Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak osłonić okno balkonowe?

Posted by Klaudia 09/03/2018 0 Comment(s)

Jednym z najbardziej problematycznych okien, jeżeli chodzi o dopasowanie odpowiednich osłon, jest okno balkonowe. Ze względu na duży rozmiar, właśnie ono powinno zostać zasłonięte w przemyślany sposób przed promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jakie osłony sprawdzą się w tym wypadku najlepiej? Oto nasze propozycje.

 

 

Jakie osłony wybrać?

 

W przypadku okien balkonowych zdecydowanie warto przemyśleć zastosowanie rolet wewnętrznych. O ile aranżacja z ciężkich zasłon i firan może prezentować się bardzo elegancko i dekoracyjnie, pamiętajmy, że nigdy nie osłonią one okien tak dobrze, jak dopasowane idealnie rozmiarem rolety lub plisy. Ponadto nie są one dobrym wyborem, jeżeli w naszym domu mieszkają także alergicy – zasłony i firany to ogromne siedlisko kurzu i roztoczy.

 

Ponadto drzwi balkonowe pełnią także rolę wyjścia na balkon lub taras – firany lub zasłony nie są więc najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Dużo lepiej sprawdzą się w tym wypadku wspomniane już rolety i plisy, których nie będziemy musieli odsuwać i przesuwać przed każdym wyjściem na zewnątrz.

 

 

Jakie funkcje powinna spełniać roleta?

 

Idealna roleta na okno balkonowe powinna spełniać szereg funkcji, by odpowiednio spełniać swoje zadanie. Powinna przede wszystkim skutecznie osłaniać wnętrze przed słońcem i chronić naszą prywatność przed spojrzeniami z zewnątrz. Ponadto wybrane przez nas rolety nie powinny w żaden sposób blokować i przeszkadzać w otwieraniu drzwi balkonowych lub tarasowych, gwarantując nam w ten sposób pełną swobodę wchodzenia i wychodzenia.

 

Rolety powinny także umożliwiać bezproblemowy dostęp do klamki w drzwiach, warto więc zdecydować się na model wyposażony w prowadnice boczne.

 

Co więcej, do wyboru rolet warto wziąć pod uwagę względy praktyczne. Podczas zakupu zwróćmy więc uwagę, na sposób montażu – zdecydowanie mniej skomplikowane są rolety, które montujemy w sposób bezinwazyjny. Pamiętajmy także, że prędzej, czy później przyjdzie moment, w którym będziemy musieli umyć okna – roleta, którą łatwo zdjąć zdecydowanie ułatwi to zadanie.

 

Nie możemy także zapominać, że w przypadku nowoczesnych rolet wewnętrznych wybór materiałów i ich rodzajów jest tak ogromny, że bez problemu wybierzemy ten, który nie tylko doskonale dopełni aranżację salonu, ale także spełni wszystkie pożądane przez nas funkcje.

 

 

A może plisy?

 

Dobrą alternatywą dla rolet wewnętrznych mogą być także plisy. Ich konstrukcja pozwala na dowolną regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Ponadto, podobnie jak rolety, montujemy je w sposób, który nie będzie utrudniał otwierania i zamykania drzwi, nie ograniczy także dostępu do klamki. Ponadto plisy są łatwe w czyszczeniu i świetnie prezentują się w każdym wnętrzu. Jeżeli chcecie przeczytać więcej na temat oslon okiennych tego typu, zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który znajduje się tutaj