Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Czy warto montować rolety zewnętrzne?

Posted by Patryk 22/09/2021 0 Comment(s)

 

Rolety wewnętrzne są znane od wielu lat i cenione za prostotę, łatwość w użytkowaniu i funkcjonalność. Producenci prześcigają się w modelach i innowacyjnych rozwiązaniach, które mają jeszcze bardziej usprawnić pracę rolet. Mniej znane są natomiast równie funkcjonalne rolety zewnętrzne. Niewiele osób o tym wie, ale te produkty są w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo w domu, gdy zostawiamy go opuszczonego w trakcie urlopu czy podróży służbowej. Rolety zewnętrzne są również bardzo estetyczne i mogą stanowić dodatkową ozdobę elewacji Twojego domu. Te aspekty sprawiają, że rolety zewnętrzne zyskują na popularności, ale powodów dla zainwestowania w te produkty jest o wiele więcej. W tym artykule odpowiemy więc, czy warto montować rolety zewnętrzne i jakie modele wybierać.

 

Jakie korzyści płyną z zakupu rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne posiadają tyle samo zalet, co rolety wewnętrzne. Zasuwając je po zachodzie słońca, możesz cieszyć się pełnią prywatności. Poza tym możesz zaciemniać pomieszczenie w dowolnym stopniu. Rolety zewnętrzne posiadają także wiele zalet, których nie mają modele wewnętrzne. Wszystkie rolety na zewnątrz są wykonane z niezwykle trwałych materiałów. Dzięki temu nawet jeśli nie są to rolety zewnętrzne antywłamaniowe, i tak zapewniają doskonałe zabezpieczenie przed ingerencją nieupoważnionych osób. Zamontowanie rolet zewnętrznych zwiększa również komfort psychiczny właścicieli domu – rolety zapewniają bowiem większe poczucie bezpieczeństwa. Na montażu rolet zewnętrznych zyskuje także budynek, który wygląda bardziej elegancko. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów rolet, dlatego możesz je dostosować do wyglądu budynku i elewacji.

 

Montaż rolet zewnętrznych a ochrona przed przegrzaniem

Rolety wewnętrzne skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym. Nie zapobiegają natomiast nagrzewaniu wnętrz. Materiał, z którego zostały wykonane rolety wewnętrzne, nie jest bowiem w stanie całkowicie zatrzymać ciepła przenikającego przez szybę. Zazwyczaj gorąc zatrzymywany jest jedynie w niewielkim stopniu. Jeśli zastanawiasz się, czy warto montować rolety zewnętrzne, to ze względu na ochronę przed przegrzaniem, odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK! Rolety zewnętrzne zaciemniają okna w pełni i tworzą bufor, który wstrzymuje proces wymiany ciepła. Gorące powietrze z zewnątrz natrafia więc na solidną barierę, zanim jeszcze zdąży dosięgnąć powierzchni szyby. Kiedy liczy się ochrona przed upałami, roleta zewnętrzna staje się niezbędna. W takiej sytuacji rozstrzygnięcie kwestii, czy warto montować rolety zewnętrzne, staje się bardzo proste. Bardzo szybko możesz bowiem zaobserwować, że wewnątrz mieszkania w upalne dni będzie panował przyjemny chłód. Musisz jedynie pamiętać, że rolety zewnętrzne powstrzymują jedynie ciepło przed dostaniem się do środka – jedna lepiej, druga słabiej. Jeśli wewnątrz panuje już zbyt wysoka temperatura, rolety zewnętrzne będą w stanie chronić jedynie przed dalszym nagrzewaniem. Latem pamiętaj więc, aby opuścić roletę, zanim zacznie się robić gorąco.

 

Czy warto montować rolety zewnętrzne, czyli ochrona przed zimnem

Jak już wiesz, rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Dla wielu osób, które zastanawiają się, czy warto montować rolety zewnętrzne, większe znaczenie ma natomiast to, czy rolety zewnętrzne pomagają zatrzymać ciepło wewnątrz mieszkania lub domu w chłodniejsze dni. Prawda jest taka, że rolety zewnętrzne zapewniają ochronę przed zimnem i zatrzymują ciepło. Podobnie jak w przypadku ochrony przed przegrzaniem działa taki sam mechanizm przekazywania ciepła, jednak kierunek działania jest odwrotny. W normalnym warunkach ciepło z wewnątrz ucieka przez szybę i jest odbierane przez zimne powietrze z zewnątrz. Roleta zewnętrzna tworzy natomiast duży bufor powietrzny, dzięki któremu powietrze prawie się nie przemieszcza. Dodatkowo roleta stanowi barierę, dzięki której znacznie wydłuża się droga, jaką musi pokonać ciepło, aby przedostać się na zewnątrz. Choć więc rolety zewnętrzne nie stanowią pełnej ochrony przed zimnem, efekt ich montażu poczujesz od razu – w Twoim wnętrzu zrobi się przyjemnie ciepło, a Twoje rachunki znacznie się zmniejszą.

 

Więcej o zaletach rolet zewnętrznych, czyli ochrona przed włamaniem

Na rynku dostępne są nie tylko klasyczne rolety zewnętrzne, ale także rolety antywłamaniowe. Są one jednak droższe od klasycznych. Wykonane są z odpowiednich, bardziej wytrzymałych materiałów, a także wzbogacone o różnego rodzaju rygle zabezpieczające. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz inwestować w tak drogie rozwiązanie, ponieważ nawet tradycyjne rolety zewnętrzne zapewniają większe bezpieczeństwo w domu. Możesz na rolecie zamontować dodatkowy rygiel, jak w przypadku rolet antywłamaniowych, aby maksymalnie zabezpieczyć okno przed ingerencją nieupoważnionych osób. Jeśli więc w pobliżu jest wielu sąsiadów, tradycyjne rolety zewnętrzne powinny być w stanie powstrzymać intruza. Montaż rolet zewnętrznych skutecznie zapewnia więc bezpieczeństwo dla majątku oraz zwiększa komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa jego domowników.

 

Rolety zewnętrzne a ochrona akustyczna

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, a jedną z nich jest poprawa izolacji akustycznej. Zamknięte rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed różnego typu hałasami. Jeśli mieszkasz blisko zatłoczonej ulicy lub torów kolejowych, osłony okienne będą idealnym rozwiązaniem. Rolety zewnętrzne chronią także przed dźwiękiem padającego deszczu lub gradu, a jednocześnie zapewniają spokój i ciszę, na którą czekasz po ciężkim dniu w pracy. Zasunięcie rolety sprawia, że poziom dźwięków może obniżyć się nawet o kilkanaście decybeli, co stanowi znaczącą różnicę. Walor ten powinni docenić wszyscy, a zwłaszcza osoby, które mieszkają tam, gdzie zgiełk i hałas są dużym problemem. Rolety zewnętrzne sprawią, że żaden dźwięk z zewnątrz nie będzie Ci już straszny!

 

Czy warto montować rolety zewnętrzne ze względu na ochronę okna przed uszkodzeniami?

Rolety zewnętrzne to nie tylko ochrona przed przegrzaniem, zimnem i włamaniem, ale także przed uszkodzeniem okna i szyby. Roleta stanowi bowiem solidną barierę dla szkodliwych czynników atmosferycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku okien wykonanych z drewna, które mogą zostać uszkodzone przez grad, zacinający deszcz, śnieg, a nawet przez mocny wiatr. Ramy okienne wykonane z PVC są natomiast wyjątkowo narażone na uszkodzenia pod wpływem mocnego nagrzewania oraz nagłych zmian temperatur. Przed wszystkimi wymienionymi wyżej czynnikami i wieloma innymi możesz ochronić swoje okna za pomocą rolet zewnętrznych. Montaż rolet pozwala również znacznie wydłużyć żywotność okien.

 

Wygoda użytkowania dzięki nowoczesnym technologiom

Ogromną zaletą rolet zewnętrznych jest łatwość ich obsługi i komfort użytkowania. W podstawowej wersji rolety są wyposażone w linkę lub pasek czy nawet w mechanizmy korbowe do sterowania ręcznego. Systemy te działają jednak niezwykle sprawnie i lekko, dzięki czemu odsuwanie i zasuwanie rolety jest bardzo proste. W bardziej zaawansowanych wersjach zamontowane są napędy elektryczne, które zapewniają cichą i płynną pracę. Możesz nawet zainwestować w zdalne sterowanie roletami, dzięki którym zaprogramujesz otwieranie i zamykanie rolet nawet podczas nieobecności w domu. Wszechobecna technologia pozwala także sterować roletami z poziomu kanapy lub nawet z drugiego końca świata.

 

Czy warto montować rolety zewnętrzne, czyli krótkie podsumowanie

Wciąż zastanawiasz się, czy warto montować rolety zewnętrzne? Rozwiązanie to ma wiele zalet – ochrona przed przegrzaniem, zimnem, włamaniem, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz płynna i cicha praca. Inwestycja w rolety zewnętrzne to także niższe rachunki za ogrzewanie oraz komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdów i imprez okolicznościowych. Wszystko to sprawia, że rolety zewnętrzne coraz bardziej zyskują na popularności. Jest to więc rozwiązanie, w które z pewnością warto zainwestować.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM