Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Dlaczego warto założyć moskitierę?

Posted by Klaudia 22/11/2017 0 Comment(s)

Chociaż przed nami dopiero zima, wydaje nam się, że już teraz warto pomyśleć o tym, jak przed nadejściem wiosny, a szczególnie lata zabezpieczyć nasze mieszkanie lub dom przed owadami. Dlaczego warto założyć w oknach moskitiery? Czy naprawdę są nam potrzebne?

 

 

Czym jest moskitiera?

 

Moskitiera to specjalna siatka, którą montuje się na oknach lub w drzwiach. Jej zadaniem jest ochrona naszego mieszkania przed owadami, jednak jednocześnie nie powinna przeszkadzać w wietrzeniu pomieszczenia ani dodatkowo zacieniać wnętrz. Na rynku znaleźć możemy różne modele moskitier. Wśród nich jednym z najpopularniejszych wyborów są moskitiery okienne ramkowe

 

 

 

 

Dlaczego warto założyć moskitierę?

 

Moskitiery już od wielu lat są standardem w oknach domów w krajach, w których klimat jest ciepły i wilgotny. Od niedawna, prawdopodobnie w związku ze zmianami klimatycznymi, coraz bardziej popularne stają się także w polskich domach. Szczególnie dobrze sprawdzają się w budynkach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, parków i innych terenów zielonych, a także zbiorników wodnych. Właśnie w tych okolicach owadów jest najwięcej, jednak nie oznacza to, że tylko tam moskitiera się sprawdzi.

 

Na pewno każdy z nas, zwłaszcza latem ma problem ze spokojnym snem w nocy, gdy nad uchem lata komar lub uporczywa mucha. Chyba nikt z nas nie jest także zadowolony, gdy w upalną noc nie ma możliwości otwarcia okna, bo bardziej nam zależy na spokojnym odpoczynku, niż na dostępie do świeżego powietrza. Również ukąszenia owadów nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń. Właśnie wtedy okazuje się, że właśnie moskitiera rozwiązałaby wszystkie te problemy.

 

 

Moskitiera ramkowa – czy to skuteczne rozwiązanie?

 

Ramkowa moskitiera na okno to jedno z najbardziej skutecznych, a dodatkowo także ekologicznych rozwiązań do każdego domu czy mieszkania. Siatka takiej moskitiery składa się z bardzo małych oczek, których rozmiar został zaprojektowany w taki sposób, by zabezpieczyć pomieszczenie przed wpadaniem nie tylko komarów, ale także much, muszek i meszek.

 

Ponadto zamontowanie w oknach moskitiery nie wymaga od nas już żadnych dodatkowych środków zabezpieczających przed owadami, w postaci sprayów, świec zapachowych i innych chemicznych środków, które nie zawsze są przyjemne dla naszego zmysłu powonienia, a nawet niewskazane dla alergików i astmatyków.

 

Dla miłośników zwierząt na pewno ważna okaże się także informacja, że moskitiera nie wyrządza żadnej krzywdy nawet najmniejszym owadom. Szczególnie istotne jest to w przypadku pszczół, które są tak istotne dla naszego ekosystemu.

 

 

 

 

Czy moskitiera będzie pasować do każdego okna?

 

Aby sprostać wymaganiom wszystkich Klientów, w ofercie sklepu rolety24.net, znaleźć można moskitiery okienne ramkowe, które wykonywane są na wymiar. W ten sposób dopasować możemy je do wszystkich okien, również tych o niestandardowych wymiarach.

 

Aby produkt był jeszcze lepiej dopasowany do okien, oferujemy moskitiery z ramką wykonaną z tworzywa PCV w kilku kolorach, a także takie z ramką imitującą drewno.