Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak dobrać rolety do stylu wnętrza?

Posted by Klaudia 07/11/2017 0 Comment(s)

Dopasowanie rolet do wnętrza może czasem okazać się naprawdę niełatwym zadaniem. Szczególnie, że wybór materiałów, kolorów i rodzajów jest tak duży, że niemal przyprawia o zawrót głowy. Aby ułatwić to trudne zadanie, dziś przedstawiamy kilka wskazówek na temat tego, czym się kierować wybierając rolety do wybranego wnętrza.

 

 

Pomyśl o tym, czego potrzebujesz

 

Choć może zabrzmieć to nieco dziwnie, wymagania jakie powinny spełniać rolety mogą znacznie różnić się w zależności od konkretnego pomieszczenia. Dlatego warto przed zakupem zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy od osłon okiennych. Czy zależy nam przede wszystkim na walorach dekoracyjnych, prywatności czy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia? Na te pytania odpowiedzmy sobie w pierwszej kolejności.

 

 

Barwy i materiały we wnętrzu

 

Kolejnym krokiem podczas podejmowania decyzji powinno być przyjrzenie się wnętrzom, w których mają pojawić się wybrane przez nas rolety. Zwróć szczególną uwagę na kolory i materiały jakie wykorzystano do wystroju pomieszczenia.

 

Oczywiście bezpiecznym wyborem zawsze będą rolety w neutralnych barwach i te wykonane z gładkiego materiału, lecz czasem warto odejść od utartych schematów i wybrać nieco bardziej odważne rozwiązanie. Rolety nie muszą być przecież tylko funkcjonalne i praktyczne, powinny także stanowić ozdobę pomieszczenia.

 

Spójrz, który kolor dominuje w wybranym pokoju. Być może rolety właśnie w tym odcieniu dobrze zgrają się ze stylem wnętrza. A może mocny akcent kolorystyczny w postaci osłony okiennej w szalonej barwie to właśnie wisienka na torcie, której dotychczas brakowało w pokoju?

 

Jeżeli zaś wnętrze samo w sobie pełne jest już ozdób, proste rolety dobrze skomponują się z całością i nie będą odwracać uwagi od innych elementów.

 

Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą jest zachowanie równowagi – musimy przede wszystkim dobrze czuć się w stworzonym wnętrzu.

 

 

 

 

 

 

Sprawdź, co w… stylach piszczy

 

Nowe rolety to także dobry sposób na to, by nieco odświeżyć wnętrze i dodać nieco modnych akcentów. Warto więc sprawdzić jakie modele i rozwiązania są aktualnie na topie, a następnie dopasować je do wybranego pomieszczenia. Ozdoby okienne to świetne rozwiązanie, dzięki któremu nasz dom może zyskać nowe oblicze, bez wprowadzania wielkich zmian i generalnego remontu.

 

 

 

 

 

Kształt i rozmiar okien

 

Nie zapominajmy też, że bardzo często to okna decydują o tym, jaki charakter będzie miało ostatecznie nasze wnętrze. Ich wielkość i kształt będą miały ogromny wpływ również na to jaki model rolet ostatecznie wybierzemy. Jeśli mamy okna w nietypowym wymiarze, warto zwrócić się do sprzedawcy lub producenta – na pewno pomogą znaleźć nam odpowiednie rozwiązanie, dopasowane nie tylko do okien, ale także do stylu naszego wnętrza.