Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak wymienić sznurek w rolecie?

Posted by Klaudia 06/02/2019 0 Comment(s)

 

Roleta to element wyposażenia, którego używamy niezwykle często. Odsłaniamy ją rano, zasłaniamy wieczorem, w międzyczasie często dodatkowo przesłaniamy częściowo okno, gdy razi nas słońce lub gdy chcemy uzyskać nieco prywatności. Nie jest więc dziwne, że po pewnym czasie może dojść do uszkodzenia rolety. Najczęściej usterka polega na zerwaniu łańcuszka służącego do obsługi osłony. Nie jest to jednak powód do wymiany całej rolety ani nawet do wzywania fachowca. Z tym problemem bardzo szybko poradzimy sobie sami.

 

Czy wymiana na pewno jest konieczna?

 

Jeśli zerwie się łańcuszek w rolecie, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest sprawdzenie, czy jego wymiana na pewno jest konieczna. Jeśli przerwanie nastąpiło kilka centymetrów od złączki, nie opłaca się kupować nowego łańcuszka. Dużo lepiej po prostu nieco skrócić istniejący i przyłączyć pozostałą część do złączki. W żaden sposób nie wpłynie to na wygodę związaną z obsługą rolety, a pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Wymiana sznurka w rolecie mini

 

Jeśli do zerwania doszło w innym miejscu, niestety konieczna będzie wymiana. Nie jest to jednak wielki problem. Naprawa tego typu jest jedną z najprostszych związanych z roletami i spokojnie poradzimy sobie z nią sami. Najłatwiejsza jest zmiana sznurka w rolecie mini – w tym wypadku nie ma nawet potrzeby zdejmowania osłony z okna. Jeśli jednak dokonujemy takiej naprawy po raz pierwszy, mimo wszystko można zdecydować się na zdjęcie rolety – nie nastręczy to kłopotów, a zapewni większą wygodę podczas naprawy.

 

Do wymiany będzie nam potrzebny jedynie nowy sznurek oraz śrubokręt. Jeśli mamy potrzebne elementy, wystarczy otworzyć obudowę mechanizmu i wyjąć zniszczony łańcuszek, a następnie nałożyć na zębatkę nowy i za pomocą śrubokręta obracać kołem zębatym tak długo, dopóki sznurek nie ułoży się odpowiednio. Kiedy tak się stanie, zamykamy obudowę i odwieszamy roletę na okno.

 

Wymiana sznurka – roleta w kasecie

 

Jeśli mamy roletę w kasecie, konieczne będzie jej zdjęcie z okna. Potem należy odkręcić bok rolety i wyjąć cały mechanizm wraz z tkaniną. Następnie wystarczy postępować tak jak w przypadku rolety mini – zdjąć przerwany łańcuszek i nałożyć na koło zębate nowy sznurek, delikatnie obracając mechanizm, by prawidłowo się ułożył. Kolejnym krokiem jest ułożenie całości z powrotem w kasecie i ponowne przykręcenie boku. Taka wymiana z pewnością będzie jednak wymagała większej ostrożności i precyzji niż w przypadku rolety mini, dlatego warto nastawić się, że zajmie nam więcej czasu.

 

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!