Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jakie moskitiery wybrać do drzwi balkonowych?

Posted by Patryk 04/11/2021 0 Comment(s)

 

Natrętne insekty nie muszą przeszkadzać podczas snu! Aby to zrealizować, wystarczy kupić moskitierę. Ta specjalna, gęsta siatka przeciw owadom skutecznie uniemożliwia przedostawanie się ich do pomieszczeń. Ma bardzo malutkie oczka, które nie wpuszczają nawet najmniejszych insektów, takich jak meszki czy komary. Może być wykonana z materiału tekstylnego, a także w formie metalowej. Łatwość montażu zarówno w oknach tradycyjnych, dachowych, jak i w drzwiach balkonowych podnosi jeszcze walory funkcjonalne tego rozwiązania. Zapewnij swojej rodzinie zdrowy, spokojny sen w doskonale przewietrzonym mieszkaniu, bez brzęczących czy gryzących owadów. Przeczytaj, jaka moskitiera będzie odpowiednia na drzwi balkonowe.

 

Który rodzaj moskitiery będzie najlepszy?

Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór moskitier, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do indywidualnych potrzeb. Niektóre wymagają montażu przez specjalistów, inne można założyć samodzielnie. Aby świadomie wybrać moskitierę, warto poznać, jakie rodzaje są dostępne. Do okien można założyć moskitiery mocowane na rzepy, ramkowe albo rozwijane. Jeśli chodzi o drzwi balkonowe, to królują tutaj moskitiery wiszące z obciążeniem lub magnesem. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga inwazyjnego montażu. Gdy tekstylna siatka złożona z dwóch lub kilku części zostaje zawieszona w otworze drzwiowym, nachodzące na siebie zakładki umożliwiają wchodzenie i wychodzenie przez drzwi. Zakładki niestety nie są zbyt szczelne, czasem wystarczy silniejszy podmuch wiatru, aby poruszyły się i wpuściły do wewnątrz owady. Obciążenie pomaga napiąć moskitierę i ją ustabilizować. Jednakże nie jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie.

Lepsze są moskitiery wiszące z magnesem, gdyż jest to zdecydowanie lepsze zabezpieczenie. Moskitiera plisowana to wersja przeznaczona do drzwi balkonowych w formie harmonijki. Siatka umieszczona jest na ramce i rozwija się w systemie przesuwnym. Można ją dowolnie zwijać i rozwijać - na przykład w ciągu dnia siatka może zostać zwinięta, aby nie przeszkadzać podczas korzystania z drzwi. Na noc może być rozwinięta, aby chronić wnętrze przed insektami. To rozwiązanie nie zajmuje dużo miejsca, jest chętnie wykorzystywane przez klientów. Najlepszym i najbardziej skutecznym pomysłem na zatrzymanie insektów na zewnątrz jest moskitiera drzwiowa otwierana. Ten model ma formę ramkową z zawiasami i stanowi dodatkowe drzwi. Zazwyczaj montowany jest przez specjalistyczne firmy, dlatego jego dopasowanie do wymiarów konkretnego otworu drzwiowego jest niemal idealne. Ponadto moskitiera drzwiowa jest solidnie wykonana i zapewnia wieloletnią trwałość, a po zamknięciu całkowitą szczelność.

 

Zalety stosowania moskitier wiosną i latem

Moskitiery do drzwi mają wady i zalety. Głównym ich minusem jest utrzymanie w czystości. Jednakże regularne mycie siatki wodą z dodatkiem mydła niweluje ten problem. Zalet moskitiery posiadają wiele. Po pierwsze, uniemożliwiają przedostawanie się do środka niechcianych gości, takich jak komary, meszki, osy czy pszczoły. To gwarancja spokojnego i zdrowego snu przy otwartym oknie w gorące noce. Moskitiery są także ekologiczne, gdyż nie zabijają owadów, a jedynie uniemożliwiają jej wstęp do wewnątrz. Dzięki nim nie ma konieczności stosowania środków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i środowisko naturalne. Ponadto moskitiera to dość duża oszczędność, gdyż jednorazowa inwestycja służy przez długie lata. Osoby cierpiące na alergię ucieszą się z faktu, iż gęsta siatka moskitiery ogranicza przedostawanie się pyłków roślin do wewnątrz. Wielość modeli dostępnych na rynku pozwala na zastosowanie moskitier do różnych otworów drzwiowych czy okien, a dobór kolorystyczny też ma znaczenie pod kątem estetycznym. Łatwy montaż i demontaż, zwłaszcza na okres zimowy, to kolejna zaleta moskitier.

 

Kilka zasad prawidłowego pomiaru moskitier

Jeśli chcesz przystąpić do pomiaru moskitier, to przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę jej rodzaj. Modele o bardziej skomplikowanych układach, takich jak harmonijkowe czy chowane w kasecie, wymagają wykonania kilku pomiarów. W pierwszej kolejności należy zmierzyć sam otwór drzwiowy, a także grubość profilu oraz jego kształt. W tym wypadku najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, dzięki czemu unikniesz popełnienia błędów i zyskasz pewność, że moskitiera będzie pasowała wprost idealnie. W przypadku moskitier montowanych na drzwi balkonowe za pomocą rzepów lub z obciążnikiem, pomiaru z łatwością możemy dokonać sami. W tym wypadku należy wziąć sztywną miarkę i zmierzyć szerokość, wysokość otworu drzwiowego, dodając do uzyskanych wyników kilkucentymetrowy zapas niezbędny do mocowania magnesów lub rzepów. Jeśli zamówisz nieco większą moskitierę, to bez problemu możesz ją dociąć w domu nożyczkami. W przypadku moskitier montowanych na zawiasach niezbędne będzie wymierzenie samego światła ramy okiennej, czyli wzięcia pomiarów od wnętrza pomieszczenia przy otwartych drzwiach, w poziomie i pionie. Do zmierzonych wymiarów należy dodać od 30, do 40 mm do drzwi z PCV i również w przypadku drzwi drewnianych z okapnikiem. Aby te wymiary były wiarygodne, musi być spełniony jeden warunek, a mianowicie ościeżnica drzwi na obwodzie musi być widoczna z muru. W innych przypadkach pomiar należy rozpatrywać indywidualnie i dostosować do istniejących warunków. Ważne jest także podanie wysokości poprzeczki montowanej w drzwiach moskitiery, gdyż powinna się ona pokrywać z poprzeczką drzwi balkonowych. Kolejną rzeczą, którą należy podać przy zamawianiu moskitiery z zawiasami, to rodzaj drzwi - lewe czy prawe. Od tego zależy zamontowanie zawiasów i dopasowanie ich do Twoich potrzeb.

 

Skuteczny montaż moskitier na długie lata

Już wiesz, jakie moskitiery warto wybrać do drzwi balkonowych z zawiasami. Zastanawiasz się nad montażem? Zazwyczaj zajmują się tym profesjonaliści. Jeśli jednak chcesz zrobić to samodzielnie, to najlepiej skorzystać z instrukcji montażu dołączonej przez producenta. W skrócie, zamontowanie moskitiery odbywa się w kilku krokach. Po pierwsze, drzwi należy przystawić do futryny tak, aby równomiernie zachodziły na nią na całym obwodzie. Ołówkiem trzeba zaznaczyć położenie podstawy zawiasów na futrynie. Następnie ściągnąć podstawę zawiasów przez wyciągnięcie metalowych walców i przełożyć jej do wyznaczonych obrysów. Na futrynie ołówkiem należy zaznaczyć miejsca, w których będą montowane wkręty. Kolejnym krokiem będzie nawiercenie otworów i przykręcenie tego elementu do futryny. Na koniec zakładamy moskitierę drzwiową i wsuwamy metalowe bolce. Całość przykręcamy i stabilizujemy. Po zamocowaniu moskitiery drzwiowej na drugiej stronie futryny należy zaznaczyć miejsca, w których będą przykręcone blaszki zamknięć magnetycznych. To wszystko, teraz możesz cieszyć się świeżym powietrzem, spokojnym snem wolnym od komarów czy innych owadów.

Jeśli chodzi o montaż moskitier na rzepy, to nie wymagają one stosowania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy dokładnie umyć i odtłuścić ramę drzwiową za pomocą szmatki nasączonej benzyną, acetonem lub denaturatem. Następnie należy futrynę wytrzeć do sucha i zacząć przyklejać samoprzylepną taśmą z rzepami. Przykleja się ją do węgarka, czyli oparcia ościeżnicy od strony pomieszczenia. Rzepy muszą być naklejone precyzyjnie wzdłuż całej długości ramy górnej, dolnej i boków. Na koniec rozkładamy siatkę i po zmierzeniu otworu drzwiowego przycinamy ją do odpowiednich rozmiarów. Teraz pora na zamocowanie siatki na rzepach. Przyciętą siatkę należy lekko napiąć i docisnąć do rzepów, rozpoczynając od jednego z górnych narożników ościeżnicy. Siatka powinna być równo naciągnięta i napięta na całej powierzchni, aby ją całkowicie zasłaniała. Można dociskać ją ręką lub specjalnym przyrządem, który zazwyczaj jest dołączony do zestawu. W przypadku, gdy siatka wystaje poza rzep, można ją dociąć nożyczkami lub nożykiem. Warto podkreślić, że moskitiery montowane na rzep wyróżniają się dużą wytrzymałością, sięgającą nawet do 1000 cykli odpinania i zapinania. Dzięki temu można ją z łatwością zdejmować, zwłaszcza na zimę, aby nie uległa uszkodzeniu pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%