Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Montaż moskitier na drzwi

Posted by Patryk 06/11/2021 0 Comment(s)

 

Moskitiery to gęste siatki montowane w oknach i drzwiach, mające na celu zapobieganie przedostawaniu się owadów do wewnątrz. Ich nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa mosquito, które dosłownie oznacza “komar”. To proste rozwiązanie zapewnia spokojny sen w miesiące letnie i wiosenne, kiedy to przyjemny powiew świeżego powietrza uprzyjemnia odpoczynek nocny, a uporczywe bzyczenie nie przerywa snu. Montaż moskitiery na drzwi nie przysparza zbyt wielu problemów, dzięki czemu można go wykonać samodzielnie lub z pomocą fachowców. Jak zamontować moskitierę na drzwi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

 

Wielość rodzajów moskitier na drzwi

Moskitiery okienne i drzwiowe różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową i funkcjonalnością. Moskitiery na okna mogą przyjmować formę ramy. Siatka może być mocowana na rzepy albo rolowana, podobnie jak rolety. Moskitiery na drzwi dostępne są w wielu wariantach. Jeśli zastanawiasz się, która z nich będzie najlepsza, to pokrótce przedstawiamy ich charakterystykę. Moskitiera plisowana to wersja przeznaczona na drzwi tarasowe i balkonowe. Ma ona postać harmonijki na ramce, która rozwija się i zwija w systemie przesuwnym. Można ją złożyć na dzień, kiedy często korzysta się z drzwi balkonowych, aby nie przeszkadzała. Na noc natomiast rozłożyć, aby skutecznie chroniła przed insektami. Nie zajmuje ona dużo miejsca ani na zewnętrznej, ani na wewnętrznej stronie, co jest zdecydowaną zaletą tego rozwiązania. Moskitiera drzwiowa otwierana jest to model ramkowy z zawiasami, montowany w otworze drzwi. Instalacja tego rozwiązania jest zazwyczaj przeprowadzana przez specjalistyczne firmy, aby było idealnie dopasowane do wymiarów konkretnego otworu drzwiowego. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest solidność wykonania, wieloletnia trwałość i funkcjonalność. Moskitiera działa jak dodatkowe drzwi, które po zamknięciu są całkowicie szczelne i nie dopuszczają do przedostawania się owadów do wewnątrz pomieszczenia. Najprostszym i najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem jest moskitiera wisząca z obciążeniem lub magnesem. W tym wypadku siatka może być montowana samodzielnie. Składa się ona z dwóch lub kilku części, zawieszanych w taki sposób, aby nachodziły na siebie, tworząc zakładki. Ułatwia to przechodzenie, jednakże nie zapewnia pełnej szczelności. Czasem wystarczy silniejszy podmuch wiatru, aby części moskitiery poruszyły się i wpuściły niechcianych gości do środka. Zastosowanie obciążenia ma za zadanie stabilizację materiału, natomiast magnes zapewnia jeszcze lepsze przyleganie siatki do ramy drzwiowej.

 

Jakie korzyści płyną z montowania moskitier na drzwi?

Moskitiery, podobnie jak wiele innych rzeczy, mają zalety i wady. Największą wadą jest to, że mogą one utrudniać mycie szyb czy wychodzenie na zewnątrz przez drzwi. Jednakże w tym wypadku przeważają względy funkcjonalne. Moskitiery są chętnie stosowane zarówno w blokach, jak i domach mieszkalnych. Jakie zatem zalety mają moskitiery montowane na drzwi? Po pierwsze, tworzą skuteczną ochronę przed insektami. Gęsta siatka zapobiega wpadaniu much, komarów, ciem czy pszczół do środka. Kolejną zaletą jest to, że gęsta siatka ogranicza przedostawanie się pyłków roślinnych do mieszkania, co z pewnością docenią wszyscy alergicy. Po trzecie, moskitiery wpisują się w trend Eko, ponieważ stanowią mechaniczną barierę, nie ma konieczności stosowania chemikaliów przeznaczonych do zwalczania owadów. Jest to zdrowe i bezpieczne rozwiązanie, które działa bezawaryjnie przez wiele lat. Mocna i odporna na działanie zmiennych czynników atmosferycznych siatka jest łatwa w czyszczeniu, gdyż wystarczy ją przemyć wodą z dodatkiem mydła lub detergentów przeznaczonych do tego celu. Moskitiery można łatwo zakładać i zdejmować, zgodnie z zapotrzebowaniem.

Podsumowując, jeśli nadal zastanawiasz się, czy moskitiera na drzwi balkonowe lub tarasowe jest dla Ciebie, to podpowiadamy, że to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie, zapewniające spokojny sen w gorące noce. Poza tym sposób, jak zamontować moskitierę na drzwi, okaże się nieskomplikowany, co jeszcze bardziej powinno przekonać Cię do zakupu.

 

Jak zamontować moskitiery na drzwi, aby spełniały swoją funkcję?

Moskitiery na drzwi montowane na rzepy można zakładać samodzielnie, gdyż nie wymagają one użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy dokładnie oczyścić i odtłuścić ramę, a następnie przystąpić do przyklejania taśmy z rzepami. Należy to zrobić bardzo precyzyjnie, wzdłuż całej długości ramy górnej, dolnej i boków. Na podłodze należy rozłożyć siatkę i dociąć ją do odpowiednich rozmiarów. Na koniec siatkę napiąć i przyłożyć do otworu drzwiowego, dociskając do rzepów. Czynność rozpoczynamy od jednego z górnych narożników ościeżnicy i dociskamy na całym obwodzie ręką lub za pomocą specjalnego przyrządu, który zazwyczaj jest umieszczony w zestawie. Jeśli po zamontowaniu po bokach pozostał nadmiar siatki, można go z łatwością odciąć nożykiem lub nożyczkami.

W przypadku montażu moskitiery na zawiasach konieczne będzie użycie wiertarki, wkrętarki czy śrubokrętu. Montaż można zlecić profesjonalistom lub wykonać go samodzielnie. Nie jest aż tak bardzo skomplikowany, więc powinieneś sobie z tym bez problemu poradzić. Zacznij od zapoznania się z instrukcją montażu dołączoną przez producenta. Następnie drzwi należy przystawić do futryny w taki sposób, aby równomiernie na nią zachodziły na całym obwodzie. Do montażu niezbędny będzie także ołówek, dzięki któremu zaznaczysz położenie podstawy zawiasów na futrynie. Wyjmij metalowe bolce z podstawy zawiasów i przyłóż je do wyznaczonych obrysów. Następnie ołówkiem zaznacz miejsca, w których będą montowane wkręty. W kolejnym kroku będziesz musiał wywiercić odpowiednie otwory umożliwiające przykręcenie podstawy zawiasów do futryny. Po wykonaniu tej czynności należy założyć moskitierę drzwiową, wsunąć metalowe bolce i zamocować ją na zawiasach. Całość wystarczy teraz tylko przykręcić, a na koniec przykręcić blaszki magnetyczne na drugiej stronie futryny.

 

Co zrobić przed przystąpieniem do montażu moskitiery na drzwi?

Zanim przystąpisz do montażu moskitiery na drzwi, koniecznie musisz dokonać odpowiednich pomiarów. W jaki sposób to zrobisz, zależy przede wszystkim od wybranego rodzaju moskitiery. Niektóre bardziej skomplikowane układy wymagają działania profesjonalistów, gdyż nie wystarczy samo zmierzenie otworu drzwiowego, ale także grubości profilu oraz określenie jego kształtu. Aby uniknąć błędów, lepiej skorzystać z pomocy firmy zajmującej się produkcją moskitier na wymiar. W przypadku moskitier montowanych na rzepy lub z obciążnikami sprawa wygląda zupełnie inaczej. Pomiaru możemy dokonać za pomocą sztywnej miarki, mierząc szerokość i wysokość otworu drzwiowego. Przy czym do uzyskanych wyników warto dodać kilka centymetrów, dzięki którym będzie można zaczepić rzepy lub magnes. Tego typu moskitiery można także samodzielnie przycinać. Modele montowane na zawiasach wymagają wymierzenia światła ramy okiennej. Należy tego dokonać od wnętrza pomieszczenia przy otwartych drzwiach, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Do uzyskanych pomiarów należy dodać około 30-40 mm zapasu. Aby te pomiary były wiarygodne, ościeżnica drzwi na obwodzie musi być widoczna z muru. W innym przypadku pomiaru powinien dokonać pracownik firmy, w której zamierzasz kupić moskitierę. Podczas zamawiania moskitiery z zawiasami zwróć też uwagę na podanie wysokości, na której będzie znajdować się poprzeczka, gdyż powinna się ona pokrywać z poprzeczką drzwi balkonowych. Jeśli zamierzasz zamontować moskitierę na rzepy, to zanim przystąpisz do montażu, powinieneś pamiętać o dokładnym umyciu ramy okiennej i odtłuszczeniu jej benzyną, acetonem czy denaturatem. Tak dokładnie oczyszczona, a następnie osuszona powierzchnia zapewnia precyzyjne przyleganie rzepów do ramy drzwiowej, co ma zdecydowany wpływ na trwałość i skuteczność montażu. Jeśli taśma samoklejąca będzie przylegać do tłustej, brudnej powierzchni, to niemal natychmiast odklei się i nie będzie spełniać swoich podstawowych funkcji, czyli skutecznie chronić przed insektami.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.