Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Montaż rolet dzień noc w kasecie

Posted by Patryk 10/10/2021 0 Comment(s)

W ostatnim czasie rolety dzień noc podbijają serca wielu osób głównie ze względu na swoje praktyczne zastosowanie oraz nowoczesny wygląd. Składają się one z kilku części, które są wykonane w bardzo estetyczny sposób. Roleta dzień i noc to na przemian zachodzące na siebie pasy tkaniny. W niezwykle efektowny sposób prezentują się one na oknie i pozwalają na płynną regulację oświetlenia lub zaciemnienia pomieszczenia. Rolety dzień noc występują w bogatej gamie kolorystycznej, co pozwala dopasować ich wygląd do charakteru danego pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się one w pokojach wystawionych na południe lub wschód, bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo ostrym światłem słonecznym. Jest wiele rodzajów rolet dzień noc, które można wyróżnić ze względu na ich sposób montowania. Na rynku dostępne są rolety dzień noc montowana na żyłce, w kasecie lub rolety wolnowiszące i wolnowiszące w kasecie. Każda z nich będzie cechowała się innym sposobem montażu. Najbardziej popularne są rolety dzień noc w kasecie ze względu na łatwy montaż i bezproblemową obsługę. Taka roleta składa się z materiału, który zawija się w kasetę, dwóch prowadnic znajdujących się po bokach materiału oraz systemu służącego do podciągania rolety. Najczęściej jest to system koralikowy o samoutrzymującym się mechanizmie, co pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości okna. Dzięki temu sam ustalasz, ile światła ma wpadać do pomieszczenia. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób można łatwo i szybko zamontować rolety dzień noc w kasecie. Podpowiemy, jakie narzędzia będą konieczne i na co należy uważać podczas montażu.

 

Jak zamontować rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami?

Montaż rolety dzień noc, która cięta jest na wymiar i umieszczona jest w kasecie z prowadnicami, jest prosty i nie wymaga żadnych profesjonalnych narzędzi. Nie musisz posiadać także certyfikatu ukończenia kursu złotej rączki, gdyż bez problemu zdołasz samodzielnie założyć taką osłonę okienną. Wystarczy tylko trochę czasu, zapoznanie się z instrukcją montażu i odrobina cierpliwości. Po zakupieniu rolet należy upewnić się, że otrzymałeś dokładnie taki wymiar, jaki zamawiałeś. Jest to bardzo ważne, żeby przystąpić do dalszych czynności. Dobrze dopasowana roleta będzie o wiele lepiej prezentować się na oknie, będzie pozbawiona prześwitów i znacznie łatwiej będzie można ją zamontować. Rolety dzień noc w kasecie można zamontować na dwa sposoby. Jeden z nich będzie wymagał zastosowania metody inwazyjnej, natomiast drugi typ rolet zamontujesz bezinwazyjnie. Różnica pomiędzy tymi metodami polega na tym, że w przypadku rolet bezinwazyjnych w żaden sposób nie ingerujesz trwale w strukturę ramy okna lub w ścianę. Zupełnie odwrotnie będzie w przypadku rolet montowanych inwazyjnie. Będzie to wymagało dokonania wiertarką otworów w ramie okna lub ścianie.

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady – sam powinieneś zdecydować, który rodzaj montażu będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli zależy Ci na większej stabilności rolety, to warto rozważyć metodę inwazyjną, natomiast jeśli nie chcesz dokonywać trwałych zmian w oknie, to zdecyduj się na sposób bezinwazyjny. Różnica pomiędzy tymi metodami widoczna będzie także w wymaganych narzędziach do montażu. Szczegółowe informacje o tym, jak montować dany typ rolet dzień noc w kasecie przedstawiamy w kolejnej części artykułu.

 

Bezinwazyjny montaż rolety dzień noc w kasecie

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc w kasecie jest niezwykle łatwy i wyjątkowo szybki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wiertarki, wynajmują mieszkanie lub nie chcą utracić gwarancji na okno. W tym przypadku montaż odbywa się na taśmę dwustronną. Na początku musisz dokładnie wymierzyć miejsce na prowadnice – znajdują się one po bokach rolety. Kiedy już miejsca na nie zostaną zaznaczone, należy odtłuścić i dokładnie wyczyścić cały obszar, na który przykleisz prowadnice. W zestawie znajdziesz specjalne chusteczki zawierające alkohole do odtłuszczenia ramy okna. Następnie wystarczy, że prowadnice przykleisz i mocno dociśniesz. Przyciskaj prowadnice przez dłuższą chwilę, żeby mocno związały się z ramą okienną, po czym przyklej w odpowiednim miejscu kasetę z nawiniętą roletą. Najwygodniej, aby znajdowała się na ramie okna tuż nad górną szybą. Po raz kolejny należy oczyścić miejsce specjalną chusteczką i mocno docisnąć przyklejoną kasetę. Jest jeszcze jedna możliwość zamontowania kasety z roletą dzień noc. Służą do tego zaczepki haczykowate, które umieszcza się na górnej części ramy – wystająca część haczyków ukrywa się w zamykanym oknie, a wystająca część pozwala na przyczepienie kasety. Podczas wykonywania tych etapów ważne jest, aby dokleić bardzo dokładnie i prosto profile. Można wspomóc się miarką i poziomicą. Po tym pozostaje tylko złożyć roletę, zamontować system koralikowy i cieszyć się z nowej osłony okiennej.

Taki montaż nie dość, że jest wyjątkowo łatwy, to pozwala na szybki demontaż. Równie łatwo można zdjąć roletę z okna, jeśli chcesz ją wymienić. Jedyny mankament to konieczność usuwania resztek kleju z ramy okiennej, ale przy zastosowaniu odpowiedniego sposobu z pewnością i z tym zdołasz sobie poradzić.

 

Montaż rolety dzień noc w kasecie metodą inwazyjną

Podobnie jak wcześniejsza metoda bezinwazyjna, również metoda inwazyjna montowania rolet jest łatwa i nikomu nie powinna sprawić większej trudności. W tym przypadku musisz jednak posiadać narzędzia, które ułatwią Ci montaż. Przed założeniem rolety dzień noc musisz zaopatrzyć się w wiertarkę, śrubokręt, ołówek, miarę lub poziomicę oraz wkrętarkę. W tym przypadku prowadnice zostaną także przyklejone do bocznych części ramy okiennej. Do montażu można użyć piankę mocującą lub mocną taśmę z klejem. Obowiązują dokładnie te same zasady, czyli na początku należy odtłuścić ramę okienną, a następnie przykleić równolegle do siebie dwie prowadnice po każdej stronie szyby. Wiertarka przyda się jedynie do założenia kasety. Sam proces przykręcania kasety z roletą nie jest skomplikowany ani problematyczny. Potrzebne będą małe wkręty, które bardzo często dołączane są do zestawu. Posłużą one do przymocowania listwy przyszybowej okna. To sprawdzony sposób, który nie pozbawi Cię gwarancji na okna ani nie powoduje jego rozszczelnienia. Kolejny etap to zdjęcie bocznych zabezpieczeń z kasety. Następnie należy włożyć śrubki w otwory oraz przyłożyć osłony do okna w wyznaczonym miejscu i przymocować całą instalację. Na samym końcu należy założyć ograniczniki na łańcuchu koralikowym i cieszyć się finalnym efektem.

Montaż rolet dzień noc w kasecie metodą inwazyjną to gwarancja bezpieczeństwa. Tak zamontowana roleta nie spadnie pod wpływem swojego ciężaru, więc możesz spać spokojnie. Nie musisz się również obawiać tego, że elementy montażu będą widoczne – są one w bardzo ładny sposób zamaskowane. Niejaką trudność może sprawić demontaż, ponieważ wcześniej należy wykręcić śruby za pomocą wkrętarki lub śrubokręta.

 

O czym należy pamiętać, montując rolety dzień noc w kasecie?

Warto pamiętać o kilku kwestiach, aby osłona okna została zamontowana w prawidłowy sposób. Najważniejsze, aby każdy z elementów został zamocowany prosto, równo i dokładnie. Zanim zaczniesz wiercić lub przyklejać, możesz ołówkiem zaznaczyć miejsce, które wyznaczysz za pomocą poziomicy. Nie należy takich rzeczy wykonywać na oko, gdyż finalnie może się okazać, że prowadnice są krzywo przyklejone i materiał rolet się w nich nie mieści. Warto mieć też na uwadze to, że w przypadku klejenia lub wiercenia nie ma miejsca na poprawki.

 

Rolet dzień noc w kasecie - dobry wybór

Montaż rolet z dodatkowym osprzętem w postaci kasety może dla wielu osób wydawać się trudnym zadaniem. W praktyce wcale takim nie jest. Jeśli chcemy, aby nasze okienne aranżacje wyglądały ładnie i estetycznie warto, zapoznać się ze sposobami, jak takie rolety montować. Dowiesz się, jak zamontować rolety dzień noc w kasecie z poniższego artykułu.
Rolety dzień noc dzięki swoim zaletom są szalenie popularne. Jedną z ich największych zalet jest dostosowanie ilości wpadającego światła do pomieszczenia. Możemy o każdej porze dnia cieszyć się taką ilością światła, na jaką mamy ochotę. Za sprawą swojej prostej budowy jak i łatwego montażu, roleta ta zyskuje coraz więcej sympatyków. Rolety dzień noc są bardzo dobrym wyborem również pod względem estetycznym. Ładnie wyglądają i nie przytłaczają wnętrza swoją formą. Dobrze zamontowane będą się dobrze prezentować oraz nie powinno być z nimi problemów przy zwijaniu i rozwijaniu. Odpowiednio osłonią okno i będą dobrze przylegać. 

 

Montaż rolety dzień noc w kasecie 

Wyróżniamy dwie metody montażu rolety dzień noc w kasecie: inwazyjną, jak i bezinwazyjną. Metoda inwazyjna jest troszkę trudniejsza od metody bezinwazyjnej, ponieważ jeśli osłona jest przykręcana, wtedy jej profil należy przykręcić do listwy przyszybowej. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto przyłożyć mechanizm rolety do okna i zaznaczyć sobie miejsca, które należy nawiercić. Po wykonaniu tego kroku, możemy za pomocą kołków lub wkrętów przymocować roletę. 

Metoda bezinwazyjna jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ w tym przypadku nie musimy wykonywać nawiertów. Ta metoda wymaga jedynie przyklejenia wszystkich elementów w wybrane miejsca. Przed rozpoczęciem przyklejania warto jest przetrzeć ramę alkoholem bądź innym odtłuszczającym preparatem, wtedy mamy pewność, że klej będzie się lepiej trzymał. Metoda bezinwazyjna jest efektywna i skuteczna, ponieważ dzięki niej roleta staje się stabilna, bez potrzeby wiercenia.  

 

Zalecenia do montowania rolet dzień noc w kasecie

Przede wszystkim, za każdym razem, gdy montujemy rolety dzień noc w kasecie, powinniśmy to robić spokojnie i w skupieniu. Nikt raczej nie chce poprawiać swojej pracy, ani omyłkowo przewiercić ramę okna nie w tym miejscu co trzeba. Dlatego też warto wcześniej wykonać pomiary oraz przymiarki. Warto się zaopatrzyć w stabilną drabinę lub inne podwyższenie, poziomicę i miarę.  

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%