Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Poprawny montaż rolet w kasecie

Posted by Patryk 02/12/2021 0 Comment(s)

Wybór rolet może na początku stanowić nie lada wyzwanie. Pamiętajmy o tym, żeby dostosować je do typu okna i efektu, który chcemy uzyskać. Po ich zamówieniu kolejnym krokiem będzie prawidłowy montaż. Z powodzeniem zamontujesz je samodzielnie. Za chwilę dowiesz się, w jaki sposób możesz tego dokonać.

Co warto wiedzieć o roletach?

Rodzaje rolet

Najczęściej na rolety decydujemy się w momencie, kiedy chcemy zapewnić w pomieszczeniu lepsze zaciemnienie, a także większą prywatność. Warto w takim razie sprawdzić, jakie rodzaje rolet można spotkać w ofertach producentów. Najczęściej rolety dzielimy pod względem sposobu montażu, a także ich konkretnego przeznaczenia.

Możemy wymienić:

  • Rolety dzień noc - jedne z najpopularniejszych rolet, które pozwalają na regulowanie ilości naturalnego światła wpuszczanego do pomieszczenia. Uszyte są z tkaniny składającej się z pasów zaciemniających oraz transparentnych.
  • Rolety zaciemniające - zazwyczaj mamy do czynienia z roletami wykonanymi z poliestru. To powoduje całkowite zaciemnienie pomieszczenia zarówno przed światłem sztucznym, jak i naturalnym.
  • Rolety dachowe - sposobem montażu dostosowane są do okien dachowych. Dzięki temu możemy je swobodnie zaciągać i podnosić bez obaw o to, że będą nieestetycznie wisieć.
  • Rolety plisowane - to coraz częściej wybierane rolety, które najczęściej możemy rozwijać nie tylko z góry do dołu, ale również w odwrotną stronę. Takie rolety doskonale sprawdzą się zarówno na oknach o standardowych wymiarach, jak i bardzo dużych przeszkleniach, w tym również na drzwiach balkonowych.
  • Rolety rzymskie - jedne z najbardziej tradycyjnych rolet, które zazwyczaj są szyte z tkanin dekoracyjnych. Do ich podwijania oraz zaciągania służy specjalny sznureczek. Sama roleta tworzy ozdobne falbany. Tego typu rolety doskonale sprawdzą się w sypialni oraz salonie.

Rolety w kasecie i bez kasety

Podział rolet dotyczy także tego, czy są one sprzedawane w kasecie, czy też bez niej. Warto zatem sprawdzić, czym się one między sobą różnią, a także, jakie są największe zalety rolet w kasecie. Rolety bez kasety określane są najczęściej mianem rolet wolnowiszących. Umieszczone są na specjalnej rolce. Rolka jest nieiwanzyjnie montowana na ramie okiennej. Nie ma również problemu z tym, aby ją przytwierdzić do ściany. Wśród rolet bez kasety wymienia się także tzw. mini roletki, które montuje się przy pomocy zaczepów do okien o standardowych wymiarach.

Zaletą rolet w kasecie jest większa dekoracyjność w porównaniu do rolet wolnowiszących. Ponadto są one zdecydowanie lepiej chronione przed kurzem, a także innymi zanieczyszczeniami.

Kolejną zaletą rolet w kasecie jest to, że są one produkowane na wymiar. Ponadto takie rolety z powodzeniem zamontujesz samodzielnie. Do wyboru mamy rolety w kasecie różnego typu. Zaliczają się do nich tradycyjne rolety wykonane z jednokolorowej tkaniny. Możesz zamówić również rolety dzień noc w kasecie, zaciemniające lub rolety z funkcją Thermo. Te ostatnie wyróżniają się tym, że oprócz nieprzepuszczania światła do pomieszczenia chronią również wnętrza przed nagrzewaniem się.

 

Montaż rolet w kasecie

Akcesoria potrzebne do montażu rolet

Jak zamontować rolety w kasecie? Dobór odpowiednich akcesoriów jest uzależniony od sposobu montażu rolety. Do wyboru mamy montaż inwazyjny oraz nieinwazyjny. W przypadku montażu bezinwazyjnego wystarczy sam zestaw zakupionej rolety w kasecie wraz z prowadnicami. Jednak w celu trwalszego przyklejenia kasety oraz prowadnic do ramy okiennej warto zastosować preparat do odtłuszczania. W tym celu wystarczy również zastosowanie zwykłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń.

W przypadku montażu inwazyjnego kasetę przykręcamy do ramy okiennej przy pomocy wkrętów. W związku z tym powinniśmy przygotować nie tylko wkręty, ale również wkrętak krzyżakowy. Dobrze mieć pod ręką również wkrętarkę, a także nóż do tapet. Dzięki temu montaż tapety w kasecie przebiegnie sprawnie i szybko.

Inwazyjny montaż rolet w kasecie krok po kroku

Jeżeli masz już wszystkie przybory oraz narzędzia potrzebne do montażu rolety w kasecie, możesz przystąpić do pierwszego kroku. Jest nim oczywiście rozpakowanie rolety przy pomocy noża do tapet. Pamiętaj o tym, aby zrobić to ostrożnie i nie uszkodzić tkaniny. Następnie zdejmij osłony boczne z kasety w celu późniejszego przywrócenia rolety do listwy przyszybowej.

Kolejnym krokiem będzie przyłożenie kasety do miejsca, w którym chcesz ją zamontować. Górną krawędź kasety przyłóż do początku listwy przyszybowej. Również boki kasety powinny zachodzić na listwę przyszybową. Jeżeli tylne kołnierzyki nie wystają poza listwę przyszybową, ale nadal się na niej opierają, należy je po prostu odciąć. Do tego celu wykorzystaj wcześniej wspomniany nóż do tapet.

Jak zamontować roletę w kasecie? W miejscu na wkręty należy wykonać otwory przy pomocy wkrętarki. Wtedy przymocowanie kasety będzie dużo łatwiejsze. Wkręty zamocuj przy użyciu wcześniej wspomnianego wkrętaka krzyżowego, pamiętając jednocześnie o tym, żeby sprawdzić, czy roleta na pewno została dobrze przytwierdzona.

Gdy już zamontujesz kasetę, możesz przejść do przymocowania prowadnic. Koniecznie muszą one znajdować się w tej samej linii co listwy przyszybowe. Prowadnice przyklej przy użyciu specjalnego kleju, który jest już na nie naniesiony przez producenta. Następnie przymocuj z powrotem boczne osłonki na kasetę. Wcześniej jednak sprawdź, czy na pewno koraliki są ułożone prawidłowo.

Ostatnim krokiem przy montażu inwazyjnym kaset jest założenie hamulców na koraliki. W pierwszej kolejności powinieneś całkowicie rozwinąć roletę. Dopiero gdy to zrobisz, możesz założyć pierwszy hamulec na zewnętrzne koraliki. Zrób to zaraz przy wyjściu koralików z kasety. Następnie zaciągnij roletę z powrotem do góry. Ostatecznie zamontuj drugi hamulec na wewnętrznych koralikach.

Bezinwazyjny montaż rolet w kasecie

Na pewno bezinwazyjny montaż rolety w kasecie jest dużo łatwiejszy. W tym przypadku zarówno kaseta, jak i również prowadnice przyklejane są na klej znajdujący się na ich tylnej powierzchni. W związku z tym należy dokładnie odtłuścić powierzchnię, na której będą przyklejane wszystkie elementy rolety.

W związku z tym dobrze jest przetrzeć ramy oraz listwy przyszybowe szmatką nasączoną specjalnym preparatem do odtłuszczania bądź wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie należy przykleić kasetę, pamiętając o tym, aby jej górna krawędź znalazła się na równi z górną krawędzią ramy okiennej. Natomiast jej boczne krawędzie nie powinny wystawać poza granice bocznych listew przyszybowych. Na koniec pozostaje montaż prowadnic, przy którym należy pamiętać o sprawdzeniu położenia koralików.

Zdejmowanie rolet w kasecie

W momencie, kiedy decydujemy się na założenie rolety w kasecie, z czasem może przyjść również moment jej demontażu. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, jak zdjąć rolety w kasecie, aby nie uszkodzić ramy okiennej. Jeżeli wcześniej montowaliśmy roletę przy pomocy wkrętów, to wystarczy je odkręcić.

Natomiast mając do czynienia z przyklejoną kasetą oraz prowadnicami, dobrze jest zastosować rozpuszczalnik, który nie uszkodzi ramy. Po oderwaniu poszczególnych elementów rolety kolejnym krokiem będzie usunięcie pozostałości kleju. W tym przypadku także warto sięgnąć po specjalny preparat przeznaczony właśnie do czyszczenia elementów z tworzywa sztucznego. Na pewno zauważysz, że wskazówki dotyczące tego, jak zdjąć rolety w kasecie, są bardzo łatwe w zastosowaniu. Zatem nie będziesz mieć żadnego problemu zarówno z samodzielnym montażem, jak i demontażem rolety w kasecie.

Rolety to nie tylko funkcjonalna aranżacja okna, ale coraz częściej wybierana metoda osłony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Nie stosuje się ich tylko w przypadku mniejszych pomieszczeń, ale można je założyć w dosłownie każdym wnętrzu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, dlatego możemy wybrać produkt wedle naszego uznania. Rolety w kasecie są dobrym wyborem, ponieważ są trwałe, funkcjonalne i ładnie wyglądają. Jak zamontować rolety w kasecie?

Montaż rolety w kasecie jest prostym i łatwym zadaniem, dlatego też nie potrzebujemy pomocy specjalistów, a to pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze. Najlepiej wybrać rolety, które będą przykręcane do listwy przyszybowej, ponieważ dzięki temu nie ingerujemy w ramę okienną. Ten typ rolet zawiera również prowadnicę, którą przykleja się do listwy przyszybowej. Okna są bardzo ważną częścią naszego domu, więc należy zadbać o ich dobry wygląd. 

 

Montaż rolet w kasecie 

Jak zamontować rolety w kasecie? Montaż rolety w kasecie dla każdego trwa ok. 15 minut. Jest to proste i mało skomplikowane zadanie. Nie potrzebujemy również do tego wielu narzędzi. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić przed rozpoczęciem pracy, jest odtłuszczenie ramy okna. Najlepiej jest to zrobić przecierając powierzchnię miękką szmatką nasączoną denaturatem, benzyną ekstrakcyjną lub też zwykłym octem kuchennym. Montując roletę w kasecie należy przyłożyć ją do górnej ramy okna, następnie wsunąć zaślepki i przykręcić do ramy okna. Dzięki temu, że nie uszkodzimy okna, nie straci ono gwarancji. Długość prowadnicy musimy dopasować do wysokości okna, a następnie odciąć niepotrzebną część. Prowadnicę do listwy przyszybowej należy bardzo precyzyjnie przymocować, aby wyglądała estetycznie oraz nie uszkodziła się. Ostatnim krokiem jest zawieszenie obciążnika na łańcuszku rolety. 

 

Jak zdemontować roletę w kasecie?

Jak zdjąć roletę w kasecie? Do zdemontowania rolety należy się zaopatrzyć w stabilną drabinkę, aby do niej sięgnąć. Do zdemontowania przyda nam się również niewielka ilość benzyny ekstrakcyjnej albo też trochę innego rozpuszczalnika. Dobrze zamontowane rolety dość mocno trzymają się ramy okna, dlatego będzie trzeba użyć trochę siły. Na samym początku trzeba zdemontować prowadnice boczne. Zwijamy roletę w całości i jednym sprawnym ruchem odrywamy prowadnicę boczną. Gdy prowadnic już nie ma, chwytamy roletę w kasecie i lekko nią poruszamy, aby ją poluzować. Następnie szybkim i zdecydowanym ruchem pociągamy za roletę, uważając przy tym, aby jej nie uszkodzić. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%