Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Moskitiera na drzwi tarasowe

Posted by Patryk 28/09/2021 0 Comment(s)

 

Przez wiele lat główną ozdobą wszystkich okien były bogato zdobione ciężkie firany i zasłony. Od kilku lat są one jednak z powodzeniem wypierane przez bardziej nowoczesne i funkcjonalne rolety. Największą popularnością cieszy się szczególnie jeden model rolet, a mianowicie – rolety dzień-noc. Nie tylko doskonale osłaniają przed światłem słonecznym, ale także prezentują się bardzo elegancko i dopasowują się do każdego wnętrza. Jednak jak wszystkie elementy pomieszczenia także rolety mogą się brudzić i niszczyć. Aby temu zapobiec, należy regularnie je czyścić i starannie o nie dbać. Jak czyścić rolety dzień-noc i jakimi zasadami warto się kierować przy czyszczeniu?

 

Regularne czyszczenie to podstawa!

Rolety dzień-noc cieszą się ogromną popularnością od wielu lat – to właśnie ten model jest jednym z najczęściej wybieranych spośród wszystkich dostępnych na rynku. Składają się one z dwóch warstw materiału – zaciemniającego i przezroczystego. Manewrowanie ustawieniem tych pasów pozwala na dostosowanie poziomu zaciemnienia pomieszczenia odpowiednio do swoich potrzeb i preferencji. W trakcie dnia można wpuścić maksimum światła do wnętrza, a wieczorem całkowicie zakryć okna. Jednak jak każdy produkt również rolety nie będą spełniać swojej funkcji, jeśli o nie prawidłowo nie zadbamy. Najważniejsze jest tutaj regularne czyszczenie rolet, ze szczególnym naciskiem na regularność. Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy na roletach osadzi się zbyt duża ilość kurzu, ponieważ z czasem może on być trudny, a nawet niemożliwy do usunięcia. Z tego powodu musimy zadbać o to, aby nasze rolety były systematycznie i dokładnie odkurzane. Warto jednak pamiętać, że rolety dzień-noc są wykonane z delikatnych materiałów, dlatego przy ich czyszczeniu należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać kilku kluczowych zasad.

 

Jak czyścić rolety dzień-noc przy pomocy odkurzacza?

Rolety dzień-noc wykonane z zaimpregnowanych, ale delikatnych materiałów można czyścić na różne sposoby, ale pranie ich w pralce nie jest zalecane. Może to bowiem doprowadzić do uszkodzenia struktury materiału. Jak więc czyścić rolety dzień-noc? Najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem do czyszczenia rolet będzie znany i ceniony odkurzacz. Potrzebna będzie jeszcze szczotkowa końcówka specjalnie dostosowana do czyszczenia delikatnych powierzchni. Dzięki niej możliwe będzie dokładne i subtelne usunięcie zgromadzonego na powierzchni rolety kurzu i innych pyłów. Jednocześnie mamy gwarancję, że delikatna tkanina, z której została wykonana roleta, nie zostanie uszkodzona.

Odkurzacz możemy również wykorzystać do wyczyszczenia kasety rolety, jeśli zdecydowaliśmy się na taki model. Taki sposób czyszczenia pozwala starannie usunąć zanieczyszczenia ze wszystkich szczelin mechanizmu. Odkurzanie powierzchni rolety warto wykonywać raz w tygodniu lub rzadziej. Częstotliwość ta zależy głównie od poziomu zabrudzenia rolety oraz warunków, jakie panują w pomieszczeniu. Warto także pamiętać, aby roletę odkurzać długimi, delikatnymi ruchami z góry na dół przy najniższych obrotach odkurzacza. W ten sposób możemy zapobiec rozprowadzeniu zanieczyszczeń po materiale i dalszemu wnikaniu ich w głąb tkaniny. Odkurzanie dobrze jest wykonywać w słoneczny dzień, aby dobrze widzieć, gdzie pozostał kurz.

 

Jak usunąć tłuste plamy z rolety dzień-noc?

Czasami dochodzi do sytuacji, gdy na rolecie znajdują się widoczne zacieki lub plamy i inne poważniejsze zabrudzenia. Przez okno mogą bowiem dostać się owady i błoto, a od wewnątrz rolety narażone są na kontakt z tłuszczem i wilgocią, które wywołują liczne zaplamienia – wówczas zwykłe odkurzanie już nie wystarcza. Jak czyścić rolety dzień-noc z poważniejszych zabrudzeń? Warto sięgnąć po wilgotną ściereczkę, która w większości przypadków poradzi sobie z trudnymi plamami. Trzeba jednak pamiętać, aby ściereczka była jedynie lekko wilgotna, a nie całkowicie mokra. Ze względu na swoją delikatność rolety dzień-noc nie można czyścić z użyciem tradycyjnych detergentów. Wszelkie środki czyszczące, płyny, proszki do prania i mydła mogą bowiem doprowadzić do uszkodzenia lub odbarwienia tkaniny. Najlepiej sprawdzi się więc tutaj zwykła, czysta woda. Absolutnie zabrania się natomiast szorowania, szczególnie rolet wykonanych z bardziej prześwitującego materiału. Co istotne, na mokro rolety dzień-noc powinno się czyścić, nie ściągając ich z okna. Pamiętajmy, że rolet nie można prać ani w pralce automatycznej, ani w pralni. Z tego powodu w miarę możliwości należy zadbać o to, aby czyścić je na sucho. Takie rozwiązanie jest bowiem najbezpieczniejsze i gwarantuje, że roleta dzień noc będzie służyć przez wiele lat.

 

Pleśń – jak pozbyć się szkodliwego grzyba z powierzchni rolet dzień-noc?

W pomieszczeniach, w których poziom wilgoci i temperatura są wyższe, roleta jest narażona na powstanie pleśni. Sytuacja ta dotyczy głównie rolet zawieszonych w kuchni i w łazience. Ten czarny, biały lub ciemnozielony osad stanowi jedno z najcięższych do usunięcia zanieczyszczeń. W tym przypadku niezbędne będzie zastosowanie specjalistycznego środka czyszczącego. Niestety prawie wszystkie dostępne na rynku chemikalia prawdopodobnie zniszczą powierzchnię tkaniny rolety. Z tego powodu trzeba stworzyć własny środek, który będzie zarówno skuteczny, jak i bezpieczny. Domową mieszankę czyszczącą tworzymy z ciepłej wody, płynu do naczyń oraz proszku do prania. Mieszankę tę nakładamy na szczoteczkę z delikatnym włosiem i łagodnymi ruchami usuwamy pleśń z powierzchni rolety.

 

Czyszczenie rolet dzień-noc – praktyczne porady i domowe sposoby

Jak już wspomnieliśmy, rolety dzień-noc można czyścić za pomocą odkurzacza lub wilgotnej ściereczki. Istnieje jednak jeszcze kilka innych sposobów na wyczyszczenie rolet dzień-noc. Posłużyć do tego mogą stosowane na co dzień przedmioty i środki, które na pozór nie wyglądają na użyteczne w tej sytuacji. Przykładowo, jeśli na powierzchni rolety pojawią się drobne zarysowania, możemy je usunąć za pomocą zwykłej gumki do ścierania. Trzeba się jednak upewnić, że gumka jest całkowicie czysta i nie rozmaże plamy jeszcze bardziej. Gdy zaś na rolecie znajdują się suche zabrudzenia, możemy wyczyścić je przy użyciu suchej ścierki wykonanej z mikrofibry.

 

Jak prać rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc nie powinny być prane w pralce, ponieważ ich materiał może się odbarwić lub uszkodzić. Do prania rolety należy wykorzystać miękką, wilgotną ściereczkę, a cały proces powinniśmy wykonać ręcznie. Warto także pamiętać, aby proces ten przeprowadzać na całkowicie rozwiniętej rolecie w pozycji pionowej na oknie. Nie zaleca się zdejmowania rolety, ponieważ nieumiejętne wykonanie demontażu może spowodować uszkodzenie mechanizmu rolety. Ściereczkę moczymy w letniej wodzie bez detergentów i wycieramy nią trudniejsze do usunięcia plamy. Podczas prania może także dojść do powstania odkształceń i marszczeń na powierzchni rolety. Aby tego uniknąć, zaleca się delikatne czyszczenie zgodnie z kierunkiem włókien tkaniny. Warto również pamiętać, aby po skończonym praniu pozostawić roletę w tej samej pozycji aż do całkowitego wyschnięcia. Zwinięcie wilgotnej rolety mogłoby bowiem przyczynić się do powstania na niej pleśni, a tego chcemy uniknąć.

 

Jak zapobiegać powstawaniu zabrudzeń na roletach dzień-noc?

Skoro wiemy już, jak czyścić rolety dzień-noc, powinniśmy też dowiedzieć się, jak zapobiegać zanieczyszczeniom. Najlepszym sposobem na to, będzie wybór odpowiedniego modelu rolety – najbardziej polecane są tutaj rolety dzień-noc w kasecie. Ukryte w kasecie rolety będą bowiem skutecznie chronione przed kurzem, pyłem i innymi szkodliwymi czynnikami. Taki model wyróżnia się także dłuższą żywotnością niż inne rolety okienne. Oczywistym rozwiązaniem jest również regularne czyszczenie powierzchni rolet z kurzu i natychmiastowe reagowanie na pozostałe tłuste i problematyczne zabrudzenia. Przestrzegając tych zasad, z pewnością będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnością naszych rolet przez długie lata.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.