Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Okna na poddaszu – rolety czy plisy?

Posted by Klaudia 26/03/2018 0 Comment(s)

O tym, czym zasłonić okna dachowe w pomieszczeniach na poddaszu pisaliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów. W związku z tym jednak, że zawitała wiosna, dzień staje się coraz dłuższy, a promienie słoneczne bardziej intensywne, postanowiliśmy jeszcze raz bliżej przyjrzeć się temu tematowi, tym razem porównując dwa najpopularniejsze rozwiązania – rolety i plisy.

 

 

Co wybrać?

 

Zarówno rolety, jak i plisy mają wiele zalet, dlatego decydując się na osłony okienne, powinniśmy zapoznać się z tym, co mają nam do zaoferowania. Pamiętajmy, że ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczenia przed słońcem, a także zapewnienie nam spokojnego snu w nocy, dzięki odpowiedniemu zaciemnieniu pomieszczenia. Pamiętajmy także, że pomieszczenia na poddaszu mają tendencję do silnego nagrzewania się latem, dlatego wybór odpowiedniej tkaniny w osłonach okiennych ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Dlatego też osłony okienne powinny być jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i gustu, by mogły zapewnić nam komfort przez wiele lat użytkowania.

 

Rolety wewnętrzne

 

Klasyczne rolety wewnętrzne występują w wielu rodzajach, kolorach i wzorach, dlatego też są one najczęstszym wyborem klientów. Bez problemu można wykonać je na wymiar i dopasować niemalże do każdego okna, niezależnie od jego wymiarów.

 

Do okien na poddaszu najlepszym wyborem są rolety wyposażone w boczne prowadnice, dzięki którym osłona idealnie przylega do szyby. Zdecydować możemy się także na rolety w kasecie płaskiej lub przestrzennej – w tym wypadku wiele zależy od typu okna, jednak bez problemu znajdziemy model pasujący do naszego okna.

 

Kolejną bardzo ważną zaletą rolet wewnętrznych z prowadnicami (roleta MINI niestety nie sprawdzi się przy oknach dachowych), jest szeroki wybór materiałów – mowa tu nie tylko o kolorach, ale także rodzajach tkanin.

 

Możemy więc zdecydować się na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, wybierając rolety z materiałem podgumowanym, dzięki czemu pomieszczenie będzie także lepiej chronione przed słońcem i nagrzewaniem, co jest bardzo istotne w oknach dachowych. Innym bardzo uniwersalnym modelem są rolety z tkaniną dzień-noc, które dają dużą dowolność w sterowaniu światłem. Więcej na ich temat możecie przeczytać tutaj.

 

 

 

Plisy

Największą zaletą plis jest ogromna dowolność w zasłanianiu okien – dzięki specjalnej konstrukcji możemy bowiem zasłonić nimi tylko wybrany kawałek szyby, zarówno od góry, jak i od dołu, ponieważ ten rodzaj osłon okiennych jest regulowany z dwóch stron. Podobnie jak rolety z prowadnicami, także plisy przylegają do szyby, dlatego dobrze sprawdzają się w oknach na poddaszu. Choć nie dają one takiego zaciemnienia, jak na przykład rolety z tkaniny podgumowanej, czy zaciemniającej, wciąż stanowią skuteczną barierę przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia.

 

Warto także wspomnieć, że plisy możemy stosować również w oknach o niestandardowych kształtach, na przykład trójkątnych, okrągłych czy trapezowych. Pamiętajmy także, że plisy występują w wielu kolorach, dlatego bez problemu znajdziemy taki, który doskonale będzie komponował się z wystrojem pomieszczenia. Ponadto ten typ osłon charakteryzuje się ciekawym i nowoczesnym wyglądem, będzie więc ozdobą każdego okna.

 

Warto także wspomnieć, że plisy są dość łatwe w czyszczeniu. Więcej na ten temat przeczytacie w jednym z naszych przyszłych wpisów.

 

 

 

Jeśli szukacie rolet wewnętrznych i plis do okien dachowych w atrakcyjnych cenach, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu internetowego rolety24.net.