Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Plisy w oknach – co warto wiedzieć?

Posted by Klaudia 28/11/2017 0 Comment(s)

Decydując się na wybór konkretnej dekoracji okiennej, musimy podjąć szereg decyzji oraz przemyśleć wiele kwestii. Kolor, rodzaj tkaniny, zasłony, żaluzje, rolety… a może plisy? W dzisiejszym wpisie postaramy się scharakteryzować ten ostatni rodzaj osłon okiennych. Dlaczego plisy to dobre rozwiązanie?

 

 

Plisy – co to takiego?

 

W naszych poprzednich wpisach skupialiśmy się przede wszystkim na zaletach i wadach, a także rodzajach rolet. Nadszedł więc czas, by w końcu dokładniej przedstawić alternatywne dla nich rozwiązanie, czyli plisy okienne. Co to takiego?

 

Plisy, inaczej nazywane także roletami plisowanymi to osłony okienne montowane wewnątrz pomieszczeń. Wbrew nazwie jednak, różnią się one nieco od klasycznych rolet zwijanych. Kształtem przypominają bowiem harmonijkę, która możemy zwijać i rozwijać za pomocą przymocowanych od dołu i od góry listewek.

 

Ich najważniejszą cechą jest to, że możemy nimi zasłaniać okna w najróżniejszych konfiguracjach, w zależności od naszych preferencji. Dzięki wyjątkowej konstrukcji to rozwiązanie daje nam możliwość swobodnego odsłonięcia okna wyłącznie od góry lub od dołu, a także jednocześnie z obydwu stron. To właśnie ta zaleta sprawia, że plisy okienne doskonale sprawdzą się we wszystkich oknach, niezależnie od strony świata, na którą wychodzą.

 

Taka budowa pozwala także nie tylko na swobodną regulację stopnia osłonięcia okna przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia, ale także na częściowe zasłonięcie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, jednocześnie pozwalając na odsłonięcie innego fragmentu szyby.

 

Co więcej, dzięki temu, że ten typ osłon nie wymaga zamontowania kasety, w żaden sposób nie ogranicza powierzchni szyby.

 

 

 

 

Plisy – szeroki wybór

 

Podobnie, jak w przypadku rolet wewnętrznych, również plisy możemy doskonale dopasować nie tylko do wymiaru okien, nawet jeśli są one nietypowe, ale także do aranżacji wnętrza, w którym planujemy je umieścić. Dzięki swojej prostocie i klasycznemu wzornictwu, plisy okienne doskonale pasują do wnętrz w każdym stylu, a nawet same w sobie mogą być ciekawą ozdobą pomieszczenia.

 

Do wyboru mamy ogromną liczbę kolorów, począwszy od barw jasnych, poprzez stonowane, pastele aż po żywe i nieco bardziej szalone odcienie.

 

Co więcej, oprócz koloru samej tkaniny, w zależności od materiału i koloru ramy okiennej, idealnie dopasować możemy także kolor mechanizmu plisy, tak, by harmonijnie zgrywał się on z oknami.

 

Warto także wspomnieć, że plisy okienne, dzięki tkaninie, z której są wykonane, bardzo łatwo możemy utrzymać w czystości, a dodatkowo nie wymagają one prasowania.

 

 

 

 

Jeżeli szukacie plis okiennych lub rolet wewnętrznych najwyższej jakości od sprawdzonego sprzedawcy, zapraszamy do naszego sklepu internetowego rolety24.net, w którym znajdziecie szeroki wybór kolorów i wzorów.