Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta Mini czy roleta z prowadnicami?

Posted by Klaudia 31/01/2018 0 Comment(s)

Stało się. Wprowadziliśmy się już do nowego mieszkania, zakończyliśmy remont, a może po prostu podjęliśmy decyzję, że czas na zmiany w wystroju naszych okien. Niezależnie od naszych motywacji, prędzej, czy później przyjdzie nam wybrać najbardziej odpowiednie dla naszego mieszkania rozwiązanie. Aby ułatwić podejmowanie decyzji, dziś przedstawimy, czym różnią się rolety MINI i rolety z prowadnicami.

 

 

Roleta MINI – czym się charakteryzuje?

 

Roleta MINI to chyba jeden z najbardziej popularnych modeli tego typu osłon okiennych. To także najczęstszy wybór konsumentów. Dlaczego? Przede wszystkim jej największą zaletą jest przystępna cena. Dzięki temu rozwiązaniu niewielkim kosztem możemy w szybki sposób odmienić nasze okna.

 

Ponadto, rolety MINI charakteryzują się także łatwym i szybkim montażem – bez problemu możemy zrobić to sami w domu, a do tego nie wymagają one ingerencji w strukturę ścian, sufitu lub ramy okiennej. Ich instalacja nie wymaga także żadnych specjalistycznych narzędzi, niż to, co znajdziemy w każdym domu.

 

 

To jednak nie wszystkie zalety rolet MINI. Nie możemy zapominać, że ten typ rolet występuje w niemal nieograniczonej liczbie kolorów, bez problemu znajdziemy także odpowiadający nam rozmiar na standardowe okna. Można także zamówić takie rolety na wymiar, jeżeli nasze okna mają nietypową wielkość.

 

Rolety MINI świetnie będą prezentować się w każdym wnętrzu. Nie rzucające się w oczy mocowanie i wysoki poziom estetyki sprawiają, że w dyskretny sposób będą pełnić swoją funkcję i stanowić spójny element wnętrza.

 

 

 

 

Rolety z prowadnicami

 

Rolety z prowadnicami to także zazwyczaj rolety wyposażone w kasetę płaską lub przestrzenną. Dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie? Decydując się na roletę z bocznymi prowadnicami mamy pewność, że będzie ona dokładnie przylegać do okiennej ramy. Co za tym idzie, jeszcze dokładniej będzie ona chronić nasze wnętrze przed wpadającym światłem, bo dobrze zasłoni całą szybę, dzięki dokładnemu dopasowaniu do jej wymiaru. Dzięki temu rozwiązaniu mamy także niczym nieograniczony dostęp do okiennej klamki, możemy więc bez problemu i bez potrzeby zwijania rolety otwierać i zamykać okno.

 

Co więcej – prowadnice boczne gwarantują bezpieczeństwo – w razie przeciągu czy wiatru, nie musimy się obawiać, że przy uchylonym oknie roleta zacznie „latać” i strąci przedmioty znajdujące się na okiennym parapecie. Daje to także większą dowolność i swobodę w aranżowaniu parapetów – bez obaw możemy na nim postawić kwiaty doniczkowe, ramki ze zdjęciami czy ulubione bibeloty.

 

 

 

Warto wspomnieć także, że podobnie, jak w przypadku rolet MINI, rolety z prowadnicami również montowane są w sposób nieinwazyjny, nie musimy się więc bać uszkodzenia ścian czy ram okiennych.

 

Rolety z prowadnicami to idealne rozwiązanie do okien dachowych – dzięki temu mechanizmowi doskonale przylegają do okien, dlatego będą świetnym wyborem do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu.

 

 

 

Co wybrać?

 

Który ze wspomnianych modeli rolet będzie lepszym wyborem? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Bezsprzecznie każdy z modeli ma wiele zalet – wszystko zależy więc od naszych potrzeb i wymagań. Jeśli więc szukacie sprawdzonego sklepu internetowego, w którym znajdziecie zarówno rolety MINI, jak i te na prowadnicach, a także szeroki wybór kolorów i materiałów, zapraszamy na naszą stronę internetową rolety24.net.