Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta w biurze – czy to dobre rozwiązanie?

Posted by Klaudia 21/12/2017 0 Comment(s)

W biurze spędzamy codziennie ogromną część dnia. I nie ma tu znaczenia czy jest to nasz prywatny domowy gabinet, czy po prostu miejsce pracy, do którego przychodzimy rano i po ośmiu godzinach wracamy do domu. Dlatego też rozwiązanie, jakie zastosujemy w oknach, ma bardzo duży wpływ nie tylko na komfort naszej pracy, ale także samopoczucie i zdrowie naszego wzroku. Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w biurze?

 

 

Ochrona przed słońcem

 

Pomieszczenia biurowe, szczególnie te, w których znajdują się duże przeszklenia, w słoneczne dni, potrafią zmienić się w gorącą szklarnię, co nie tylko sprawia, że temperatura powietrza staje się nie do wytrzymania, ale także promienie słoneczne odbijające się w monitorach komputerów negatywnie wpływają na komfort pracy. Dlatego pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, decydując się na osłony okienne, są takie modele, które skutecznie zapobiegną nagrzewaniu się pomieszczenia i wpadaniu niepowołanych promieni słonecznych.

 

W takich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się rolety z powłoką odbijającą światło. W pomieszczeniach biurowych dobrze sprawdzają się także rolety plisowane, które pozwalają na zasłonięcie wybranych partii okien, jednocześnie nie powodując całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. Pamiętajmy bowiem, że światło dzienne, mimo wszystko, ma ogromne znaczenie dla dobrego doświetlenia pomieszczenia i dla zdrowia naszych oczu.

 

 

 

Odporność na eksploatację

 

Wielokrotne opuszczanie i podnoszenie rolet w ciągu dnia jest w biurze standardem, dlatego model, na który się zdecydujemy, powinien być jak najlepszej jakości, by był odporny na codzienną eksploatację. Warto też zwrócić uwagę na to, by materiał, który wybierzemy, był łatwy w czyszczeniu, odporny na odbarwianie pod wpływem promieni UV, a sama roleta była łatwa i szybka w obsłudze.

 

Kolejnym dobrym rozwiązaniem w aranżacji biura są rolety w kasecie. Wygodny mechanizm gwarantuje łatwą i sprawną obsługę, a szeroki wybór materiałów pozwala na wybór tego, który najlepiej sprawdzi się w naszej przestrzeni. Ponadto taką roletę można całkowicie zwinąć do kasety i całkowicie odsłonić szybę, a na tkaninie nie będzie się wtedy zbierał kurz.

 

 

 

 

Sposób montażu

 

Sposób montażu ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy biuro, w którym pracujemy, nie jest naszą własnością, a na przykład tylko je wynajmujemy. By nie narażać się na dodatkowe koszty remontu, możemy zdecydować się na rolety, które montowane są w sposób bezinwazyjny, bez konieczności nawiercania otworów w ścianach, suficie lub ramie okiennej. Więcej o sposobach montażu rolet przeczytacie w jednym z naszych poprzednich artykułów.

 

 

Osłona na wymiar

 

Okna biurowe bardzo często mają nietypowy rozmiar, dlatego warto zdecydować się na zakup rolet w sklepie, który wykona je na wymiar i dokładnie dopasuje do wymiarów ramy okiennej. Jeżeli szukacie sprawdzonego i profesjonalnego sklepu oferującego rolety, zapraszamy na naszą stronę internetową rolety24.net.