Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta w kasecie płaskiej czy przestrzennej?

Posted by Klaudia 24/07/2019 0 Comment(s)

 

Jeśli wybieramy roletę w kasecie, możemy zdecydować się na dwa typy osłon: w kasecie płaskiej lub przestrzennej. Wiele osób waha się, który z nich będzie lepiej prezentował się w ich mieszkaniu, na co wpływ ma przede wszystkim brak wiedzy na temat tego, czym tak naprawdę się one od siebie różnią. Dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy przedstawić, jakie są najważniejsze cechy tych dwóch typów kaset.

 

Wielkość kasety


Przede wszystkim kaseta przestrzenna i płaska różnią się od siebie rozmiarem. Kaseta przestrzenna odstaje od okna na 65 cm, co sprawia, że w niektórych przypadkach po jej zamontowaniu otwieranie okien może być nieco utrudnione. Dlatego do okien blisko obrobionych polecana jest raczej kaseta płaska, która jest ponad dwa razy krótsza. Odstaje ona na 32 cm, więc zajmuje dużo mniej miejsca.


Sposób montażu


Roleta w kasecie płaskiej musi zostać przykręcona do listwy przyszybowej. Sprawia to, że jej montaż trwa nieco dłużej, a po zdjęciu osłony na oknie pozostają nieestetyczne dziury. Roleta w kasecie przestrzennej z kolei jest przyklejana do skrzydła okna, co sprawia, że po jej usunięciu nie pozostają żadne ślady, a montaż przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga wzywania fachowca.


Rodzaj  prowadnic


Osłony w kasecie różnią się także rodzajem prowadnic. W przypadku rolety w kasecie płaskiej tkanina porusza się w płaskich prowadnicach i porusza się pomiędzy listwami przyszybowymi. Roleta w kasecie przestrzennej ma prowadnice w kształcie litery U i porusza się przed oknem.


Ograniczenia


W przypadku rolet w kasecie istnieją pewne ograniczenia, jeśli mamy w pomieszczeniach okna z nawietrznikami. Sposób montażu rolety w kasecie przestrzennej sprawia, że jej zamontowanie w takim wnętrzu jest niemożliwe, jeśli nie chcemy, by nawietrznik stracił swoją funkcję. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na tego typu oknie zamontować roletę w kasecie płaskiej. Dużą różnicę między tymi osłonami widać także w przypadku, gdy montujemy roletę na oknie balkonowym. W przypadku rolety w kasecie płaskiej niezbędne jest zamontowanie na każdej z szyb osobnej osłony, zaś przy rolecie przestrzennej wystarczy jedna osłona na całe okno.

 

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Rolety Dzień i Noc - bezinwazyjne na wymiar Mini roleta z systemem dzień i noc to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie ochronę przed promi..

89.64zł 67.23zł Cena netto: 54.66zł

Roleta Standard w kasecie płaskiej na wymiar

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną półzaciemniającą to doskonały sposób na bezinwazyjne zapewnienie sobie i swoim najbliższym komfortu bez przep..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Rolety plisowane I grupa tkaninowa BASEL

Bez wątpienia wybór odpowiedniej osłony okiennej jest kwestią niezwykle istotną. Zazwyczaj wybierając ją skupiamy się zarówno na elementach estetyczny..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

Moskitiery ramkowe do okien.Zamontowanie moskitiery na oknie pozwala cieszyć się świeżym dopływem powietrza w domu jednocześnie zapobiegając..

Już od: 37.87zł Cena netto: 30.79zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!