Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta w kasecie płaskiej czy przestrzennej?

Posted by Klaudia 24/07/2019 0 Comment(s)

 

Jeśli wybieramy roletę w kasecie, możemy zdecydować się na dwa typy osłon: w kasecie płaskiej lub przestrzennej. Wiele osób waha się, który z nich będzie lepiej prezentował się w ich mieszkaniu, na co wpływ ma przede wszystkim brak wiedzy na temat tego, czym tak naprawdę się one od siebie różnią. Dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiliśmy przedstawić, jakie są najważniejsze cechy tych dwóch typów kaset.

 

Wielkość kasety


Przede wszystkim kaseta przestrzenna i płaska różnią się od siebie rozmiarem. Kaseta przestrzenna odstaje od okna na 65 cm, co sprawia, że w niektórych przypadkach po jej zamontowaniu otwieranie okien może być nieco utrudnione. Dlatego do okien blisko obrobionych polecana jest raczej kaseta płaska, która jest ponad dwa razy krótsza. Odstaje ona na 32 cm, więc zajmuje dużo mniej miejsca.


Sposób montażu


Roleta w kasecie płaskiej musi zostać przykręcona do listwy przyszybowej. Sprawia to, że jej montaż trwa nieco dłużej, a po zdjęciu osłony na oknie pozostają nieestetyczne dziury. Roleta w kasecie przestrzennej z kolei jest przyklejana do skrzydła okna, co sprawia, że po jej usunięciu nie pozostają żadne ślady, a montaż przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga wzywania fachowca.


Rodzaj  prowadnic


Osłony w kasecie różnią się także rodzajem prowadnic. W przypadku rolety w kasecie płaskiej tkanina porusza się w płaskich prowadnicach i porusza się pomiędzy listwami przyszybowymi. Roleta w kasecie przestrzennej ma prowadnice w kształcie litery U i porusza się przed oknem.


Ograniczenia


W przypadku rolet w kasecie istnieją pewne ograniczenia, jeśli mamy w pomieszczeniach okna z nawietrznikami. Sposób montażu rolety w kasecie przestrzennej sprawia, że jej zamontowanie w takim wnętrzu jest niemożliwe, jeśli nie chcemy, by nawietrznik stracił swoją funkcję. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na tego typu oknie zamontować roletę w kasecie płaskiej. Dużą różnicę między tymi osłonami widać także w przypadku, gdy montujemy roletę na oknie balkonowym. W przypadku rolety w kasecie płaskiej niezbędne jest zamontowanie na każdej z szyb osobnej osłony, zaś przy rolecie przestrzennej wystarczy jedna osłona na całe okno.

 

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!