Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta z tkaniny podgumowanej – czy to dobry wybór?

Posted by Klaudia 27/02/2018 0 Comment(s)

W naszych poprzednich artykułach pisaliśmy już o różnych rodzajach rodzajach rolet – roletach typu dzień-noc, roletach w kasecie, plisach. Przyszedł więc czas, by przybliżyć kolejny ich typ. Mowa o roletach z tkaniny podgumowanej. Czym się charakteryzują i w jakich pomieszczeniach osłony okienne z takiego materiału sprawdzą się najlepiej?

 

 

Czym charakteryzuje się tkanina podgumowana?

 

Rolety z tkaniną podgumowaną, podobnie, jak na przykład rolety typu dzień-noc występują, zarówno w formie rolet mini, jak i rolet w kasecie. O ile rodzaj mechanizmu w tych roletach nie różni się szczególnie od innych typów, tak najbardziej charakterystyczną cecha tego rodzaju osłon okiennych, jest materiał z których są wykonane.

 

Tkanina podgumowana to przede wszystkim doskonały sposób na zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki tak specyficznemu materiałowi gwarantują dokładne osłonięcie okien, zabezpieczając wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Co więcej mają one także zdolność ochrony pomieszczeń przed wysoką temperaturą latem, a także zatrzymywania ciepła w domu w okresie grzewczym – czyli jesienią i zimą. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdza się one w każdym domu, pomagając utrzymać optymalną temperaturę, a także przyczyniając się do oszczędności zimą.

 

 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się rolety z tkaniną podgumowaną?

 

Rolety z tkaniną podgumowaną, szczególnie te w kasecie, możemy z powodzeniem dopasować do wszystkich okien, niezależnie od ich wymiarów. Ten typ osłon okiennych będzie idealnie pasował do wszystkich pomieszczeń, w których zależy nam na jak najlepszym i jak najdokładniejszym zasłonięciu przed światłem. W związku z tym świetnie sprawdzą się one sypialni i pokojach dziecięcych. Jeżeli zdecydujemy się na model w kasecie z bocznymi prowadnicami, bez problemu możemy takie rolety zainstalować także w oknach dachowych, a co za tym idzie dobrze sprawdzą się one w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu.

 

 

 

Zalety rolet z tkaniną podgumowaną

 

Jak już wspominaliśmy, rolety z tkaniną podgumowaną to doskonała izolacja przed słońcem. Dzięki dwuwarstwowej tkaninie rolety chronią przed światłem i stanowią dodatkową izolację pomieszczenia w chłodnych miesiącach, dlatego też są one chętnie wybierane szczególnie do mieszkań, których okna wychodzą na południową i zachodnią stronę świata. Wnętrze nie przegrzewa się, a optymalna temperatura sprzyja odpoczynkowi i relaksowi.

 

Nie możemy także zapominać, że rolety z tkaniną podgumowaną to nie tylko idealne rozwiązanie pod względem praktycznym. Warto także wspomnieć, że oprócz tak wysokiej funkcjonalności, charakteryzują się one estetycznym wyglądem. Dzięki temu, że rodzaj tej tkaniny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, możemy idealnie dopasować ją do charakteru i stylu wnętrza. Ponadto mechanizm tego typu rolet w naszym sklepie internetowym dostępny jest dwóch kolorach, by jeszcze lepiej dopasować go do okien w każdym domu.