Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety wewnętrzne – najczęściej zadawane pytania

Posted by Klaudia 08/06/2018 0 Comment(s)

Okno to centralne miejsce w każdym pomieszczeniu - dobrze więc, aby zawsze było ono czyste i odpowiednio udekorowane. Oprócz efektywnych firanek, czy tworzących ciekawy styl zasłon, niezwykle ważną rolę odgrywają rolety wewnętrzne, które dziś stanowią zarówno opcję typowo ozdobną, jak również stricte praktyczną. Każdy, kto decyduje się na zakup rolet, zadaje sobie szereg pytań, tak, aby móc postawić na rozwiązanie najlepsze i najbardziej trafione.

 
Rolety dzień/noc, czy może rolety rzymskie?

Rolety dzień/noc, jak również rolety rzymskie, to rozwiązania, które oprócz kwestii ochrony przed wścibskimi sąsiadami, czy nadmiarem słońca w pomieszczeniu, sprawdzają się fenomenalnie jako dekoracja. Te dzień/noc ciekawie prezentują się na oknie w każdym pomieszczeniu, rzymskie zaś tworzą niezwykłą formę dekoracji, dzięki specjalnej konstrukcji z odpowiednio ułożonym materiałem. Oczywiście, liczne wzory i kolory dostępne są w różnych wersjach - tak, aby zadowolić każdego z kupujących tego typu produkty. Które lepsze? I jedne, i drugie. Z pewnością opcja dzień/noc pasuje lepiej do nowoczesnych wnętrz, wariant rzymski zaś do takich, gdzie aranżujemy przestrzeń w stylowym, ponadczasowym klimacie. 

Jak sprawdzają się rolety do okien dachowych?

Do okien połaciowych nie można przyczepić tradycyjnych rolet, dlatego też stawia się wówczas na rolety do okien dachowych. Dzięki systemowi wyposażonemu w sprężyny, materiał utrzymuje się przy szybie i nie opada. Można wybrać mechanizm samozwijający lub też plisy zwijane ręcznie.

Rolety w kasecie, czy wolnowiszące?

Jeśli stoisz przed dylematem: rolety w kasecie lub wolnowiszące, z pewnością zdecydowanie lepszą wersją są te w kasecie. Materiał przylega odpowiednio do okna, nie tworzą się szczeliny, nic nie pęka. Jeśli mamy rolety wolnowiszące, pod wpływem wiatru materiał się rusza, odchodzi, a sama żyłka bardzo często pęka. Mając trochę oszczędności, warto wybrać to, co lepsze jakościowo.

Czy verticale są jeszcze w modzie?

Moda to rzecz gustu i każdemu podoba się zupełnie coś innego. Patrząc na verticale, na nowo weszły one do łask i są rewelacyjną opcją do zastosowania w każdym niemal pomieszczeniu, począwszy od salonu, przez sypialnię, po idealnie zaaranżowany gabinet. 

Przed samym zakupem rolet warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zastanowić się nad tym, co nam się podoba, co pasuje do wystroju danego pomieszczenia, co sprawdzi się na dłuższy czas. Im lepszej dokonamy selekcji, tym większa gwarancja, że trafimy na najlepsze  z możliwych rozwiązań.