Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety a otwieranie okien – możliwe problemy

Posted by Klaudia 27/04/2018 0 Comment(s)

Kupując nowe osłony okienne do naszego wnętrza, rzadko zastanawiamy się nad tym, czy wybrany przez nas model nie będzie ograniczał możliwości otwierania okien. Zdecydowanie częściej kierujemy się materiałem, rodzajem i typem montażu. Niestety bardzo często kończy się to jednak tym, że nie jesteśmy zadowoleni z zakupu, bo wyprana przez nas osłona nie pozwala lub przeszkadza w otwieraniu okien. Jakie aspekty dotyczące rolet i otwierania okna należy rozważyć przed zakupem?

 

 

Czy wszystkie rolety ograniczają możliwość otwarcia okna?

 

To czy roleta będzie ograniczała możliwość otwierania okna, zależy przede wszystkim od rodzaju, na który się zdecydujemy. Wiele zależy także od samego typu montażu rolet do okien. Bardziej ograniczające są bowiem rolety montowane bezpośrednio na skrzydle okienny, ponieważ często dość mocno odstają, przez co, szczególnie w przypadku ciasno osadzonych okien może nie pozwalać na otwarcie okna na oścież.

 

Jeżeli nie chcemy się w żaden sposób ograniczać, warto rozważyć zakup modeli montowanych w sposób inwazyjny bezpośrednio na suficie lub ścianie nad oknem. W tym wypadku jednak musimy liczyć się z tym, że ten montaż tego typu rolet wiąże się z wierceniem dziur w ścianach. Tak więc zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

 

 

Rolety mini

 

Zdecydowanie najbardziej ograniczające, choć z drugiej strony najbardziej przystępne cenowo są rolety MINI. Model ten montowany jest bezpośrednio na skrzydle okna, przez co dość mocno odstaje i w niektórych przypadkach może sprawić, że nie będziemy mogli w pełni otworzyć okna. Na szczęście ograniczenie to nie jest duże i mimo wszystko pozwala na komfortowe korzystanie zarówno z rolet, jak i okna.

 

 

 

 

Rolety w kasecie

 

Innym typem rolet, które w niektórych przypadkach mogą wpływać na możliwość otwierania okien, są rolety w kasecie przestrzennej. Choć nie odstają one w takim stopniu, jak rolety MINI, warto mieć na uwadze fakt, że jeśli nasze okno osadzone jest w ciasnej wnęce, możemy mieć problem z otwarciem okna na oścież. Rolety w kasecie przestrzennej odstają bowiem na około 65 mm, co może przeszkadzać, jeśli nasze okna są blisko obrobione.

 

 

W przypadku, gdy okna w naszym mieszkaniu są ciasno osadzone, zdecydowanie lepszym wyborem będą rolety w kasecie płaskiej. Są one tak samo funkcjonalne i estetyczne, jak modele w kasecie przestrzennej, jednak w tym przypadku sama kaseta ciasno przylega do okna i odstaje zaledwie na około 35 mm, co zdecydowanie poprawia komfort w otwieraniu okien.

 

 

Plisy

 

Jeśli zależy nam na jak najszerszym otwieraniu okien, najmniej ograniczającą osłoną okienną będą w tym wypadku plisy, które montujemy bezpośrednio przy szybie okna. Pozbawione są one także kasety i wyposażone są boczne prowadnice, dzięki czemu dość ciasno przylegają do szyby, przez co praktycznie nie ograniczają możliwości otwierania okien.

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia