Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety bezpieczne dla dzieci

Posted by Klaudia 18/12/2018 0 Comment(s)

 

Urządzając wnętrza, w których będą bawić się małe dzieci, musimy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale też to, by całe wyposażenie było bezpieczne dla najmłodszych. Z reguły rodzice pamiętają o tym, by zabezpieczać przed maluchami ostre krawędzie mebli, stosować osłony na gniazdka elektryczne czy zamykać szafki, w których znajdują się niebezpieczne dla dziecka przedmioty. Niewiele osób ma jednak świadomość, że również rolety mogą stanowić zagrożenie dla malucha.

 

Jakie zagrożenie powodują rolety?

 

Rolety z reguły mają sznurki lub łańcuszki koralikowe służące do ich obsługi. Te elementy osłony zwisają luźno przy oknie i łatwo tworzą się z nich pętle, w które w najlepszym przypadku ciekawy świata maluch może się zaplątać. W najgorszym takie wolno wiszące elementy mogą spowodować nawet uduszenie dziecka. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadki, że jeśli w domu znajduje się dziecko, musimy całkowicie zrezygnować z montowania rolet. Należy jedynie zadbać o ich właściwe zabezpieczenie.

 

Jak zabezpieczyć roletę przed dzieckiem?

 

Aby zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, najlepiej jest zamontować przy oknie uchwyt znajdujący się poza jego zasięgiem. Wtedy po każdym zasłonięciu czy odsłonięciu rolety zawieszamy sznurek lub łańcuszek koralikowy na uchwycie na wysokości, do której dziecko nie ma dostępu, i tym samym upewniamy się, że maluch nie zrobi sobie krzywdy. Dobrym sposobem jest także montaż na oknie systemu napinającego w postaci bloczka, dzięki któremu łańcuszek nie zwisa luźno, ale cały czas pozostaje w tej samej pozycji – to zabezpiecza przed tworzeniem się niebezpiecznych dla dziecka pętli. Odległość między sznurkami jest wtedy tak mała, że niemożliwe jest włożenie pomiędzy nie rączki, znakomicie zapobiega więc też zaplątaniu się malucha.

 

Oczywiście jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo dzieci, możemy też zdecydować się na rolety z automatycznym mechanizmem sprężynowym lub plisy sterowane uchwytem – wtedy osłony w ogóle nie mają sznurka, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu malca.

 

Co jeszcze jest ważne?

 

Względy bezpieczeństwa są oczywiście najważniejsze, jednak wybierając rolety do domu, w którym mieszka dziecko, powinniśmy też wziąć pod uwagę kilka innych kwestii. Przede wszystkim ważny jest tutaj odpowiedni kolor osłon. Dziecko, bawiąc się przy oknie, często dotyka rolet, wszyscy rodzice zaś wiedzą, że rączki malca bardzo rzadko są idealnie czyste. Warto więc wybrać osłony w stosunkowo ciemnym kolorze, na którym odciski paluszków będą mało widoczne. Można też zastanowić się, czy do wnętrza nie będą pasować rolety we wzory – wtedy wszelkie zabrudzenia będą jeszcze trudniejsze do zauważenia. Najlepiej także, by osłony były wykonane z materiału, który łatwo utrzymać w czystości. O tym, które do takich należą, można przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów.


 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM