Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak zamontować rolety dzień noc z żyłką?

Posted by Patryk 18/12/2021 0 Comment(s)

 

Rolety dzień noc są niezwykle popularne w ostatnich latach. Wiele osób ceni je głównie ze względu na ich praktyczne zastosowanie oraz nowoczesny wygląd. Sama roleta składa się z na przemian zachodzących na siebie pasów tkaniny – prześwitujących i mocno kryjących. Jeśli chcesz wpuścić do pomieszczenia nieco więcej światła, to należy ustawić roletę tak, aby pasy pojawiały się na całości naprzemiennie. Zupełnie odwrotnie jest, kiedy chcesz zaciemnić wnętrze, wówczas należy ustawić pasy tak, aby obok siebie znajdowały się tylko pasy z pełnego, kryjącego materiału.

Rolety dzień noc w niezwykle efektowny sposób prezentują się na oknie. Można je znaleźć w bogatej gamie kolorystycznej, dlatego dopasujesz ich wygląd do wystroju danego wnętrza. Rolety dzień noc sprawdzą się świetnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia, salon czy sypialnia. Dzięki nim możesz regulować dostęp do światła. Takie rolety doskonale ochronią nie tylko przed ostrym słońcem, ale także przed wzrokiem osób z zewnątrz. Na rynku dostępne są rolety dzień noc montowane na żyłce lub w kasecie, dlatego będą cechowały się innym sposobem montażu. Roleta dzień noc przemieszcza się po żyłce, która umieszczona jest wzdłuż całej długości rolety. Z drugiej strony znajduje się najczęściej system koralikowy, który ma mechanizm samoutrzymujący się, co pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości okna. Dzięki temu sam ustalasz, ile światła ma wpadać do pomieszczenia. W tym artykule podpowiemy, jak zamontować rolety dzień noc z żyłką, który montaż rolet jest najlepszy, a także odpowiemy na pytania dotyczącego tego, jakie narzędzia będą konieczne i na co należy uważać podczas montażu.

 

Co warto wiedzieć przed montażem rolety dzień noc z żyłką?

Jeśli wybór rolet i pomiar okna dopiero przed Tobą, to warto rozważyć opcję rolet na wymiar. Dobrze dopasowana roleta będzie o wiele lepiej prezentować się na oknie. Dodatkowo nie będzie miała żadnych prześwitów. Rolety dzień noc na żyłce mogą występować w dwóch sposobach montowania. Jeden z nich będzie wymagał zastosowania metody inwazyjnej, natomiast drugi typ rolet zamontujesz w sposób bezinwazyjny. Istotna różnica pomiędzy tymi metodami polega na tym, że w przypadku metody bezinwazyjnej nie dokonujesz żadnych trwałych zmian w ramie okna. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady. W zależności od tego, co chcesz osiągnąć, sam musisz zdecydować, która metoda sprawdzi się najlepiej. Jeśli zależy Ci na większej stabilności rolety, to warto wybrać inwazyjny sposób montowania rolet. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wiercenia w ramie okiennej, to z pewnością lepiej postawić na metodę bezinwazyjną.

Zanim zabierzesz się za montowanie rolet dzień noc z żyłką, warto upewnić się, jakich narzędzi będziesz potrzebować. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na montaż inwazyjny, czy bezinwazyjny. Bez względu na wybór metody cały montaż tego typu rolety bez problemu wykonasz samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na montaż inwazyjny, to niezbędne będą ołówek, miarka, poziomica i wkrętarko-wiertarka. Jeśli uznasz, że montaż bezinwazyjny jest dla Ciebie bardziej odpowiedni, to jedyne, czego potrzebujesz, to ołówek i poziomica, żeby prosto przymocować mechanizm zatrzymujący żyłkę. O tym, jak zamontować osłonę okienną dzień noc z żyłką w zależności od metody, opiszemy krok po kroku w dalszej części artykułu.

 

Jak wygląda montaż rolety z żyłką metodą inwazyjną?

Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, to w tym przypadku musisz wykorzystać narzędzia, które ułatwią montaż. Przed założeniem rolety dzień noc na żyłce musisz przygotować wiertarkę, śrubokręt, ołówek, miarę lub poziomicę oraz wkrętarkę. Wszystkie te elementy zapewnią Ci sprawny i prawidłowy montaż. W przypadku rolet dzień noc z żyłką nie montuje się maskujących prowadnic. To właśnie po naciągniętej żyłce roleta będzie się opuszczała i podnosiła. Wiertarka przyda się do założenia całego panelu, na którym znajduje się roleta. Sam proces przykręcania nawiniętej rolety nie jest szczególnie skomplikowany ani problematyczny. Potrzebne będą małe wkręty, bardzo często dołączane są do zestawu. Posłużą one do przymocowania haczyków, na które zaczepiona będzie mała listwa z roletą. Następnie trzeba zdjąć zaślepki znajdujące się na haczykach i wkręcić w otwory małe śrubki. Po tym etapie można założyć zaślepki maskujące i przystąpić do wymierzenia miejsca, gdzie przymocujesz dolny mechanizm, który utrzymuje naciągniętą żyłkę. Należy go przykręcić do ramy okna. Dzięki zastosowaniu zaślepek możesz być pewien, że nie będą widoczne żadne śrubki, które zostały wkręcone w okno – całość będzie niezwykle estetyczna. Następnie musisz założyć ograniczniki na łańcuch koralikowy, wyprofilować roletę i cieszyć się finalnym efektem.

Montaż inwazyjny rolet dzień noc z żyłką jest gwarancją naszego bezpieczeństwa. Tak zamontowana roleta nie spadnie pod wpływem swojego ciężaru. Jedynym minusem tej metody jest demontaż. Po zdjęciu rolety widoczne będą otwory wiercenia w ramie okna. Z tego też względu wiele osób decyduje się na montaż metodą bezinwazyjną.

 

Jak założyć roletę żyłką na okno metoda bezinwazyjną?

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc na żyłce również należy do prostych prac domowych. Można powiedzieć, że założenie tą metodą jest prostsze niż wkręcanie śrub w ramy okna. W tym przypadku niepotrzebna będzie wiertarka. Jedyne, czego potrzebujesz, to ołówek i poziomica. Pozostałe elementy znajdziesz w zestawie razem z zakupioną roletą. Montowanie wszystkich części rolety odbywa się za pomocą mocnej taśmy, która posiada trwały klej, oraz haczyków, które mocuje się na zakończeniu okna. Specjalne zaczepki haczykowate umieszcza się na górnej części ramy w taki sposób, aby były one stabilne. Na ich wystającej części zawiesza się całą zawinięta roletę. Kolejnym etapem jest zamontowanie na dole haczyka, który naciąga prowadnicę w postaci żyłki. Tutaj wystarczy odtłuścić i dokładnie wyczyścić miejsce mocowania, a następnie mocno przykleić haczyk i naciągnąć na niego żyłkę. Aby prawidłowo i prosto wyznaczyć miejsce, warto wspomóc się miarką lub poziomicą. Po tym pozostaje tylko zamontować system koralikowy i ustawić w odpowiedni sposób roletę, aby cieszyć się z nowej osłony okiennej.

Taki montaż pozwala także na szybki demontaż. Bardzo łatwo można zdjąć roletę z okna, jeśli chcesz ją wymienić lub umyć okna. Jedyny minus tego sposobu dotyczy usuwania resztek kleju po odczepieniu haczyku od ramy okna. Jeśli jednak odpowiednio szybko zajmiesz się czyszczeniem pozostałości spoiwa, to nie powinieneś mieć problemu z jego całkowitym usunięciem.

 

O tym warto pamiętać podczas montażu

Zanim weźmiesz się za samodzielny montaż rolet dzień noc z żyłką, warto wcześniej zapoznać się z dokładnymi wytycznymi, które z pewnością znajdują się na dołączonej instrukcji. Trzeba pamiętać także o kilku niezwykle ważnych kwestiach. Wszystko po to, aby finalnie prawidłowo zamontować osłonę na okno. Najważniejsze, aby każdy z elementów został zamontowany prosto, równo i z dokładną precyzją. Zanim zaczniesz wiercić lub przyklejać, warto dokładnie wyznaczyć miejsca otworów i delikatnie zaznaczyć je ołówkiem. Absolutnie nie powinieneś takich rzeczy robić na oko. O ile przy przyklejaniu możesz wymienić i założyć zupełnie nową taśmę, a następnie zaczepić haczyk w nowym miejscu, o tyle w przypadku wiercenia nie ma miejsca na poprawki. Źle wywiercone miejsca będą widoczne na ramie okna.

 

Jak założyć roletę dzień noc z żyłką?

Rolety dzień noc są bardzo wygodne i funkcjonalne -, pasują do każdego pomieszczenia. Dzięki technice łatwego regulowania natężenia światła, rolety te mają wielu zwolenników. Możemy również zakupić je w wielu kolorach. Jak zamontować rolety dzień noc z żyłką? Czy można je zamontować samodzielnie? Aby zamontować roletę dzień noc z żyłkami, nie są potrzebne skomplikowane narzędzia oraz wybitne umiejętności, ponieważ sam jej montaż jest bardzo prosty i zajmuje tylko kilka minut. Należy jednak zaopatrzyć się w nożyczki i poziomicę, aby rolety były powieszone prosto.  Roleta trzyma się na oknie za pomocą metalowych uchwytów, a uchwyty opierają się dodatkowo na ramie okna.  Roleta jest solidnie przymocowana, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że spadnie. Przez to, że ta metoda osłony okien jest bezinwazyjna, osoby, które wynajmują mieszkanie, mogą sobie pozwolić właśnie na omawiane rolety.

 

Montaż rolet dzień noc z żyłką  

Montaż rolet z żyłką odbywa się w kilku krokach:

Krok pierwszy — na ramie okna po dwóch stronach mocujemy metalowe uchwyty.  Zakłada się je na okno, dlatego nie trzeba nic wiercić ani stosować innych, inwazyjnych metod. Przy pomocy poziomic ustawiamy uchwyty na oknie w ten sposób, aby były równe, a roleta się obwieszała. 

Krok drugi — powinniśmy połączyć łańcuszek z jego napinaczem, wtedy napinacz ten montujemy w bocznej części tkaniny. 

Krok trzeci — tak przygotowaną roletę możemy założyć za pomocą haczyków montażowych na metalowe uchwyty.  

 

Zalety rolet dzień noc z żyłką 

Rolety dzień noc z żyłką najlepiej sprawdzą się w przypadku okien pionowych lub też takich, które są bardzo często uchylane. To właśnie niewidoczna żyłka sprawia, że roleta jest przyległa do okna i umożliwia odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki temu, że rolety z żyłką są odpowiednio zamocowane i przylegające, nie stukają o ramę okna przy wietrze lub przeciągu. Rolety te są również bardzo łatwe w czyszczeniu, dlatego też nadają się do takich pomieszczeń jak kuchnia, w których są narażone na większe zabrudzenia. Rolety dzień noc łączą funkcjonalność rolet, jak i żaluzji. Dlatego też rolety dzień noc są na tyle uniwersalnym produktem, że będziemy mogli je zawiesić w każdym pomieszczeniu. W łazience również bardzo dobrze się sprawdzą.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!