Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety w kasecie – dlaczego warto je wybrać?

Posted by Klaudia 07/02/2018 0 Comment(s)

Rolety w kasecie z prowadnicami to, tuż obok rolet MINI, jeden z najbardziej popularnych wyborów klientów, jeżeli chodzi o osłony okienne. Nic dziwnego – mają one bowiem szereg zalet. Dlaczego warto wybrać rolety w kasecie i czym wyróżniają się wśród innych modeli osłon okiennych? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

 

 

Uniwersalność i wygoda

 

Podobnie, jak w przypadku rolet mini, rolety wewnętrzne w kasecie doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i z łatwością możemy dopasować ich kolor i wzór do wystroju mieszkania. W tym wypadku bowiem to, jaką tkaninę wybierzemy zależy tylko od nas i tego, co nam się podoba.

 

Co więcej – również kasetę, w której ukryta będzie roleta, także możemy dopasować do naszych okien. W tym wypadku zdecydować możemy się na kasetę w klasycznym odcieniu bieli lub taką w kolorze i wzorze imitującym drewno. Dzięki temu doskonale dopasowuje się ona do ram okiennych, a na pierwszy rzut oka jest niemal niewidoczna.

 

Nie możemy zapominać także o tym, że rolety w kasecie są świetnym wyborem dla alergików. Dzięki temu, że materiał po zwinięciu chowa się w pojemniku – kasecie, nie zbiera się na nim kurz, a czyszczenie rolety jest jeszcze łatwiejsze.

 

 

 

Ochrona przed słońcem

 

W przypadku rolet w kasecie wybierać możemy spośród różnych materiałów, co pozwala jak najlepiej dopasować do naszych potrzeb poziom ochrony przed słońcem. Zdecydować możemy się między innymi na rolety typu dzień-noc, które umożliwiają najlepszą regulację wpadającego do pomieszczenia światła. Do wyboru mamy także rolety z materiału typu standard, a także tkaniny gumowane lub zaciemniające.

 

 

Idealne dopasowanie

 

Jedną z największych zalet rolet w kasecie jest to, że możemy idealnie dopasować je do wybranych przez nas okien. Zawdzięczamy to nie tylko prowadnicom bocznym, które gwarantują doskonałe przyleganie materiału do powierzchni szyby i jeszcze lepszą ochronę przed słońcem, ale także temu, że rolety w kasecie możemy z powodzeniem wykonać na wymiar, dokładnie dopasowując je rozmiarem nawet do najbardziej wymagających okien. O tym, jak dokładnie wymierzyć okno pod roletę w kasecie pisaliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów, który możecie znaleźć tutaj.

 

 

 

Łatwy montaż

 

Roletom w kasecie nie można odmówić jeszcze jednej zalety – są one wbrew pozorom bardzo łatwe w montażu. Charakteryzują się one bowiem montażem bezinwazyjnym i postępując zgodnie z instrukcją, każdy bez problemu poradzi sobie z ich instalacją.

 

Roletę w kasecie montujemy bezpośrednio na skrzydle okiennym, przyklejając ją w odpowiednim miejscu ramy okiennej. Warto pamiętać, by przed montażem dokładnie umyć i odtłuścić powierzchnię, do której ma zostać przyklejona roleta. Taki sposób montażu nie wymaga dodatkowych narzędzi i wykonania otworów w ścianach, a także gwarantuje, że nawet po demontażu osłony okiennej, rama okna nie zostanie naruszona.