Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Salon z aneksem kuchennym – jak wybrać osłony okienne?

Posted by Klaudia 23/04/2018 0 Comment(s)

We współczesnych mieszkaniach i domach salon z aneksem kuchennym nie jest żadną nowością. Coraz częściej i coraz chętniej decydujemy się na to rozwiązanie, bo daje nam ono mnóstwo ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, a ponadto pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w naszym domu. Jednak mimo wielu zalet, czasem napotkać możemy pewne problemy. Jednym z nich mogą być na przykład odpowiednie osłony okienne, dzięki którym nasze okna będą z jednej strony odpowiednio chronione przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami, a z drugiej sprawią, że wnętrze będzie stylowe i przede wszystkim spójne. Jak dobrać odpowiednie rolety do salonu z aneksem kuchennym?

 

 

Ustal motyw przewodni

 

Na szczęście ogromny wybór materiałów i wzorów w dzisiejszych czasach pozwala nam na dobranie rozwiązania, które idealnie będzie pasować zarówno do kuchni, jak i do sąsiadującego z nią salonu. Przed zakupem jednak warto wyznaczyć jeden motyw przewodni, który będzie charakteryzował całe wnętrze i według takiego klucza dobieraćrównież rolety.

 

Aby cały wystrój wnętrza tworzył jedną, spójną całość warto zdecydować się na rolety w tym samym kolorze zarówno w oknie kuchennym, jak i tym w salonie. Zrezygnujmy raczej z mieszania wzorów i kolorów na różnych oknach w tym samym pomieszczeniu.

 

Poszukajmy więc w obydwu pomieszczeniach wspólnych cech – może być to na przykład kolorystyka czy dekoracje i do nich dobierzmy odpowiednią roletę.

 

 

 

Zastanów się jakie funkcje będzie pełnić roleta

 

Przed wyborem odpowiednich rolet zastanówmy się także, jakie funkcje będzie pełniła nasza roleta. Sprawdźmy wcześniej także, na które strony świata wychodzą okna w całym pomieszczeniu i pod tym kątem wybierzmy odpowiedni materiał rolet, tak by, jak najlepiej chroniły one przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu łatwiej będzie nam zdecydować, czy w naszym mieszkaniu lepiej sprawdzą się rolety dzień-noc, nowoczesne plisy, czy może rolety z tkaniną podgumowaną, dzięki którym nasze pomieszczenie nie będzie się zbytnio nagrzewać.

 

 

 

Dopasuj roletę do przeznaczenia pomieszczenia

 

Nie zapominajmy, że wybierając roletę do salonu z aneksem kuchennym, musimy także wybrać model, który sprawdzi się nie tylko jako normalna roleta, ale będzie też odpowiednio dopasowana do części kuchennej i specyficznych warunków, jakie w niej panują.

 

Pamiętajmy, że kuchnia to miejsce, w którym gotujemy, jest więc w niej cieplej, często roleta będzie narażona na działanie pary wodnej, a także na różne opary wydobywające się z garnków i patelni. Dlatego też materiał rolet, który wybierzemy, musi być odporny na działanie wymienionych czynników, a także łatwy do utrzymania w czystości. Warto więc w tym wypadku zrezygnować z rolet wykonanych z tkanin naturalnych na rzecz tych poliestrowych, które prezentują się równie dobrze, a zdecydowanie lepiej znoszą specyficzne warunki panujące w kuchni.

 

Więcej na temat osłon okiennych, które idealnie sprawdzą się w kuchni, możecie przeczytać tutaj.