Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Sposoby na całkowite zaciemnienie wnętrza

Posted by Klaudia 03/04/2019 0 Comment(s)

 

Często wybierając osłony okienne, szukamy takich, które pozwalają jedynie rozproszyć światło i zapewnić nieco prywatności w mieszkaniu. Są jednak pomieszczenia, jak sypialnia czy pokój telewizyjny, w których chcemy zupełnie odciąć się od promieni słonecznych. Jakie mamy opcje, jeśli zależy nam właśnie na całkowitym zaciemnieniu wnętrza?


Rolety zewnętrzne


Pierwszą z dostępnych, i niewątpliwie bardzo skutecznych, opcji są rolety zewnętrzne. Stanowią one znakomitą ochronę przed słońcem i potrafią całkowicie odciąć pomieszczenie od światła naturalnego, dzięki czemu umożliwiają komfortowy wypoczynek o każdej porze dnia i nocy. Ich dodatkową zaletą jest to, że stanowią również izolację termiczną - zapobiegają nagrzewaniu się wnętrza latem i wychładzaniu zimą. Są także doskonałym buforem chroniącym przed hałasami z zewnątrz i dodatkową przeszkodą dla potencjalnych włamywaczy. Minusami tych rolet są za to stosunkowo wysoka cena, skomplikowany montaż oraz niewielkie walory dekoracyjne w porównaniu z osłonami wewnętrznymi. Rolety zewnętrze nie zawsze pasują też do stylu budynku - na przykład do bardzo tradycyjnych zabudowań.

 

Żaluzje zewnętrzne


Ciekawym rozwiązaniem są także żaluzje zewnętrzne. Wykonuje się je przeważnie z aluminium, ale mogą być także drewniane, co znacznie podnosi ich walory estetyczne. Tak samo jak rolety zewnętrze potrafią odciąć od promieni słonecznych i zabezpieczyć pomieszczenie przed gwałtownymi zmianami temperatur. Doskonale pasują do dużych okien i drzwi balkonowych, szczególnie jeśli dom zbudowany jest w nowoczesnym stylu. Ich ceny są jednak jeszcze wyższe niż w przypadku rolet zewnętrznych.


Rolety wewnętrzne z tkaniną podgumowaną


Również rolety wewnętrzne potrafią doskonale odgrodzić od światła naturalnego. W tym przypadku należy jednak zdecydować się na rolety zaciemniejące, czyli złożone z dwóch warstw jedna to guma zabezpieczająca przed wpadaniem do pomieszczenia promieni słonecznych. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że kolor, materiał i wzór rolety możemy dobrać do własnych upodobań i stylu wnętrza - istnieją tu niemal nieograniczone możliwości. Również cena tych osłon jest niższa niż w przypadku rolet i żaluzji zewnętrznych. One także stanowią zaporę przed nagrzewaniem się pomieszczenia, jednak trzeba przyznać, że nie wykazują się tu taką skutecznością jak wcześniej wymieniane osłony, nie stanowią także zapory przed włamywaczami.


Rolety dzień-noc


Odpowiednie do pomieszczeń, w których chcemy zupełnie odciąć się od światła, są też rolety dzień-noc. To typ osłon złożony z podłużnych pasów tkanin - na przemian transparentnej i zaciemniającej. Pasma te przesuwają się względem siebie, co umożliwia zarówno rozproszenie światła, jak i uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia. Sterowanie nimi jest niezwykle proste, a wielość kolorów, w których są dostępne, ułatwia dopasowanie ich do wnętrza. Mankamentem jest to, że nie zapewniają tak dużej termoizolacji jak rolety zewnętrzne. Ich cena jest wyższa w porównaniu z tradycyjnymi roletami wewnętrznymi, nadal jednak niższa niż cena osłon zewnętrznych.

 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.