Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Ze wzorem czy gładkie – jaką roletę wybrać?

Posted by Klaudia 24/01/2018 0 Comment(s)

Wybór odpowiednich rolet do okien w naszym mieszkaniu niestety nie należy do łatwych. Oprócz wielu czynników technicznych, które w tym wypadku mają największe znaczenie i o których pisaliśmy już wielokrotnie, bardzo ważny jest także wygląd wybranych przez nas osłon okiennych. Musimy przecież zdecydować się na konkretny materiał, kolor, a także wzór. Jakie rolety wybrać do domu – ze wzorem czy gładkie?

 

 

Materiał gładki

 

Rolety wykonane z materiałów o gładkiej i jednolitej strukturze to najczęstszy wybór. Dzięki ogromnej ilości kolorów bez problemu możemy dopasować je do każdego wnętrza, z którym ostatecznie będą tworzyć spójną całość.

 

Gładki materiał to także wybór najbezpieczniejszy, bo decydując się właśnie na ten rodzaj tkaniny, mamy pewność, że nie będzie on „gryzł się” z całym wystrojem pomieszczenia. Tego typu rolety doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w sposób minimalistyczny, nowoczesny i u tych z nas, którzy w wystroju wnętrz cenią sobie prostotę i oszczędność ozdobników.

 

Rolety ze wzorem

 

Z drugiej jednak strony oprócz rolet z gładkiego materiału, do wyboru mamy także rolety ze wzorem. W tym wypadku najczęściej do czynienia mamy z materiałem nadrukowanym lub tłoczonym. Wybór tkaniny we wzór będzie wymagał od nas nieco więcej uwagi i zastanowienia. Pamiętajmy bowiem, że rolety nie są elementem wnętrza, który zmieniamy co tydzień, więc warto, by tkanina dokładnie trafiała w nasze gusta, a także dobrze komponowała się z całą aranżacją pomieszczenia.

 

W tym wypadku warto więc zadbać nie tylko o kolor materiału, ale także o to, by wybrany przez nas wzór dobrze komponował się ze stylem mieszkania. Pamiętajmy, że we wnętrzu w stylu industrialnym nie sprawdzą się dobrze motywy kwiatowe, a do romantycznej sypialni w odcieniach różu nie będą raczej pasować graficzne czarno-białe wzory. Jest to oczywiście rzecz gustu, i to przede wszystkim nim powinniśmy się kierować, wybierając rolety.

 

 

 

A może rolety dzień-noc?

 

Jeżeli wciąż nie możemy się zdecydować jaki materiał wybrać, warto rozważyć trzecią opcję, jaką są rolety typu dzień-noc. Oprócz tego, że mają bardzo praktyczne zastosowanie, o których pisaliśmy już kilkukrotnie, a nawet poświeciliśmy im jeden z naszych wpisów w całości, rolety tego typu to także ciekawa ozdoba pomieszczenia. Znajdują się one mniej więcej w połowie drogi między całkowicie gładkimi materiałami a roletami wzorzystymi.

 

Duży wybór kolorystyczny i prosty wzór w poziome pasy sprawiają, że bez problemu możemy dopasować je niemalże do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego charakteru. Doskonale odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, a nawet tych w stylu skandynawskim.