Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jakich błędów unikać przy czyszczeniu rolet?

Posted by Klaudia 04/11/2019 0 Comment(s)

 

Odpowiedni sposób czyszczenia rolet wiąże się z wieloma wątpliwościami. Często bowiem zastanawiamy się, czy podjęcie standardowych rozwiązań, służących utrzymaniu czystości, może mieć negatywny wpływ na ten element wyposażenia. Innymi słowy: czy klasyczne metody i środki pielęgnacji nie zniszczą materiału, z którego wykonana jest roleta? Obawiając się skutków naszych działań, niekiedy decydujemy się po prostu… nie czyścić rolet, co prowadzi do jeszcze gorszych efektów. 

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem rolety?

 

Dokonując zakupu rolety zwróćmy uwagę, czy wykonana jest ona z łatwego w utrzymaniu i czyszczeniu materiału. Zapoznajmy się zatem z uwagami producenta, możemy również dopytać o to sprzedawcę. Wszystkie zebrane wskazówki będą cenne w zachowaniu nienagannej estetyki rolet. W ten sposób zyskamy również pewność, że roleta może być myta w określony sposób i nie spowodujemy jej zniszczenia. Co równie ważne - postępowanie zgodnie z instrukcją sprzedawcy i producenta pozwoli nam zachować wszystkie prawa wynikające z rękojmi. 

 

Dobierzmy odpowiednie środki do właściwości danej rolety

 

Często błędy w czyszczeniu rolet wynikają ze złego doboru działań do właściwości danej rolety. Inaczej powinniśmy dbać o rolety wewnętrzne, inaczej zaś o rolety zewnętrzne. Odmiennego podejścia będą wymagały rolety wykonane z tkanin, innego natomiast rolety wykonane z innych materiałów. Środki czystości dobierajmy zatem do cech danego przedmiotu. Unikniemy w ten sposób pułapki uniwersalnych porad, niedostosowanych do indywidualnych właściwości rolety. 

 

Często spotykane błędy przy czyszczeniu rolet

 

Jakie są zatem najczęstsze błędy, związane z utrzymaniem rolety w nienagannej czystości? Po pierwsze: brak regularności. Częste usuwanie kurzu pozwoli nam uniknąć problemów w przyszłości. Brud nie wniknie w strukturę materiału, a sam proces czyszczenia będzie prosty. Kolejnym błędem jest stosowanie silnych detergentów i zalewanie rolety wodą. Może to powodować odbarwienia i zacieki. Podobny problem może wystąpić w przypadku zbyt intensywnego szorowania zabrudzonej powierzchni. Błędem jest również odkurzanie rolet za pomocą urządzenia o dużej mocy ssącej, co może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu mocującego. Pamiętajmy również, że rolet nie powinniśmy prać w pralce.

 

Najczęściej roleta jest klasycznym elementem wyposażenia, który wymaga od nas dość typowych sposobów czyszczenia. Postępując zgodnie z wyżej przedstawionymi wskazówkami, nie powinniśmy obawiać się jej zniszczenia. Pamiętajmy o regularności, zdrowym rozsądku i instrukcjach producenta, a wszystko będzie dobrze!

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!