Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Zdrowe i bezpieczne wnętrza w 4 prostych krokach

Posted by Klaudia 14/05/2020 0 Comment(s)

źródło: Adobe Stock źródło: Adobe Stock 

 

Jak poprawić warunki panujące w domowych wnętrzach? Co można zrobić, żeby zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie bliskich osób, które pracują oraz uczą się w trybie zdalnym?

1. Odpowiednie warunki do snu

Pierwszym krokiem na drodze do poprawy samopoczucia domowników jest stworzenie odpowiednich warunków do odpoczynku. W tym celu warto wykorzystać rolety wewnętrzne, które umożliwiają niemal całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Im mniej światła oraz dodatkowych rozpraszaczy w pokoju, tym lepszy i zdrowszy sen. 

Jakość codziennego wypoczynku w znacznym stopniu wpływa na produktywność, nastrój oraz odporność. Zapewniając dobre warunki do popołudniowej drzemki energetycznej oraz nocnego snu przy pomocy rolet zaciemniających, można zatem w pozytywny sposób oddziaływać na szeroko pojętą jakość życia. 

2. Optymalna temperatura

Na ogólne samopoczucie osób, które dużo czasu spędzają w domowych pieleszach, znaczący wpływ ma także temperatura. Mimo że każdy domownik może mieć własną definicję komfortu cieplnego, warto dążyć do przestrzegania wartości rekomendowanych dla danego pomieszczenia (np. w pokoju dziennym około 21 °C, a w sypialni około 19 °C).

 

Ustawiając zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach, nieświadomie przyczyniasz się do pogorszenia koncentracji i motywacji oraz zwiększenia senności wśród domowników. Z kolei jeśli temperatura będzie zbyt niska, rośnie ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych. Kontrolę nad temperaturą usprawniają m.in. regulatory pokojowe. 

3. Dostęp do naturalnego światła

Jeśli masz taką możliwość, zaaranżuj domowe biuro w tym pomieszczeniu, do którego dociera sporo światła dziennego. Im więcej naturalnego światła, tym wyższa koncentracja oraz motywacja do działania. Przebywanie w jasnych pomieszczeniach sprzyja również lepszemu samopoczuciu oraz pozytywnemu nastrojowi. 

Mimo że w trakcie domowej pracy i nauki dostęp do naturalnego światła jest na wagę złota, warto mieć możliwość zapanowania nad wpadającymi do wnętrza promieniami słonecznymi, np. poprzez montaż rolet plisowanych czy rolet typu Dzień i Noc. Dzięki takiemu rozwiązaniu zadbasz zarówno o produktywność, jak i o prywatność

4. Wietrzenie kilka razy w ciągu dnia 

Żeby w pozytywny sposób wpływać na szeroko pojętą jakość życia domowników, należy zatem zadbać o możliwość zaciemnienia pomieszczeń, kontrolować temperaturę oraz regulować ilość wpadającego do wnętrza światła. Ostatni krok to regularne wietrzenie domu (przynajmniej 3 razy dziennie przez kilka minut). Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposób na zapanowanie nad wilgotnością powietrza. 

Proces tworzenia zdrowych warunków w domu składa się zatem z 4 prostych kroków. Ich realizację usprawniają takie rozwiązania, jak odpowiednie przesłony okienne czy regulatory pokojowe.

Masz swoje sposoby na poprawę samopoczucia domowników? Jakie triki stosujesz, żeby Twój dom był naprawdę bezpieczny?  

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM