Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak przekształcić pokój dziecięcy w królestwo nastolatki?

Posted by Klaudia 25/06/2020 0 Comment(s)

źródło: Adobe Stock 

 

Twoja pociecha zakończyła naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem, więc w ramach prezentu gratulacyjnego chciałabyś przekształcić jej pokój w królestwo nastolatki? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na szybkie przeprowadzenie takiej metamorfozy.

Od czego rozpocząć metamorfozę wnętrza?

Żeby nowy pokój córki stał się jej ulubionym miejscem na świecie, warto zaangażować ją we wszystkie etapy przeprowadzania metamorfozy. Zanim zabierzecie się do pracy, wspólnie opracujcie plan działania. Zastanówcie się, jakie elementy wyposażenia należy wymienić, a które z nich można pozostawić lub zmodyfikować niewielkim kosztem. Dowiedz się, jak pociecha wyobraża sobie nowy pokój. W trakcie rozmowy bądź doskonałym słuchaczem, a ewentualne wątpliwości wyjaśniaj na bieżąco. 

Podziel pokój na strefy (podstawowe i dodatkowe)

Kolejnym elementem planu jest podział przestrzeni na specjalne strefy. Jak sprawnie można je wyznaczyć? Powróć do wizji pokoju, którą przedstawiła Ci pociecha. Następnie zastanów się, jakie funkcje powinno spełniać nowe wnętrze. W przypadku niewielkiego metrażu warto podzielić je przynajmniej na 2 strefy:

  • odpoczynku

  • nauki 

Jeśli pokój jest przestronny, a co za tym idzie – oferuje więcej możliwości aranżacyjnych, możesz wyznaczyć dodatkowe strefy, np. rozwijania zainteresowań, czytania bądź oglądania filmów. Podział na strefy pozwoli Ci połączyć oczekiwania córki z funkcjonalnością i wygodą. Pamiętaj, żeby również na tym etapie konsultować się z pociechą. Dzięki temu poczuje, że jest dla Ciebie ważna i pozwalasz jej być sobą. 

Wspólne zakupy i wybór dodatkowych elementów wyposażenia

Po opracowaniu planu możecie wreszcie przejść do działania. Zabierz córkę do ulubionego sklepu z elementami wyposażenia wnętrz, a następnie wspólnie wybierzcie nowe meble i dodatki. Nie zapomnijcie o wyborze oświetlenia ogólnego i miejscowego. Zadbajcie także o rozwiązanie umożliwiające kontrolę nad docierającym do wnętrza światłem słonecznym. Do pokojów nastolatek polecamy w szczególności rolety plisowane

Gdy pokój będzie już odświeżony i posprzątany, pora ustawić nowe meble w wyznaczonych strefach. Ozdabianie wnętrza zakupionymi dodatkami pozostaw córce. W ten sposób będzie mogła pobudzić kreatywność i nadać przestrzeni wymarzony charakter. Efekty metamorfozy uwiecznijcie na zdjęciach i wyślijcie je do członków rodziny oraz przyjaciół. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.