Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Grzyb i pleśń przy oknach – usuwanie i zapobieganie

Posted by Klaudia 18/09/2020 0 Comment(s)

źródło: Adobe Stock 

 

Okres jesienno-zimowy sprzyja powstawaniu grzybów na ścianach oraz w okolicy okien. Nie oznacza to jednak, że można akceptować takie zmiany. Wręcz przeciwnie – po ich zaobserwowaniu należy podjąć natychmiastowe działanie. 

Szukaj przyczyny

Grzyb i pleśń pogarszają ogólne samopoczucie domowników. Przebywając przez długi czas w zaatakowanych przez nie pomieszczeniach, można narazić się na osłabienie, bóle głowy i żołądka czy problemy z oddychaniem. Szare, czarne lub zielone plamy pojawiające się na powierzchniach w negatywny sposób wpływają także na estetykę i odbiór domowych wnętrz. Aby zadbać o zdrowie oraz komfort wszystkich domowników, nie wolno akceptować takich zmian. Trzeba podjąć natychmiastowe działanie. 

Zanim zaczniesz przeglądać oferty preparatów grzybobójczych, postaraj się znaleźć źródło problemu i rozpoznać przeciwnika. Jak odróżnić pleśń budowlaną od grzyba

  • Pleśń (będąca odmianą grzybni) tworzy plamy o charakterystycznej, ciemnej barwie, które pojawiają się najczęściej na ścianach i w okolicy okien. Porasta powierzchnie, ale nie wnika do głębszych warstw. 

  • Grzyb przybiera formę narośli składających się z malutkich niteczek, która „wchodzi” w głąb konstrukcji. Jest bardzo groźny dla domowników, a jego usunięcie wymaga bardziej złożonego działania. 

Jeśli nie potrafisz samodzielnie ocenić, z jakim rodzajem grzyba masz do czynienia, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy zajmującej się odgrzybianiem budynków

Preparaty grzybobójcze czy skuwanie tynku? 

Pleśnie i grzyby nie pojawiają się budynkach, w których panują prawidłowe, zdrowe warunki. Najczęściej obserwuje się je w tych wnętrzach, gdzie można stwierdzić m.in.

  • wysokie zawilgocenie

  • niską temperaturę

  • problemy z wentylacją

  • niewłaściwie wykonane ocieplenie

  • przecieki z dachu czy rur

Walka z grzybami będzie skuteczna tylko wtedy, gdy skupisz się na rozwiązaniu problemu, którego są następstwem. Jeśli przyczyna zostanie zdiagnozowana, możesz usunąć naloty. W przypadku powierzchniowych zmian skorzystaj z preparatu grzybobójczego, pamiętając o przestrzeganiu wszystkich zaleceń producenta. Z kolei w sytuacji, gdy okolice okien pokrywa narośl „wchodząca” w głąb konstrukcji, konieczne są: skucie tynku, zastosowanie dobrego preparatu i rekonstrukcja powierzchni. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%