Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Wymiana rolet w wynajmowanym mieszkaniu

Posted by Klaudia 27/11/2020 0 Comment(s)

źródło: Adobe Stock 

Czy samodzielna wymiana rolet w wynajmowanym mieszkaniu jest dozwolona? Sprawdź, na co w takiej sytuacji może pozwolić sobie najemca.

Montaż bezinwazyjny

Niezależnie od standardu wynajmowanego mieszkania najemca zobowiązuje się do oddania lokum w takim samym stanie, w jakim je odebrał. Jeśli po podpisaniu umowy i otrzymaniu kluczy zechce wprowadzić w nim jakiekolwiek zmiany, powinien zorganizować to tak, aby z łatwością można było je cofnąć. Nie inaczej jest w przypadku wymiany rolet wewnętrznych. 

Jeśli osoba wynajmująca od kogoś mieszkanie zapragnie mieć w nim nowe rolety, powinna skierować się ku rozwiązaniom bezinwazyjnym. Mowa o przesłonach:

  • których montaż nie wymaga bezpośredniej i trwałej ingerencji w okna 

  • które po wygaśnięciu umowy można zdjąć bez pozostawiania śladów

Jeśli najemca regularnie zmienia mieszkania, zakup bezinwazyjnych rolet będzie dla niego opłacalną inwestycją. Przesłony mocowane bez wiercenia i zdejmowane bez pozostawiania śladów można będzie wykorzystywać także w nowych miejscach zamieszkania. 

Zgoda właściciela 

A co z roletami, których nie można zamontować bez dokonania trwałych zmian w strukturze okna? W takim przypadku niezbędne jest uzyskanie zgody od właściciela mieszkania. Żeby zabezpieczyć się przed ewentualnymi oskarżeniami w momencie oddawania lokum, warto uzyskać taką zgodę na piśmie i dołączyć ją do umowy. 

Jeśli właściciel zgodzi się na zaproponowane rozwiązanie, można zacząć działać. Ale gdy nie będzie chciał przychylić się do prośby, nie warto wywierać na nim presji lub co gorsza – przeprowadzać inwazyjnych prac montażowych bez jego wiedzy. Taki działaniem najemca niczego nie zyska, lecz narazi się na utratę kaucji i pozostawienie niemiłych wspomnień. 

Podsumowanie

Najemca powinien pamiętać, że zajmuje mieszkanie tylko przez określony czas. W związku z tym nie może bez zgody właściciela dokonywać w nim zmian, których nie da się odwrócić. Dotyczy to wszystkich działań, niezależnie od ich rozmachu.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!