Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety elektryczne – zalety i wady

Posted by Klaudia 20/01/2021 0 Comment(s)

 

Rolety to jeden z tych wynalazków, który zdecydowanie pomógł ludzkości zarówno w znalezieniu odrobiny prywatności, jak i stworzeniu idealnego zacienienia w czasie gorących, upalnych dni. Dotychczas zdecydowana większość Klientów decydowała się na rolety manualne.

 

Trzeba jednak zaznaczyć, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się rolety elektryczne. Jakie są ich cechy charakterystyczne? Czy są dobrym rozwiązaniem? Czy sprawdzą się jako alternatywa dla tradycyjnego modelu rolety? 

 

Zalety rolet elektrycznych

Jedną z największych zalet rolet elektrycznych jest wygoda i komfort w czasie ich obsługi.  Prezentują się one niezwykle estetycznie i znacznie bardziej pasują do nowo powstających domostw. Ich sterowanie odbywa się z pomocą przełącznika lub pilota. W przypadku przełącznika jest on najlepszą opcją dla budynków inteligentnych, w których elektronika odgrywa dużą rolę. Takie systemy można rozbudowywać o nowe włączniki, zarówno centralne, jak i grupowe. Istnieje także możliwość sterowania za pomocą telefonu komórkowego, co z pewnością zachwyci miłośników innowacyjnych technologii.

 

Z kolei sterowanie za pomocą pilota opiera się na sygnale radiowym, który również można wykorzystać do dalszej rozbudowy systemu o automatykę czasową, czy piloty zbiorcze. Sterowanie bez konieczności ręcznej obsługi każdej rolety osobno jest dużym udogodnieniem. System takich rolet wygląda bardzo nowocześnie i zdecydowanie jego dominacja nad tradycyjnymi modelami jest coraz bardziej wyraźna.

 

Rolety elektryczne - wady

Niezmiernie istotną przeszkodą w montażu rolet elektrycznych w wielu domach jest z pewnością ich koszt. Bez wątpienia inwestycja w taki model jest znacznie bardziej kosztowna w porównaniu do rolet manualnych. Warto jednak mieć na względzie, że wzrost popularności tego rozwiązania prędzej czy później przełoży się na spadek cen.

 

Inną wadą, która zniechęca do zakupu rolety elektrycznej, jest możliwość uszkodzenia samej rolety, czy nawet zasilającego ją silnika. Szczególnie narażona na uszkodzenia jest ona w okresie zimowym w czasie dużych przymrozków. Może bowiem dojść do przeciążenia systemu elektrycznego napędu, co przełoży się na usterkę rolety, jak i samego silnika. Da się temu zapobiec dzięki dodatkowej inwestycji w napędy przeciążeniowe.

 

Rolety elektryczne wymagają także rozprowadzenia całej instalacji w odpowiedni sposób. Jeśli zatem nie będzie to uwzględnione w czasie budowy lub remontu, będzie to oznaczało dodatkowe problemy, jak i nakłady finansowe. Najbardziej pospolitą przeszkodą w inwestycji w rolety elektryczne jest jednak brak zasilania. Jeśli zabraknie prądu, nie będzie można sterować systemem rolet zamontowanych w domu.

 

Podsumowanie

Rolety elektryczne to system charakteryzujący się bardzo dużą wygodą i komfortem. W nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz częściej uwzględnia się rozprowadzenie systemu zasilania na ich użytek jako standard projektu architektonicznego. Istotną przeszkodę stanowią jednak finanse i budżet, jaki można przeznaczyć na takie unowocześnienie. Modernizacja jest jednak inwestycją na wiele lat, która może okazać się korzystniejsza pod wieloma względami.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.