Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta krzywo się zwija - jak temu zaradzić?

Posted by Klaudia 05/05/2021 0 Comment(s)

Krzywo zwijająca się roleta to uciążliwy problem, który negatywnie wpływa na jej estetykę i funkcjonalność. Krzywe zwijanie się może mieć różne przyczyny - od błędu fabrycznego po nieprawidłowy montaż. Aby uniknąć tego typu usterek, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu rolety oraz samego jej montażu. Główne przyczyny oraz rozwiązania problemu, jakim jest krzywo zwijająca się roleta, przedstawimy w poniższym artykule. 

Błędny montaż rolety

Jak już wspominaliśmy, przyczyną krzywego zwijania się rolety może być jej błędny montaż. Z tego powodu przed rozpoczęciem prac należy dokładnie przeczytać instrukcję oraz obejrzeć film instruktażowy, który znacznie ułatwi sam montaż. Przykręcając roletę do ramy okna warto skorzystać z pomocy poziomicy. Jest to szczególnie ważne, dlatego że każda, nawet minimalna nierówność będzie widoczna i przyczyni się do krzywego zwijania się rolety. Jeśli jednak nie masz pewności, czy uda Ci się poprawnie ją zamontować samodzielnie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Błąd fabryczny

Przyczyną krzywego zwijania się rolety może być również błąd fabryczny, na który najczęściej nie mamy wpływu. W tej sytuacji wada ukazuje się od razu po zamontowaniu rolety. Po upewnieniu się, że usterka nie wynika z błędnego montażu, warto zgłosić się do producenta rolety, który pomoże w rozwiązaniu problemu poprzez reklamację lub wysłanie ekipy serwisowej. 

Materiał niskiej jakości

Przyczyną może się również okazać tkanina złej jakości. Nie oznacza to jednak, że tkanina powinna być gruba - również półtransparentne rolety wykonane z cienkiego materiału mogą doskonale spełniać swoją rolę. W tym przypadku liczy się jedynie jakość materiału. Ważne jest również prawidłowe obszycie tkaniny, dzięki czemu roleta nie będzie się pruć, a jej nitki nie będą się wplątywać w mechanizm, co może prowadzić do jego uszkodzenia. Zamawiając rolety na wymiar mamy możliwość wyboru tkaniny, która będzie w pełni dopasowana do naszych oczekiwań oraz potrzeb pod względem grubości, transparentności oraz samej jakości.

Jak zaradzić krzywo zwijającej się rolecie?

Powyżej podaliśmy kilka możliwych przyczyn błędnego zwijania się rolety, na które warto zwrócić uwagę przed jej zakupem, aby uniknąć usterek w przyszłości. Jednak co zrobić, jeśli tego problemu nie udało się nam ominąć? Niestety w wielu przypadkach konieczny będzie demontaż rolety. Wcześniej warto sprawdzić za pomocą poziomicy, czy przyczyną krzywego zwijania się rolety jest nierówny jej montaż. Jeśli tak, należy zdemontować roletę, a następnie przymocować ją ponownie, tym razem z użyciem poziomicy lub pomocą profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby roleta została zamontowana w sposób poprawny, dzięki czemu unikniemy kolejnych usterek. 

 

Jak już wspominaliśmy, przyczyną problemu może być również wada fabryczna - w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest reklamacja oraz prawidłowy montaż nowej rolety. Pragniemy również zaznaczyć, że dla poprawnego funkcjonowania rolety istotne jest prawidłowe korzystanie z niej. Delikatne opuszczanie i podnoszenie rolety pozwoli nam uniknąć wielu usterek, takich jak krzywe zwijanie lub zerwanie sznurka.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM