Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Dlaczego roleta sama opada?

Posted by Klaudia 14/06/2021 0 Comment(s)

Prawidłowo użytkowane rolety z reguły rzadko podlegają usterkom. Niemniej jednak raz na jakiś czas może zdarzyć się sytuacja, kiedy odmówi nam ona posłuszeństwa. Na szczęście większość problemów z roletami można rozwiązać samodzielnie, bez konieczności jej wymiany. 

Dlaczego roleta sama opada?

Każda roleta w dolnej części materiału posiada specjalne dociążenie, które zapewnia równomierne zwijanie i rozwijanie oraz pozwala uniknąć zagnieceń materiału. W momencie gdy roleta jest sprawna, można ją rozwijać na dowolną długość. Problem pojawia się, gdy dochodzi do uszkodzenia mechanizmu rolety - wtedy jej dociążenie zgodnie z grawitacją sprawia, że materiał samoistnie rozwija się do samego końca bądź części okna. W takiej sytuacji warto dokonać oględzin rolety i zlokalizować usterkę, która może być przyczyną opadania materiału.

Przyczyny samoistnego odpadania rolety

Przyczyn opadania rolety może być kilka, najczęściej łączą się one ze sobą, w efekcie czego prawidłowe użytkowanie rolety jest znacznie utrudnione. Poszukując usterki przede wszystkim należy zwrócić uwagę na mechanizm łańcuszkowy rolety, ponieważ to on wraz z rolką, na który jest nawinięta tkanina, odpowiada za zwijanie i rozwijanie rolety. Warto także sprawdzić system mocowania, kasetę oraz prowadnice, aby upewnić się, że żaden z tych elementów nie został uszkodzony. Kolejną przyczyną samoistnego rozwijania się rolety może być błędny montaż lub nieprawidłowe użytkowanie rolety, tj. ciągnięcie i szarpanie za sznurek. Prawidłowe określenie przyczyn usterki pozwoli na podjęcie dalszych działań serwisowych, w celu jej usunięcia.

Samodzielna naprawa

Jeśli usterka nie jest poważna, bez problemu można ją usunąć samodzielnie, bez konieczności jej reklamacji bądź zakupu nowej rolety. Uszkodzony system łańcuszkowy możesz wymienić zaledwie w 30 minut. Wystarczy zdjąć roletę z okna, zakupić nową część i dokonać jej wymiany z pomocą instrukcji dostępnych w Internecie. Sytuacja wygląda podobnie z innymi uszkodzeniami - wymiana zepsutego elementu na nowy i prawidłowy ponowny montaż rolety może się okazać skutecznym rozwiązaniem Twojego problemu. Często samodzielna naprawa zajmie mniej czasu niż reklamacja bądź wezwanie specjalistów. Należy także dodać, że do wymiany części nie potrzeba specjalnych narzędzi - spokojnie starczą te, które już masz w swoim domu.

Zapobieganie usterkom

Najlepszym rozwiązaniem problemów z roletami jest ich zapobieganie, ale jak tego dokonać? Przede wszystkim kluczową rolę pełni prawidłowy montaż. Pozwoli on uniknąć samoistnego rozwijania się rolety oraz wielu innych usterek, z którymi możemy się spotkać. Do tego warto skorzystać z filmików instruktażowych od producenta rolety bądź zdecydować się na pomoc fachowców, jeśli chcemy mieć gwarancję prawidłowego montażu. 

Jak już wspominaliśmy, przyczyną opadania rolety może być także szarpanie za sznurek podczas jej użytkowania. Z tego powodu należy zadbać o to, aby wszyscy domownicy opuszczali roletę delikatnie, a także warto zabezpieczyć ją przed małymi dziećmi, które nieświadomie mogą uszkodzić roletę. 

Wymiana rolety na nową

Może zdarzyć się tak, że kilka elementów rolety będzie uszkodzonych lub naprawa usterki nie będzie możliwa. Wtedy konieczna będzie wymiana rolety na nową. Często wymiana zepsutych elementów na nowe może kosztować nas tyle samo co zakup nowego egzemplarza. W tych przypadkach polecamy zrezygnować z naprawy i zamówić nowy produkt. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%