Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak naprawić rolety plisy?

Posted by Klaudia 07/09/2021 0 Comment(s)

Rolety plisy to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez naszych klientów i wcale nas to nie dziwi. Są one funkcjonalne, praktyczne i trwałe, niemniej jednak zdarzają się pewne uszkodzenia, wynikające najczęściej z ich nieprawidłowego użytkowania. W tym artykule wyjaśnimy, jak zaradzić najczęstszym uszkodzeniom rolety plisowanej.

Zerwany sznurek

Linki przy roletach plisach wzbudzają duże zainteresowanie u kotów oraz małych dzieci, przez co może dojść do ich zerwania. Linki znajdują się po obu stronach rolety i stanowią one swego rodzaju „tory” dla materiału. Mimo że są one trwałe i dobrze przymocowane, mocne szarpnięcie może je uszkodzić, a zerwana linka uniemożliwia prawidłowe działanie rolety - bez niej materiał będzie się sam zwijał i opadał. Na szczęście tę usterkę można w prosty sposób naprawić - wystarczy zdjąć roletę z okna, usunąć zerwaną linkę, a przez otwory przewlec nową, analogicznie do drugiej strony. Długość linki powinna być dwukrotną długością okna. Dużą zaletą rolet plisowanych jest to, że można je w prosty, bezinwazyjny sposób zamontować na oknie oraz z niego zdjąć, co nie tylko ułatwia ich naprawę, ale także czyszczenie. 

Odkształcenie materiału

Charakterystyczną cechą rolet plisowanych jest ich składany, harmonijkowy materiał. Podczas prawidłowego użytkowania rolety nie ma mowy o wgnieceniu lub odkształceniu materiału, jednak takie uszkodzenia może spowodować jej krzywe złożenie lub ozdoba stojąca na parapecie, odkształcająca roletę. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy delikatnie zdjąć roletę z okna, a następnie złożyć materiał w harmonijkę i pozostawić na kilka godzin. Ten sposób sprawdzi się przy drobnych odkształceniach, jeśli jednak problem jest nieco większy, warto po złożeniu rolety lekko zwilżyć ją wodą za pomocą butelki z atomizerem. W ekstremalnych przypadkach dozwolone jest użycie żelazka, pod warunkiem, że roleta może mieć kontakt z wysoką temperaturą. Ważne jest, aby roleta była złożona - w przeciwnym razie rozprasujemy harmonijkę. Polecamy także prasować na niskiej temperaturze i przez ściereczkę lub papier do pieczenia, aby nie uszkodzić materiału.

Jak uniknąć uszkodzeń?

Tak jak już wspominaliśmy, większość awarii możemy uniknąć dzięki prawidłowemu użytkowaniu rolety. Co to oznacza? Przede wszystkim nie należy wykonywać gwałtownych ruchów - roletę podnosimy i opuszczamy powoli, płynnym ruchem. Dodatkowo odradzamy umieszczanie na parapecie dużych ozdób, które mogłyby odkształcać roletę, a także świeczek lub kominków zapachowych, których wosk powoduje nieestetyczne, tłuste plamy na materiale. Warto także ograniczyć dostęp dzieci i zwierząt do rolety, co jak wiemy jest częstą przyczyną zerwań linki i nie tylko. 

Kiedy wymienić roletę na nową?

Mimo iż wyżej wymienione usterki można w prosty sposób naprawić w domowych warunkach, to niektóre uszkodzenia będą trudniejsze do zlikwidowania. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę rolety na nową, warto skonsultować się ze specjalistami od naprawy rolet, którzy posiadają duże doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Może się okazać, że wymiana wcale nie jest konieczna, a naprawa będzie prosta i niekosztowna. Jeśli jednak fachowcy potwierdzą nasze przypuszczenia, konieczny będzie zakup nowych rolet.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Rolety Dzień i Noc - bezinwazyjne na wymiar Mini roleta z systemem dzień i noc to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie ochronę przed promi..

Już od: 89.64zł Cena netto: 72.88zł

Roleta Standard w kasecie płaskiej na wymiar

UWAGA: Kaseta płaska nie nadaje się do okien z pakietem trzyszybowym, gdzie listwa przyszybowa jest zazwyczaj za płytka, przez co nawarstwiony materia..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Rolety plisowane I grupa tkaninowa BASEL

Bez wątpienia wybór odpowiedniej osłony okiennej jest kwestią niezwykle istotną. Zazwyczaj wybierając ją skupiamy się zarówno na elementach estetyczny..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA W większości wypadków nasze moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane ro..

Już od: 37.87zł Cena netto: 30.79zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.