Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Kiedy konieczna jest wymiana rolet na nowe?

Posted by Klaudia 10/09/2021 0 Comment(s)

Rolety, tak jak wszystkie inne sprzęty, ulegają zużyciu i awariom. Często jednak nasi klienci mają problem z określeniem, czy usterka jest możliwa do usunięcia, czy jednak konieczna będzie wymiana całej rolety. Z tego względu przygotowaliśmy krótki poradnik, który powinien ułatwić tę decyzję.

Uszkodzony materiał

Wraz z upływem czasu tkanina rolety blaknie, odbarwia się oraz pojawiają się na niej zabrudzenia trudne do usunięcia, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Czasami tkanina rolety zostaje uszkodzona mechanicznie, przez co nie może spełniać swojej funkcji prawidłowo. Niektórzy wymieniają także rolety ze względu na remont, ponieważ ich kolorystyka przestaje pasować do wystroju wnętrza. W takiej sytuacji można wymienić jedynie materiał rolety, jednak osobie niedoświadczonej może to sprawiać wiele trudności. Nierówne przyklejenie nowego materiału może skutkować krzywym zwijaniem się rolety, co uniemożliwi jej dalsze użytkowanie. W takich przypadkach rekomendowana jest wymiana całej rolety na nową, aby mieć pewność, że będzie ona sprawna i estetyczna.

Usterki związane z eksploatacja

Często mimo prawidłowego użytkowania rolety, pojawiają się pewne usterki, które nie są zależne od nas, jak na przykład wyżej wymienione blaknięcie rolety lub zabrudzenia mechanizmu. Cząsteczki kurzu i pyłu mogą utrudniać prawidłowe zwijanie się rolety, w efekcie czego całkowicie przestanie się ona zwijać. Można podjąć się czyszczenia rolety, jednak nie zlikwiduje to całkowicie problemu. Utrudnieniem może okazać się także zaplątanie nitki od materiału w mechanizm lub jego pęknięcie. Także w tym przypadku samodzielna naprawa rolety może okazać się nieskuteczna, przynosząc jedynie dodatkowe koszty związane z zakupem nowych części. Najlepszym rozwiązaniem przy tego typu usterkach będzie wymiana rolety.

Uszkodzenia przez nieprawidłowe użytkowanie

Należy pamiętać, że kluczowe dla sprawnego działania rolety jest jej prawidłowe użytkowanie. Co to oznacza? Przede wszystkim roletę należy podnosić i opuszczać powoli i delikatnie - tylko takie traktowanie rolety pozwoli zachować jej dobry stan na lata. Gwałtowne ruchy, zbyt szerokie otwieranie okna, szarpanie za sznurek lub opuszczanie rolety „na siłę’’ za materiał może spowodować liczne uszkodzenia, pęknięcia i zerwania, w efekcie czego roleta nie będzie się nadawać do dalszego użytku i konieczna będzie jej naprawa lub wymiana. Zerwany sznurek czy pękniętą prowadnice można bez problemu wymienić, jednak inne, bardziej skomplikowane usterki, będą wymagać wymiany całej rolety.

Na jaką roletę wymienić zepsuty model?

Wymiana rolety to dobra okazja do rozważenia zakupu innego modelu rolety lub zmiany jej kolorystyki. Może tym razem warto postawić na roletę plisowaną bądź z materiałem termoochronnym? Wybór należy do Ciebie. W sklepie rolety24.net możemy pochwalić się szeroką gamą kolorystyczną tkanin, a także różnymi kolorami mechanizmów, dzięki czemu możesz je w pełni dopasować do wystroju pomieszczenia. Podczas wymiany rolety polecamy także zadbać o prawidłowy montaż oraz zachęcamy do jej odpowiedniego użytkowania i regularnego czyszczenia, aby służyła w Twoim domu jak najdłużej.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!