Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak osłonić okna w gabinecie lekarskim?

Posted by Klaudia 19/01/2022 0 Comment(s)

Gabinet lekarski to jedno z tych miejsc, gdzie najbardziej zależy nam na prywatności. Warto zatem dobrze przemyśleć sposób osłonięcia okien, aby pacjent czuł się komfortowo, a gabinet pozostał funkcjonalny. 

Czy gabinet lekarski musi mieć okno?

Mogłoby się wydawać, że najlepszą prywatność zapewnia gabinet bez okien, jednak kwestię tę reguluje polskie prawo. Na początku jednak należy zaznaczyć, że według prawa gabinet lekarski jest traktowany na równi z gabinetem stomatologicznym. Gabinet lekarski powinien mieć zamontowaną wentylację grawitacyjno-kanałową, zapewniającą co najmniej 1,5-krotną wymianę powietrza na godzinę. Z kolei w gabinecie stomatologicznym, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością pyłu, gazów i pary szkodliwej dla zdrowia człowieka, powinna być zamontowana wentylacja mechaniczna. Należy także pamiętać o kontroli i serwisie wentylacji przynajmniej raz w roku. 

Czy wentylacja może zastąpić okna? Tę kwestię w gabinetach lekarskich także reguluje prawo. Jednym z warunków, jakie powinien spełniać gabinet jest temperatura w zakresie od 18 do 23 stopni w zimie i od 21 do 25 stopni w lecie. Prawo uwzględnia także wyżej opisane aspekty związane z wentylacją pomieszczenia. Nas jednak najbardziej interesuje zapis mówiący, że każdy gabinet powinien mieć dostęp do otwieranych okien. Niespełnienie tego warunku może doprowadzić nawet do zakazu prowadzenia usług w danym gabinecie. 

Jak osłonić okna w gabinecie lekarskim?

Jak już wiemy, każdy gabinet lekarski powinien mieć dostęp do otwieranego okna. Równie ważny jest jednak komfort i prywatność pacjentów, dlatego okna te należy odpowiednio osłonić. Jak to zrobić? W tym celu można wykorzystać rolety o jasnej tkaninie. Dzięki temu przechodnie nie będą mogli zajrzeć do gabinetu, jednak światło dzienne wciąż będzie docierać do jego wnętrza. Praktycznym rozwiązaniem są także rolety plisy, które można umiejscowić w dowolnym miejscu na oknie. Taka roleta może osłaniać jedynie dolną część okna, a jego górna część zapewni dostęp do światła. 

Osłonięcie okien w gabinecie pediatrycznym 

Wiemy, że dla wielu dzieci wizyta w gabinecie lekarskim nie należy do najprzyjemniejszych. Z tego względu dobrym pomysłem na osłonięcie okien będą kolorowe naklejki na szybę. Takie rozwiązanie z pewnością doda gabinetowi przyjaznego, dziecięcego charakteru, a mali pacjenci będą czuć się o wiele bardziej komfortowo. 

Kryjące rolety do gabinetu okulistycznego

Wyżej wymienione porady nie sprawdzą się w przypadku gabinetu okulistycznego. Dlaczego? Niektóre badania wzroku wykonuje się w odpowiednio zaciemnionym pomieszczeniu, jednak jak już wiemy, każdy gabinet musi mieć dostęp do otwieranych okien. Rozwiązaniem tego problemu są rolety zaciemniające, które dzięki specjalnej tkaninie zapewnią pełen mrok w gabinecie okulistycznym, nawet podczas słonecznych dni. Zakup rolet zaciemniających jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ po wykonanym badaniu można odsłonić okno i korzystać z dostępu do światła dziennego. Dodatkowo rolety z tkaniną zaciemniającą chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże (przekraczające wymiary 80 cm x 130 cm) trudno zabezpieczyć przed ..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!