Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak naprawić moskitierę?

Posted by Klaudia 11/04/2022 0 Comment(s)

Moskitiera skutecznie chroni wnętrze mieszkania lub domu przed obecnością owadów czy innych insektów, które zdecydowanie nie są mile widziane w pomieszczeniu. Niestety moskitiera, jak każdy inny przedmiot, może czasami ulec uszkodzeniu. Na szczęście zazwyczaj można w prosty sposób usunąć usterkę. 

Co powoduje uszkodzenie moskitiery i czy da się tego uniknąć?

Moskitiery można uszkodzić już podczas jej nieumiejętnego montażu. Użycie  zbyt dużej siły lub niepoprawne przykręcenie uchwytów może spowodować pęknięcie ramki. Warto zatem zachować ostrożność podczas montażu i dokładnie przeczytać instrukcję. Gwarantujemy, że po zapoznaniu się z nią instalacja moskitier będzie bardzo prosta i szybka. Sam montaż nie wymaga dużych umiejętności lub specjalnych narzędzi.

 

Moskitiera może także ulec uszkodzeniu przez zwierzęta domowe – ostre pazurki kota mogą przeciąć siatkę, przez co insekty będą miały dostęp do wnętrza pomieszczenia. Moskitiera może zostać także uszkodzona przez przypadkowo przelatujące ptaki. 

 

Innym czynnikiem, który może uszkodzić moskitierę, jest silny, porywisty wiatr lub gradobicie. Niestety często trudno temu zapobiec, jednak wytrzymałe moskitiery powinny to przetrwać. 

Naprawa moskitier 

Większości usterek moskitier zazwyczaj można w prosty sposób usunąć. Najczęściej konieczna jest naprawa moskitier, których materiał został przerwany. W tym przypadku mamy kilka możliwości, w zależności od wielkości uszkodzenia. Jeśli siatka jest tylko lekko przecięta w linii prostej, możemy spróbować zakleić ją klejem molekularnym. W niektórych sklepach budowlanych lub sklepach online dostępne są również specjalne taśmy-siatki, którymi można zakleić rozcięcie. Taka naprawa z pewnością będzie widoczna, jednak moskitiera wciąż będzie spełniać swoją funkcję, tj. zabezpieczać pomieszczenie przed insektami, jednocześnie przepuszczając światło i powietrze. Jak naprawić moskitierę, jeśli dziura jest nieco większa? Niestety w tym przypadku konieczna będzie wymiana całej siatki. Warto jednak pamiętać, aby dobrze ją naciągnąć i zabezpieczyć. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy podołamy temu zadaniu, warto jest je powierzyć specjaliście.

 

Naprawa siatki moskitiery to nie jedyny problem, z jakim możemy się spotkać. Czasami uszkodzenia dotyczą samej ramki lub uchwytów. W tym przypadku sklejanie ich nie ma sensu i najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana uszkodzonych elementów. 

Kiedy naprawa moskitier nie ma sensu?

Niestety naprawa moskitier nie zawsze ma sens – czasami uszkodzenia są na tyle duże, że wymiana poszczególnych części jest po prostu nieopłacalna. Moskitierę z pewnością warto wymienić na nową, jeśli uszkodzeniu uległa zarówno ramka, jak i siatka. Jeśli jesteśmy w trakcie przeprowadzki, może zdarzyć się tak, że moskitiera nie będzie pasować do okien w nowym mieszkaniu – w tym przypadku nie warto dopasowywać jej na siłę do nowego okna, bo może się po prostu okazać nieskuteczna i konieczny będzie zakup nowego egzemplarza. Niemniej jednak przy prawidłowym użytkowaniu moskitiery w tym samym oknie, może ona służyć przez wiele lat.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard Promocja

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

63.39zł 52.48zł Cena netto: 42.67zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL Promocja

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

94.25zł 68.86zł Cena netto: 55.98zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA! W większości wypadków nasze moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane r..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia