Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak szybko zamontować moskitierę na rzep?

Posted by Klaudia 30/05/2022 0 Comment(s)

Moskitiery na rzep w okresie letnim są bardzo modne, a przede wszystkim chronią przed różnego rodzaju owadami. Moskitierę tę możemy dopasować do każdego rodzaju okna oraz, co jest jej dużą zaletą, w każdej chwili można ją ściągnąć, ponieważ nie ingeruje w ramę okna. Jak założyć taką moskitierę? Przygotowaliśmy dla Was porady, jak zamontować moskitierę na rzep. 

 

Przygotowanie okna pod moskitierę

Chcąc założyć moskitierę na rzep, bądź też inny rodzaj moskitiery, należy przed montażem odpowiednio przygotować powierzchnię okna, jak i sam produkt. Na samym początku bardzo ważne jest, aby rama naszego okna była czysta i odtłuszczona. W tym celu  wystarczy umyć powierzchnię ramy płynem do mycia okien. Następnie należy pobrać wymiary okna, tak by móc dopasować długość i szerokość moskitiery. 

 

 

Jak zamontować moskitierę na rzep?

Montaż moskitiery na rzep nie jest niczym trudnym i można to zrobić bardzo szybko, bo nawet w mniej niż 10 minut. Jak już zostało napisane wyżej, ramę naszego okna trzeba odtłuścić i umyć, dlatego, po wykonaniu tej czynności, bierzemy do ręki samoprzylepną taśmę rzepową i przyklejamy ją do węgarka ościeżnicy. Mocujemy ją od strony pomieszczenia. Drugi krok to pobranie wymiarów ościeżnicy w miejscu przyklejonej taśmy. Odpowiednie wymiary przenosimy na siatkę moskitiery i wycinamy właściwy kształt, tak, aby pasował do  naszej ramy okna. Wyciętą siatkę przenosimy na taśmę i zaczynamy przyklejać ją od górnych rogów, dociskając powoli wzdłuż całej ramy okna. Dla pewności, że moskitiera jest dobrze dociśnięta, możemy użyć specjalnego plastikowego przyrządu dołączonego do moskitiery przez producenta. 

 

Jeśli byłaby potrzeba ściągnięcia moskitiery, wystarczy ją odkleić od taśmy rzepowej i tak samo zrobić z rzepem. Żywotność takiej moskitiery oscyluje w granicach 1000 cykli zapinania i odpinania, więc można jej użyć ponownie.  

 

 

Moskitiera w ramce 

Równie szybko jak moskitierę na rzep zamontujemy moskitierę w ramce. Wystarczy pobrać wymiary całej ramy okna. W tym celu otwieramy okno i za pomocą sztywnej miarki po stronie zewnętrznej mierzymy szerokość i długość naszego okna (od uszczelki do uszczelki). Warto pomiary zrobić w trzech miejscach, a nie tylko na jednej wysokości lub szerokości. Gotową moskitierę wpasowujemy w ramę okna i przyczepiamy ją na haczyki, aby była stabilniejsza. 

 

 

Moskitiera na drzwi balkonowe

Jeśli chodzi o drzwi balkonowe, to najrozsądniej będzie zamontować moskitierę zamówioną na wymiar. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie moskitiera balkonowa na samo domykacze — siatka samoistnie będzie się domykała na silne magnesy, za każdym razem gdy będzie używana. Montaż jest bardzo prosty — należy wymierzyć drzwi balkonowe, aby w odpowiednich miejscach przymocować samo domykacze. Następnie trzeba przyłożyć we wskazane miejsce naszą moskitierę i to wszystko. Drzwi będą domykać się same i zminimalizują szanse pojawienia się niepożądanych owadów w domach. 

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!