Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Roleta wewnętrzna - co zrobić gdy się zablokuje?

Posted by Klaudia 23/05/2023 0 Comment(s)

Roleta wewnętrzna to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia prywatność, ochronę przed nadmiernym światłem i dodatkowo stanowi element dekoracyjny w naszych wnętrzach. Jednakże tak jak każde urządzenie mechaniczne, roleta wewnętrzna może czasami ulec blokadzie, uniemożliwiając jej swobodne podnoszenie lub opuszczanie. W takiej sytuacji ważne jest zachowanie spokoju i podjęcie odpowiednich kroków, aby rozwiązać problem.

Jak odblokować roletę wewnętrzną?

Sprawdź przyczynę blokady

Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie, dlaczego roleta wewnętrzna się zablokowała. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zaplątane sznurki, uszkodzone elementy mechanizmu lub zablokowany system prowadnic. Staraj się dokładnie przyjrzeć rolecie, sprawdzić, czy nie ma żadnych widocznych przeszkód i ocenić, czy coś wygląda na uszkodzone.

Wykorzystaj siłę fizyczną 

Jeśli zauważysz, że roleta jest jedynie lekko zablokowana, możesz spróbować delikatnie pociągnąć lub popchnąć jej dolną część. Czasami to wystarczy, aby uruchomić mechanizm i odblokować roletę. Pamiętaj jednak, aby nie używać nadmiernej siły, ponieważ możesz spowodować większe uszkodzenia.

Spróbuj ręcznego podnoszenia lub opuszczania 

W niektórych przypadkach, gdy roleta wewnętrzna jest zablokowana, można spróbować ją ręcznie podnieść lub opuścić. Wyłącz zasilanie rolety, a następnie delikatnie chwyć dolną część i spróbuj przesunąć ją w górę lub w dół. Jeśli poczujesz opór, nie próbuj forsować - spróbuj znaleźć inną przyczynę blokady.

Skontaktuj się z profesjonalistą 

Jeśli nie jesteś pewien, jak odblokować roletę wewnętrzną lub jeśli napotkasz na poważniejszy problem, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą.

Jesteś w sklepie z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini

Polecane

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar Promocja

Roleta Mini Dzień i Noc na wymiar

Uwaga: Od dnia 29.05.2023 r. do rolet mini dzień i noc dołączane będą inne mechanizmy niż dotychczas. Metalowe haczyki zostaną zastąpione plastiko..

89.64zł 64.29zł Cena netto: 52.27zł

Roleta w kasecie płaskiej z tkaniną standard

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem ☛ Jak mierzyć? Masz problem z zamontowaniem rolety? Polecamy ob..

Już od: 63.39zł Cena netto: 51.54zł

Roleta MINI z tkaniną zaciemniającą

Kiedy kupujemy dom czy mieszkanie, zwracamy uwagę na bardzo wiele aspektów, pośród których te najważniejsze koncentrują się bardziej na wnętrzach i po..

Już od: 35.56zł Cena netto: 28.91zł

Roleta plisowana BASEL

Nie wiesz jak dokonać pomiaru okna pod roletę? Zachęcamy do zapoznania się z filmikami: - pomiar okna pod montaż standardowy ☛ Jak mierzyć? - pomiar o..

Już od: 94.25zł Cena netto: 76.63zł

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV Promocja

Moskitiera ramkowa do okna plastikowego PCV

UWAGA: W większości przypadków moskitiery wysyłamy złożone, jednak te bardzo duże trudno zabezpieczyć przed uszkodzeniem, dlatego są wysyłane rozłoż..

43.67zł 39.20zł Cena netto: 31.87zł

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.