Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jakie rolety najlepiej sprawdzają się podczas upałów?

Posted by Klaudia 29/06/2018 0 Comment(s)

Kilka dni temu udowadnialiśmy na naszym blogu, że rolety zdecydowanie mogą odmienić wnętrze pomieszczenia i sprawić, że stanie się ono jednocześnie eleganckie i przyjemne. Dziś wskażemy natomiast na funkcjonalność rolet, aby podkreślić, że są one nie tylko idealną dekoracją, ale też niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

 

Lato bywa niekiedy naprawdę nieznośne – zwłaszcza, gdy temperatura za oknem jest wysoka zarówno w ciągu dnia, jak i w ciągu nocy. Czasem zdarza się bowiem, że upały trudno znieść nie tylko będąc na zewnątrz, ale także przebywając w domu. Jest jednak sposób, aby uniknąć tak bardzo niekomfortowych warunków, ponieważ świetnym patentem okazują się wówczas rolety, które – odpowiednio dobrane – zaciemnią i ochłodzą wnętrza naszych mieszkań. Poniżej podpowiadamy więc, jakie właściwości powinna posiadać roleta, aby stanowiła idealne rozwiązanie na lato.

 

1. Grube

 

Rolety, w które inwestujemy, by ochronić się przed wysokimi temperaturami, powinny być grube. Odpowiednia warstwa materiału może bowiem skutecznie zatrzymywać promienie słoneczne, a tym samym sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie się mocno nagrzewać. Zdecydowanie należy o tym pamiętać, aby w sezonie wakacyjnym cieszyć się chłodem, dzięki któremu pokoje w domu będą właściwie zacienione, a związku z tym – również odświeżone.

 

2. Izolujące od światła

 

No właśnie, skoro mowa o zacienieniu, koniecznie trzeba zaznaczyć, że jednym z wyznaczników, którymi powinniśmy się kierować, wybierając idealne rolety, są ich właściwości izolujące. Odpowiedni materiał nie może przepuszczać światła, gdyż latem często pragniemy unikać jasnych miejsc i rażących w oczy promieni słonecznych.

 

3. Szczelne

 

Wspomniane w powyższym akapicie właściwości izolacyjne nie dotyczą jednak tylko odporności na intensywne działanie promieni słonecznych. Latem okna mieszkań są zazwyczaj otwarte, dlatego roleta powinna być szczelna – tak, aby do wnętrza nie przedostawały się żadne owady. W innym wypadku możemy być pewni, że w naszym mieszkaniu znajdzie się mnóstwo komarów i much, co – jak wiemy – bywa niezwykle irytujące.

 

4. Wygodne w użyciu

 

Jak zaznaczyliśmy we wstępnie do niniejszego artykułu, dobre rolety powinny być przede wszystkim praktyczne. Co za tym idzie, muszą być one łatwe w użyciu. Cecha ta jest niezwykle istotna zwłaszcza latem, ponieważ to właśnie o tej porze roku korzystamy z tego udogodnienia najczęściej. Lepiej więc, abyśmy rolety kupowali u sprawdzonych producentów, którzy dbają o każdy, nawet najmniejszy detal i proponują najbardziej wygodne rozwiązania.

 

Na koniec warto odpowiedzieć na pytanie: jaki rodzaj rolet spełnia powyższe wymagania? Tutaj sprawa jest całkiem oczywista – najlepsze na lato są rolety podgumowane, o których przeczytać można między innymi na naszej stronie internetowej.