Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak wymienić materiał w rolecie kasetowej i czy to się opłaca?

Posted by Klaudia 04/07/2018 0 Comment(s)

Kiedy wybieramy rolety na okno, chcemy, by pięknie się one prezentowały i idealnie pasowały do wystroju wnętrza. Dobrze dobrane osłony świetnie komponują się z kolorami ścian i stylem mebli i potrafią być naprawdę niezwykłą ozdobą każdego pomieszczenia. Do czasu. Problem pojawia się, gdy roleta się pobrudzi, zblaknie albo gdy planujemy odświeżenie pomieszczenia i wybieramy inny styl wystroju. Wtedy stara osłona zaczyna wyglądać nieestetycznie i zaczynamy zastanawiać się nad zmianami. Czy warto wtedy wymieniać sam materiał? Czy tak się w ogóle da? A może postawić na kupno zupełnie nowej rolety?

 

Wymiana materiału w rolecie kasetowej

 

Jeśli chodzi o rolety kasetowe wymiana samego materiału jest możliwa. Bogaty asortyment sklepów na pewno pozwoli nam na dobranie nowej tkaniny, która dobrze będzie się prezentowała w naszym wnętrzu. Jednak trzeba pamiętać, że materiał stanowi sporą część kosztu całej rolety. Wymiana może sprawdzić się, gdy nasze rolety są stosunkowo nowe i nie chcemy się z nimi rozstawać. Jeśli jednak rolety mają już kilka lat, bardziej opłaca się kupić zupełnie nowe osłony, gdyż koszty wymiany będą niemal równe kosztom wymiany tkaniny. Jeśli więc nowy zakup jest nieodzowny, warto rozważyć kupno zupełnie nowego produktu. Jest to także okazja, by pomyśleć o nowym typie rolet. Być może osłony w innym stylu lepiej sprawdzą się w nowym wnętrzu.

 

Czy wymiana materiału jest prosta?

 

A co jeśli mimo wszystko chcemy zdecydować się na wymianę samego materiału w roletach kasetowych? Niestety prawdopodobnie będziemy musieli do kosztów zakupu materiału dodać też koszty jego założenia. Wydawałoby się, że skoro montaż nowych rolet nie jest sprawą przesadnie skomplikowaną, to podobnie będzie z wymianą materiału. W rzeczywistości jednak taka operacja jest dość skomplikowana i pochłania wiele czasu, zwłaszcza jeśli roleta ma mechanizm samozwijający. Przy wymianie materiału konieczne jest zdjęcie rolety z okna, rozebranie kasety, odczepienie starej tkaniny. Później zaś po umyciu mechanizmu należy założyć nowego materiału i ponownie zamontować osłonę. Jeśli zajmuje się tym niespecjalista, łatwo może wyłamać któryś z elementów mechanizmu i zniszczyć roletę. Dlatego też zaleca się, by wymianę materiału w roletach kasetowych pozostawić specjalistom.