Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Wybieramy rolety do biura

Posted by Klaudia 11/07/2018 0 Comment(s)

 

Nawet bardzo nowoczesne, klimatyzowane biuro nie da pracownikom pełnego komfortu pracy w słoneczne dni. Wpadające promienie słoneczne rażące w oczy i odbijające się od komputerów zaburzają rytm pracy i źle wpływają na samopoczucie osób znajdujących się w pomieszczeniu. Duże nasłonecznienie może też popsuć świetnie przygotowaną prezentację czy spotkanie biznesowe. Dlatego tak ważne jest, by pomyśleć o odpowiednich roletach okiennych, które pomogą w regulacji dostępu światła do pomieszczeń biurowych. Nie każde osłony sprawdzą się jednak w takich wnętrzach równie dobrze.

 

Czym się kierować, wybierając rolety do biura?

 

Specyfika pomieszczeń biurowych wymaga, by przy wyborze osłon okiennych wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejsza jest tutaj łatwość użytkowania. W biurze często pracuje wiele osób, więc rolety są używane dużo częściej niż w domach. Dlatego też dobrze pomyśleć o takich osłonach, które są funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Dobrze mogą sprawdzić się rolety z automatycznym mechanizmem, dzięki temu możliwe będzie regulowanie nasłonecznienia za pomocą pilota z każdego miejsca w biurze.

 

Znacząca jest też odporność rolety na eksploatację. W pomieszczeniach biurowych te same przesłony często służą przez wiele lat, a jak zostało wcześniej wspomniane, użytkuje je wiele osób, więc ważne jest, by nie wymagały częstego serwisowania.

 

Równie istotny jest materiał, z którego są wykonane. Rolety do biura powinny być łatwe do czyszczenia. Najlepiej sprawdzą się takie, które wystarczy przetrzeć mokrą szmatką. Nie opłaca się też wybierać do pomieszczeń służbowych osłon białych. Na tym kolorze zabrudzenia i kurz są widoczne wyjątkowo dobrze i rolety szybko zaczynają wyglądać nieestetycznie. Można postawić na rolety w neutralnych szarościach czy granatach, które przez długi czas bardzo dobrze się prezentują. Dodatkowo sprawią one, że pomieszczenie będzie wyglądać elegancko i gustownie.

 

Jaki rodzaj osłon wybrać?

 

W pomieszczeniach biurowych bardzo dobrze sprawdzą się na przykład plisy. Pozwalają one na swobodne regulowanie dostępu światła – możemy nimi zasłonić dowolny fragment szyby, na przykład tylko środkową jej część. Daje to możliwość, by zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi, ale równocześnie cieszyć się naturalnym światłem. Ich montaż i demontaż jest stosunkowo prosty, co stanowi dodatkowy atut. W dodatku pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i sprawiają, że wyglądają one na bardziej przestronne.

 

Drugim typem osłon idealnych do biura są rolety w kasecie. Są to jedne z najpopularniejszych osłon okiennych i nie jest tak bez powodu. W nich tkanina zwija się wewnątrz mechanizmu, co pozwala na ochronę przed kurzem i zabrudzeniami. Jeżeli dodatkowo wybierzemy do nich tkaninę z tworzywa sztucznego, chociażby z poliamidu czy poliestru, będziemy mieć osłony łatwe do czyszczenia i odporne na blaknięcie. Można także wybrać rolety w kasecie z tkaniną podgumowaną, która jest srebrna od zewnętrznej strony i doskonale odbija światło. Dodatkowym atutem rolety w kasecie jest łatwy montaż i fakt, że przykleja się ją do okna. Dzięki temu jest idealna do pomieszczeń, w których nie można ingerować w ściany – na przykład do wynajmowanych biur.

 

Jasne czy ciemne?

 

Zarówno jasne, jak i ciemne rolety mają swoje wady i zalety. Jasne nie zaciemniają wnętrz tak dobrze jak utrzymane w ciemnych tonacjach, za to mniej się nagrzewają. Wyglądają bardzo elegancko i sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa, ale jednocześnie trudno je utrzymać w czystości. Ciemne rolety przyciągają światło, więc mogą powodować nagrzewanie się pomieszczenia, za to stanowią lepszą barierę przed słońcem. Mogą sprawdzić się w dużych, klimatyzowanych pomieszczeniach, w których nie trzeba obawiać się nadmiernego nagrzewania.