Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Jak wymierzyć okno do montażu rolet?

Posted by Klaudia 01/08/2018 0 Comment(s)

 

Kupno rolet przez Internet wiąże się z dużą wygodą i oszczędnością czasu. Jednak jeśli chcemy być pewni, że zamówione przez nas osłony będą idealnie pasowały i działały bez zarzutu, musimy precyzyjnie wymierzyć okna, tak by wybrać rolety o odpowiednich wymiarach. Taki pomiar możemy zlecić profesjonaliście, jednak jeśli nie chcemy tracić czasu na umawianie wizyty, łatwo możemy zrobić to sami. Aby zmierzyć okno pod montaż rolet, potrzebne są jedynie metalowa miarka i... dokładne informacje, jakich wymiarów potrzebujemy. A te różnią się w zależności od przesłony, którą wybierzemy.

 

Rolety mini

 

Prosty montaż, atrakcyjna cena oraz bogactwo kolorów i wzorów dostępnych na rynku sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup rolety mini. Jeśli chcemy zamówić taką przesłonę, musimy zmierzyć szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi. Długość w przypadku pomiarów pod roletę miny oznacza odległość między górną i dolną krawędzią ramy okiennej, innymi słowy – jest to długość całego skrzydła okiennego.

 

Rolety w kasecie

 

Rolety w kasecie idealnie pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jaki i tych o bardziej tradycyjnym wystroju. Są bardzo praktyczne, gdyż materiał, zwinięty do kasety nie kurzy się i nie wymaga tak częstego czyszczenia jak inne typy rolet. Dlatego to jedna z najczęściej wybieranych przez klientów osłon. Jeśli zamierzamy zamówić taki produkt, dokonujemy różnych pomiarów w zależności od tego, czy wybraliśmy roletę w kasecie płaskiej, czy w kasecie przestrzennej.

 

Jeśli wybór padł na roletę w płaskiej kasecie, należy podać aż trzy wymiary. Powinniśmy zmierzyć szerokość wraz z listwami przyszybowymi oraz szerokość między wewnętrznymi krawędziami bocznych listew, a także odległość między zewnętrznymi krawędziami górnej i dolnej listwy przyszybowej. Jeśli myślimy o zakupie rolety w kasecie przestrzennej, wystarczą dwa pomiary – długość i szerokość szyby wraz z listwami szybowymi.

 

Plisy

 

Plisy to bardzo praktyczne osłony, które pozwalają na przesłonięcie wybranej części okna, a tym samym precyzyjną regulację poziomu nasłonecznienia. Jeśli wybieramy plisy montowane do listwy przyszybowej, powinniśmy zmierzyć szerokość i wysokość od wewnętrznych krawędzi listw przyszybowych. Innymi słowy należy podać wymiary szyby wraz z uszczelkami. W przypadku modelu na haczyki mierzymy szerokość szyby wraz z listwami przyszybowymi, a następnie długość całego skrzydła okiennego (szyba wraz z ramą).