Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety bezpieczne dla zwierząt

Posted by Klaudia 22/08/2018 0 Comment(s)

 

Każdy właściciel futrzastego czworonoga, wie, jak trudne bywa zadanie okiełznania jego temperamentu. Koty i psy są pełne energii i uwielbiają poznawać swój dom, nawet te jego rejony, które wolelibyśmy pozostawić poza ich zasięgiem. Stąd często zdarza się, że w mieszkaniach, w których są zwierzęta automatycznie pojawiają się podrapane firanki lub zasłony, które znacząco wpływają na wygląd pomieszczeń. Jeśli mamy w domu czworonoga, warto więc wybrać takie osłony okienne, które nie ucierpią w kontakcie ze zwierzętami, ale również nie zrobią im krzywdy. Jak wybrać odpowiednie?

 

Żaluzje – tak czy nie?

 

Zwierzęta uwielbiają obserwować świat. W tym często przeszkadzają im zamontowane przez nas osłony. Dlatego też na wszelkie sposoby starają się je obejść. W przypadku żaluzji najczęściej łapą próbują odsunąć je na tyle, by móc swobodnie patrzeć na to, co dzieje się za oknem. To zaś nieuchronnie sprawia, że żaluzje są powyginane i połamane. Jednak takie zachowanie jest groźne nie tylko dla osłon, ale też dla naszych pupili. Łatwo mogą się one zaplątać w żaluzję i istnieje prawdopodobieństwo, że nie będą umiały się wydostać. Jeśli zaś właścicieli nie ma w domu, może się to wiązać nawet z kilkugodzinnym uwięzieniem. Dlatego też żaluzje nie są najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy czworonogów.

 

Rolety z automatycznym mechanizmem sprężynowym

 

Jednym ze sposobów na ciągłe problemy z osłonami jest zamontowanie rolet zewnętrznych. Jednak to rozwiązanie nie wszystkim przypada do gustu. Często wolimy, by odpowiednio dobrane rolety ozdabiały pomieszczenie. Wtedy decydujemy się na osłony wewnętrzne. Jeśli jednak mamy w domu zwierzęta, warto rozważyć kupno rolet z automatycznym mechanizmem sprężynowym. Osłony z łańcuszkami, koralikami czy sznurkami służącymi regulacji poziomu nasłonecznienia przyciągają zwierzęta jak magnes, gdyż stanowią dla nich idealną rozrywkę. Podczas zabawy nimi zwierzęta mogą nie tylko zniszczyć osłonę, ale też zaplątać się i zrobić sobie krzywdę. Rolety automatyczne nie mają tych elementów przez co są dużo bezpieczniejszą opcją, jeśli w domu mamy ciekawskiego psa, kota lub innego pupila.

 

Jeśli jednak nasz budżet nie pozwala nam wydać tyle na osłony okienne, możemy też zdecydować się na inne rozwiązanie. Świetnym wyjściem jest zamontowanie uchwytu na koraliki i zaczepianie ich na wysokości, która jest poza zasięgiem czworonogów. W ten prosty sposób sprawiamy, że każde wybrane przez nas rolety będą bezpiecznie dla naszych pupili.

 

Kolor też jest ważny

 

Przy wyborze rolet warto mieć na uwadze nie tylko bezpieczeństwo zwierząt, ale też względy estetyczne. Jak wybrać rolety, które będą dobrze prezentować się przez długi czas, nawet jeśli nasz pupil uwielbia przy nich przesiadywać? Najlepiej jest zdecydować się na osłony w ciemnych kolorach lub w różnobarwne wzorki. W ten sposób nawet jeśli pojawią się na nich odciski łap lub sierść nie będą one razić w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia. Warto też zdecydować się na osłony wykonane z takiego materiału, który łatwo jest czyścić.