Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety dzień-noc - do jakich wnętrz pasują?

Posted by Klaudia 29/08/2018 0 Comment(s)

 

Roleta dzień-noc to obecnie jedna z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Jej funkcjonalność i oryginalny wygląd decydują o tym, że świetnie sprawdza się zarówno u tych, którzy w roletach szukają przede wszystkim ozdoby dla okna i całego wnętrza, jak i u osób, które stawiają na praktyczność osłony.

 

Rolety dzień-noc, czyli jakie?

 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie są rolety dzień-noc i dlaczego są tak popularne. Te modele mają bardzo charakterystyczną budowę, która pozwala nam na swobodną regulację poziomu nasłonecznienia w mieszkaniu. Są złożone z poziomych pasów z dwóch różnych materiałów – jeden z nich jest całkowicie zaciemniający, drugi zaś przepuszcza światło (jest transparentny). Są one ułożone na przemian i można je ustawiać na różne sposoby, dzięki czemu możemy uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia lub sprawić, że światło będzie łagodnie sączyło się do wnętrza.

 

Rodzaje rolet dzień-noc

 

Na rynku są dostępne trzy rodzaje tego typu rolety. Możemy zdecydować się na klasyczny model, który przymocowuje się do ściany lub sufitu, przesłaniający całą wnękę okienną. Drugą opcją jest roleta mini, którą montujemy na ramie okiennej – wtedy przylega ona bezpośrednio do szyby. Trzeci rodzaj to roleta w kasecie.

 

Gdzie pasują?

 

Rolety dzień-noc to osłony, które świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Są bardzo funkcjonalne, a szeroki wybór materiałów pozwala dopasować je do niemal każdego wystroju. Najlepiej jednak są dostosowane do tych pomieszczeń, w których zależy nam na ograniczeniu dostępu promieni słonecznych, jednak nie na ich całkowitym odcięciu. Wspaniale będą więc pasować do pokoju telewizyjnego czy gabinetu, w którym pracujemy na komputerze. Te osłony będą też idealne dla tych, którzy chcą odgrodzić się od wścibskiego wzroku sąsiadów i przechodniów, jednak nie chcą całkowicie rezygnować z naturalnego światła w pomieszczeniu.

 

Jaki typ rolety dzień-noc wybrać?

 

Klasyczna roleta dzień-noc jest świetną opcją, jeśli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu. Zasłania ona całą wnękę okienną, więc możemy mieć pewność, że niepożądane promienie słonecznie nie będą przeszkadzać nam w pracy i wypoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że ten typ montażu sprawia, że utrudniony będzie dostęp do okna. Jest więc to osłona do tych pomieszczeń, w których nie zamierzamy często otwierać okien. Roleta w kasecie jest najbardziej elegancką z dostępnych opcji, a dodatkowo ma tę zaletę, że materiał zwinięty w kasecie mniej się brudzi i kurzy, więc nie wymaga częstego czyszczenia. Największymi zaletami rolety mini są natomiast atrakcyjna cena i bardzo prosty sposób montażu, a także całkowita swoboda w dostępnie do okna.