Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Demontaż rolety w kasecie

Posted by Klaudia 26/09/2018 0 Comment(s)

 

 

Wydaje się, że jeśli wybieramy rolety w kasecie montowane bezinwazyjnie, nie powinno być problemów przy ich zdejmowaniu. W końcu, w przeciwieństwie do rolet montowanych inwazyjnie, nie wymagają one odkręcania i nie zostawiają nieestetycznych dziur po wierceniu w ramie okiennej. Choć jednak po ich zdjęciu nie musimy mierzyć się ze stałymi uszkodzeniami okna, to jednak ich demontaż może powodować pewne niedogodności. Jakie to utrudnienia i jak sobie z nimi radzić?

 

Zdjęcie przyklejonej kasety i prowadnic

 

Rolety w kasecie z bocznymi prowadnicami montowane bezinwazyjnie zawieszane są na ramie okiennej za pomocą specjalnie do tego przystosowanej taśmy piankowej. Ma ona tę zaletę, że jest trwała, więc osłony prawidłowo zamontowane za jej pomocą nie powinny odklejać się od okna. (Więcej na temat sposobów montażu rolet i ich prawidłowym zakładaniu pisaliśmy tutaj) Z tego jednak powodu zdjęcie rolety nią przymocowanej może stanowić pewne wyzwanie. Aby to zrobić, należy najpierw lekko poruszać roletą w różne strony, by się nieco obluzowała, a następnie zdecydowanym ruchem pociągnąć. Pozwoli to na pozbycie się osłony z okna, jednak taśma piankowa najprawdopodobniej się rozwarstwi, pozostawiając na ramie okiennej ślady, które trudno jest usunąć.

 

Jak czyścić ślady po roletach w kasecie?

 

Taśmy pozostałej na ramie nie da się pozbyć tradycyjnymi środkami czystości jak płyn do mycia okien czy płyn do mycia naczyń. Żeby go usunąć, najlepiej zaopatrzyć się w ściereczkę oraz rozpuszczalnik ekstrakcyjny zwany też inaczej benzyną ekstrakcyjną. Jest to substancja o intensywnym, niezbyt przyjemnym zapachu, trzeba więc wziąć pod uwagę, że po jej użyciu konieczne będzie dokładne wietrzenie pomieszczenia. Ma ona jednak tę niezaprzeczalną zaletę, że nie niszczy plastiku okiennego ani go nie matowi, a jest na tyle silna, że z powodzeniem usuwa zabrudzenia.

 

Samo czyszczenie za pomocą ściereczki z benzyną ekstrakcyjną jest jednak żmudnym zajęciem, dlatego dobrze jest mieć również urządzenie, które pozwoli zeskrobać resztki kleju. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie było ono na tyle ostre, aby rysować powierzchnię plastiku. Najlepiej sprawdzą się tutaj plastikowy nożyk czy łyżeczka, które są na tyle miękkie, że nie powinny zostawiać śladów na ramie. Po usunięciu w ten sposób kleju, warto dodatkowo przemyć okno ciepłą wodą z płynem do mycia okien, co pomoże pozbyć się przykrego zapachu i resztek zabrudzeń. Usunięcie rolety montowanej bezinwazyjnie wymaga czasu i cierpliwości. Ostatecznie jednak osłona ta w żaden sposób nie uszkadza okna, jest więc polecana szczególnie w tych wypadkach, gdy wynajmujemy pomieszczenie i nie mamy zgody właściciela na ingerencję w strukturę ramy okiennej.

 

 

 

Jesteś na blogu sklepu z roletami i moskitierami Rolety24.net

Zapraszamy na zakupy: rolety dzień noc, rolety mini,

Poznaj opinie klientów o naszych roletach i moskitierach
Towar zgodny z opisem. Bardzo łatwy montaż. To już moje kolejne zakupy w tym sklepie.
Rolety pieknie sie prezentują. 100 % zadowolenia
Szybko - sprawnie - idealnie !!! Dobry i miły kontakt !!! Zdecydowanie POZYTYW !!! POLECAM
Rolety zgodnie z opisem, żadnych problemów z reklamacją niedziałającego mechanizmu. Polecam.
To już kolejny zakup u tego sprzedawcy. Jestem bardzo zadowolona z jakości rolet. Wielki plus za ekspresową dostawę. Polecam!
To mój kolejny zakup w tym sklepie i jestem bardzo zadowolona, produkty dobre jakościowo. Kontakt tel. ze sprzedającym również szybki, miły i bezproblemowy. Polecam.
Jestem zadowolona z zakupu i z przebiegu transakcji. POLECAM!
Poleciłam już sprzedającego znajomym. Produkt bardzo dobry mimo, że w moim starym domu wszystko jest nietypowe.
Jakościowo dobre materiały rolet, wydaje mi się że tanie wysyła szybko a program do obliczania kosztów rolety rewelacja, mega prosty zakup. Polecam na 1oo%