Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety do pokoju nastolatka

Posted by Klaudia 17/10/2018 0 Comment(s)

 

Pokój nastolatka zmienia się w błyskawicznym tempie. Nowe zainteresowania i pasje sprawiają, że to, co jeszcze niedawno było obowiązkowym elementem wystroju, ląduje na w koszu lub na dnie szafy i zostaje zastąpione przez nowe zdobycze. Dlatego wybranie pasujących osłon do takiego pokoju stawia zarówno przed rodzicami, jak i przed nastolatkiem nie lada wyzwanie. Na co najlepiej się zdecydować?

 

Dlaczego rolety pasują do pokoju młodzieżowego?

 

Rolety pasują do pokoju młodzieżowego z wielu względów. Przede wszystkim są one bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Zabrudzenia z osłon z syntetycznych materiałów można usunąć zwykłą wilgotną szmatką, co sprawia, że są dużo praktyczniejsze niż firany czy zasłony. To istotne z punktu widzenia nastolatka, jako że raczej niewiele osób w tym wieku lubi spędzać czas na sprzątaniu pokoju. Oprócz tego osłony te są proste w montażu (zwłaszcza rolety montowane bezinwazyjnie) i stosunkowo tanie. Łatwo też można je wymienić, kiedy przeprowadzamy drastyczną zmianę wystroju.

 

Jaki typ rolety warto wybrać?

 

Jeśli decydujemy się na rolety, mamy do wyboru kilka rodzajów tkanin. Które najlepiej nadają się do pokoju młodzieżowego? Warto zastanowić się nad kupnem osłony z tkaniną podgumowaną, która całkowicie odcina dopływ promieni słonecznych do pokoju. Pozwala to na swobodne oglądanie telewizji w ciągu dnia i znacznie zwiększa komfort snu. Jest to rozwiązanie dobre również dla graczy, którzy często spędzają czas przed ekranem komputera.

 

Trzeba jednak pamiętać, że nastolatkowie w swoim pokoju spędzają sporo czasu, więc brak naturalnego światła po zasłonięciu rolet może stanowić dla nich problem. Dlatego w ich pokojach świetnie sprawdzają się też rolety czy żaluzje dzień-noc. Jest to taki typ osłony, który składa się z poprzecznych pasów z dwóch rodzajów tkanin. Jedna z nich jest zaciemniająca, druga jedynie rozprasza promienie słoneczne. Pasy te można dowolnie układać, tak by uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia lub tylko delikatnie ograniczyć dostęp naturalnego światła. W ten sposób możemy uzyskać półmrok, który pozwoli na funkcjonowanie bez konieczności włączania sztucznego oświetlenia.

 

Jaki kolor wybrać?

 

Warto też zastanowić się, jaki kolor rolet będzie najodpowiedniejszy do pokoju nastolatka. Dobrze sprawdzą się tutaj wszystkie ciemniejsze osłony, na których mało rzucają się w oczy zabrudzenia. Świetnym rozwiązaniem będą też wszelkie rolety we wzory. Do pokoju młodzieżowego będą pasowały chociażby osłony imitujące komiksy czy gazety, z nadrukami graffiti czy w całkowicie abstrakcyjne wzory. Najlepiej jednak postawić na kolor i nadruk dopasowane do zainteresowań i gustu nastolatka, a przy tym w miarę możliwości na tyle neutralne, by pasowały do różnych stylów i sprawdzały się nawet przy zmianie dekoracji w pomieszczeniu.