Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety transparentne – tak czy nie?

Posted by Klaudia 07/11/2018 0 Comment(s)

 

Rolety wewnętrzne to bardzo często wybierane rozwiązanie jeśli chodzi o osłony okienne. Są dostępne w wielu kolorach i fasonach, przez co łatwo dopasować je do każdego typu wnętrza, a ich wymiana w przypadku zmiany aranżacji nie nastręcza większych problemów. Jednak na jaki materiał najlepiej się zdecydować w przypadku takich osłon? W dzisiejszym artykule omawiamy wady i zalety rolet z tkanin transparentnych.

 

Rolety transparentne, czyli jakie?

 

Rolety transparentne to takie, które wykonane są z materiałów niezatrzymujących całkowicie promieni słonecznych, a jedynie je rozpraszających. Dlatego świetnie sprawdzają się jako osłony do pomieszczeń, w których nie chcemy zupełnie odcinać się od naturalnego światła. Najczęściej są montowane w salonach, kuchniach i pokojach dziennych. Mimo że nie blokują całkowicie promieni, zapewniają prywatność, są więc idealne także do mieszkań na parterze, gdzie szczególnie narażeni jesteśmy na wzrok przechodniów.

 

Jaki kolor rolet transparentnych wybrać?

 

Rolety transparentne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli chcemy jedynie zapewnić sobie nieco prywatności w mieszkaniu, najlepiej zdecydować się na osłony wykonane z jasnej tkaniny. Odcinają one pomieszczenie od świata zewnętrznego, zapewniając nam tym samym komfort wypoczynku czy pracy, ale prawie wcale nie powodują zaciemnienia pokoju. Sprawiają, że światło jest jedynie lekko rozproszone. W przypadku gdy zależy nam, aby mocniej ograniczyć dostęp promieni słonecznych, warto rozważyć kupno ciemnej rolety, wtedy po ich zasłonięciu uzyskamy miły półmrok.

 

Istotne jest oczywiście również to, by kolor osłon oraz ich wzór dopasować do kolorystyki całego wnętrza i stylu, w jakim jest ono utrzymane. Wybierając materiał transparentny do rolet, koniecznie musimy pamiętać także o tym, że ich kolor po zawieszeniu w oknie będzie wydawał się nieco jaśniejszy i mniej nasycony niż ten, który widzimy w sklepie czy na stronie internetowej. Dlatego warto rozważyć zamówienie próbek materiałów i w domowym zaciszu sprawdzić, jak prezentują się pod światło oraz czy pasują do stylu pomieszczenia. Darmowe próbki materiałów można zamówić na stronie internetowej Rolety24.net.

 

Z czego wykonane są rolety transparentne?

 

Rolety transparentne mogą być wykonywane zarówno z naturalnych materiałów, na przykład z lnu, jak i z materiałów sztucznych. Nie da się ukryć, że częściej wybierana jest ta druga opcja – materiał w nich wykorzystywany to zazwyczaj poliester. Tkanina ta ma wiele zalet, przede wszystkich jest stosunkowo mało podatna na uszkodzenia mechaniczne, nie przeciera się ani nie strzępi. Wykazuje dużą odpornością na promienie słoneczne, przez co nie traci pierwotnego koloru, a dodatkowo łatwo utrzymać ją w czystości – wszelkie zabrudzenia można usuwać z niej wilgotną szmatką. Jest idealna dla wszystkich osób, które oczekują od rolety trwałości i niezawodności.