Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Zalety rolet w kasecie

Posted by Klaudia 05/12/2018 0 Comment(s)

 

 

Rolety w kasecie to osłony nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne, dlatego są bardzo często wybierane zarówno do mieszkań prywatnych, jak i biur czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Doskonale chronią przed światłem słonecznym, a mnogość dostępnych na rynku ich wzórów i kolorów sprawia, że pasują do każdego wnętrza. Nie są to jednak ich jedyne zalety. Dlaczego jeszcze warto wybrać ten typ osłon?

 

Łatwy montaż

 

Ich niezaprzeczalnym plusem jest bardzo łatwy montaż. Rolety w kasecie przeważnie są przklejane do ramy okiennej, dzięki czemu, aby je założyć, nie trzeba wykonywać otwórów w ścianie czy suficie. Jeśli więc zdecydujemy się na zdjęcie rolety, nie będziemy musieli mierzyć się z problemem zamaskowania śladów po nich. Montaż tych osłon nie wymaga też żadnej ingerencji w strukturę okna, nie trzeba więc też martwić się utratą gwarancji na nie. Cały proces zakładania rolety jest bardzo prosty i nie zajmuje więcej niż 5-10 minut. Nie wymaga też zatrudniania specjalisty – w razie potrzeby z powodzeniem możemy poradzić sobie z nim sami.

 

Czystość i trwałość

 

Rolety te bardzo łatwo też utrzymać w czystości. Jeśli nie ma potrzeby zasłaniać okna, zwijamy materiał do kasety, dzięki czemu nie kurzy się on i nie brudzi. Samą kasetę również bardzo łatwo jest wyczyścić – wystarczy przetrzeć ją co kilka dni wilgotną szmatką. Ten typ osłony ma też inną niezaprzeczalną zaletę. Materiał rolety umieszczony jest w prowadnicach, dzięki czemu brzegi tkaniny się nie nieszczą i nie strzępią. W praktyce oznacza to, że ta osłona pozostaje w znakomitym stanie dużo dłużej niż roleta wolnowisząca.

 

 

Estetyczny wygląd

 

Dużą zaletą tej rolety jest także jej estetyczny wygląd. Elegancka kaseta dostępna jest w dwóch kolorach – białym i brązowym imitującym drewno – idealnie pasuje więc do wszystkich typów okien. Prowadnice boczne sprawiają, że materiał rolety zawsze ściśle przylega do szyby, nawet jeśli okno jest uchylone. Ma to spore znaczenie dla naszej wygody – przy roletach wolnowiszących zdarza się, że wiatr powoduje irytujące dla domowników łopotanie tkaniny, które jednocześnie może też powodować jego niszczenie. W przypadku rolet z prowadnicami bocznymi z oczywistych względów takie sytuacje się nie zdarzają.

 

Szeroki wybór

 

Jeśli decydujemy się na ten typ osłon, mamy do wyboru całą paletę barw i wzorów materiałów, możemy zdecydować się też na tkaniny różnego typu. Dzięki temu bardzo łatwo możemy wybrać taką roletę, która idealnie będzie pasować do wnętrza. Bardzo opłacalne jest zamawianie tych osłon na wymiar, wtedy mamy pewność, że będą one świetnie pasowały również pod względem rozmiaru.