Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Rolety, które najłatwiej utrzymać w czystości

Posted by Klaudia 14/12/2018 0 Comment(s)

 

Życie cały czas przyspiesza i coraz mniej czasu pozostaje nam na domowe porządki. Z drugiej strony zależy nam, by w naszych mieszkaniach było czysto i schludnie. Dlatego kiedy przychodzi do wyboru wystroju, coraz częściej jednym z głównych kryteriów przy kupnie mebli czy dodatków, jest to, by łatwo było utrzymać je w czystości. To podejście tyczy się również osłon okiennych, dlatego w dzisiejszym wpisie zdradzamy, które z nich najmniej się brudzą i sprawiają najmniej problemu przy domowych porządkach.

 

Rolety a zasłony i firany

 

Firany i zasłony to bardzo piękne osłony okienne, jednak nie da się ukryć, że trudno utrzymać je w czystości. Łatwo osadzają się na nich kurz i różnego rodzaju zabrudzenia, nietrudno też o plamę na materiale, której usunięcie będzie wymagało użycia odplamiacza. Są to osłony niepraktyczne zwłaszcza w kuchni, gdzie dodatkowo wnikają w nie intensywne zapachy, których pozbycie się bez prania jest wyjątkowo trudne. Zupełnie inaczej sprawa ma się z roletami, które są dużo bardziej odporne na zabrudzenia i łatwiejsze do wyczyszczenia. Dodatkowo zaś często tworzone są z materiałów, które mniej chłoną zapachy z otoczenia.

 

Jaki materiał do rolet wybrać?

 

Oczywiście nie każdy materiał do rolet sprawdzi się tutaj równie dobrze. Wszyscy, którym zależy, by łatwo oczyścić osłony, powinni unikać osłon wykonanych z tkanin naturalnych, jak len czy bambus. Są one bardzo dekoracyjnej, jednak trudno je wyczyścić, a wywabienie z nich plam wymaga nie lada wysiłku. Jeśli chcemy uniknąć podobnych problemów, warto wybrać rolety wykonane z poliestru, który mniej się brudzi i który łatwo możemy oczyścić za pomocą ciepłej wody z łagodnym detergentem i miękkiej ściereczki lub gąbeczki.

 

Rolety z kasetą

 

Jeśli chodzi o łatwość utrzymania w czystości, bardzo dobrze sprawdzają się rolety w kasecie. Pozwalają one na zwinięcie materiału do wnętrza kasety, gdy nie mamy potrzeby osłonienia okna, co znacznie ogranicza ryzyko poplamienia i sprawia, że osadza się na nich dużo mniej kurzu. Te osłony są bardzo praktyczne zwłaszcza w kuchni – gdy gotujemy czy pieczemy, łatwo możemy ochronić roletę przed pryskającym tłuszczem czy innymi produktami, których zmycie mogłoby sprawić kłopot. Sama kaseta wykonana jest najczęściej z aluminium, z którego wszystkie zabrudzenia zmyjemy za pomocą wilgotnej ściereczki.