Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć w Informacjach o cookies

Kiedy sprawdzają się rolety mini?

Posted by Klaudia 19/12/2018 0 Comment(s)

 

Rolety mini, w kasecie, rzymskie, austriackie, plisy – rynek zapełniony jest różnymi rodzajami osłon. Każda z nich ma swój urok i niezaprzeczalne zalety, więc nierzadko trudno jest podjąć decyzję, która z nich będzie najlepsza do urządzanego przez nas wnętrza. Dlatego aby pomóc w wyborze, doradzamy, kiedy warto wybrać poszczególne ich typy. W dzisiejszym wpisie przeczytacie o tym, w jakich przypadkach warto postawić na roletę mini.

 

Kiedy zależy nam na prostym montażu

 

Roleta mini to doskonały wybór szczególnie wtedy, gdy zależy nam, by w prosty i szybki sposób zamontować osłonę. Jest ona przyklejana do ramy okiennej lub montowana na bezinwazyjnych haczykach. Jej założenie nie wymaga wiercenia otworów w ścianach czy suficie ani przykręcania. Tym samym przy montażu nie musimy korzystać z pomocy specjalisty – bez najmniejszych problemów możemy założyć ją sami i nie zajmie to więcej niż 10 minut.

 

Gdy brakuje nam miejsca

 

Ten rodzaj osłon świetnie sprawdza się również, gdy w wnętrze, w którym zamierzamy założyć roletę, jest niewielkie. Roleta mini nie ma kasety, więc zajmuje dużo mniej miejsca niż inne modele osłon. Jest więc idealna do małych pokoi, łazienek, kuchni – słowem: wszystkich tych pomieszczeń, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

 

Kiedy chcemy zaoszczędzić

 

Roleta mini jest doskonałym wyborem również w tych przypadkach, gdy chcemy skutecznie odciąć wnętrze od promieni słonecznych, nie wydając na to wiele pieniędzy. Osłony tego typu są bowiem nie tylko ładne i funkcjonalne, ale również stosunkowo tanie. Za roletę mini zapłacimy dużo mniej niż przykładowo za bardzo popularną ostatnio roletę w kasecie.

 

Jeśli często zmieniamy wystrój

 

To typ osłon, który sprawdzi się również u tych, którzy kochają zmiany. Jak już zostało wspomniane, te rolety są bardzo tanie oraz łatwe w montażu, a co za tym idzie również ich demontaż nie nastręcza wielkich kłopotów. Oznacza to, że gdy zdecydujemy się całkowicie odmienić wnętrze, nie będzie problemem zdjęcie rolet i wymiana ich na nowe.

 

Kiedy wynajmujemy mieszkanie

 

Rolety mini są także świetnym wyjściem, jeśli wynajmujemy mieszkanie. Przy ich montażu nie jest konieczne wywiercanie dziur ani uszkodzenie okna, śmiało więc możemy założyć je, nie martwiąc się o reakcję właściciela. W przypadku wyprowadzki wystarczy zdjąć roletę z haczyków lub odkleić ją i usunąć z ramy resztki kleju i nie będzie po niej najmniejszego śladu.